Klasa B Rzeszów. Dziesiąta z rzędu wygrana Trzcianki. Jedenaście bramek Nosówki. Hat-trick Bartosza Szylara. Bracia zagrali przeciwko sobie

kz, arko, mj, mił, mtr
Archiwum
Dziewięć, dziesięć, jedenaście. To była kolejka snajperów. Bramki padały, jak z rogu obfitości. Kibice mieli co oglądać. Tylko w meczu Werynianka - Kolbuszowianka nikt nie trafił do siatki.

Grupa 1

Trzcianka dziesiąty raz z rzędu wygrała. Tym razem pokonała najbliższego sąsiada zza miedzy. Junak trzy minuty przed utratą pierwszej bramki stracił także zawodnika z powodu czerwonej kartki.
- Widać efekty pracy Marka Amarowicza – trenera zespołu z Białej, dziękujemy gospodarzom za sportową rywalizację – podsumował spotkanie z Zabajką – Krzysztof Stodolak – wiceprezes KS Biała.

WYNIKI:
KP Zabajka - KS Biała 1:3 (1:0)
Głuch 45-karny - Kamieniarz 65, Augustyn 85, Wyskiel 90;

Orzeł Wysoka Głogowska - Rudzik Rudna Mała 4:0 (2:0) F. Siłka 45, 85, D, Wesół 25, Grażul 88;

Rudnianka Rudna Wielka - Junak Rzeszów 4:0 (2:0) Kuźmiak 40, 58, Czyż 21-karny, Brudek 70;

Świlczanka Świlcza - ŁKS Łukawiec 0:2 (0:0) Grata 69, Szałyga 90+4;

Trzcianka Trzciana - Dąb Dąbrowa 4:2 (1:1) J. Zięba 17, 61, A. Grobelny 71, Dyba 88 - J. Żurek 45, Skóra 78;

Stobierna/Krzywe - Mrowlanka Mrowla 9:0 (9:0)
Piwko 2, 24, 33, Dworak 1, 26, Bomba 13, 37, Migut 8, Surowiec 28. Goście rozpoczęli mecz w ośmiu, po przerwie z powodu kontuzji zostali zdekompletowani.

RKS Rzeszów - Staroniwa Rzeszów 0:4 (0:1) Bukała dwie, Lukaszczuk 35-karny, Buż.

Grupa 2

Albatros zaskakująco łatwo wygrał z Koroną i trzyma się mocno czołówki. Diament prowadził w Kozłówku po kwadransie 4:0, ale gospodarze jeszcze przed przerwą wyrównali, a do tego nie wykorzystali rzutu karnego przy wyniku 4:4.

WYNIKI:
Novi Nosówka – Sokół Grodzisko 11:0 (5:0)
Byjoś 7, 29, 35, 80, Ostrowski 31, Rogala 40, 62, 87, Patronik 68, 85, 90+2;

Start Lubenia – KS Godowa 3:3 (1:2) Bednarz 5, Kalembkiewicz 55, Ziobro 80 – Gorczyca 40, 43, 85;

Korona Dobrzechów – Albatros Szufnarowa 0:4 (0:2) Jamróg trzy, Kuta;

Huragan Kozłówek – Diament Pstrągowa 4:4 (4:4) Wójtowicz 18, Jarzyna 20, K. Kuta 30, Pitaś 35 – Jamróg 5, 10, Wiater 13, 15;

Płomyk Lutoryż – Orły Pstrągówka 10:0 (4:0) Barczak trzy, Wardzała dwie, Bosek dwie, A. Powierża, Wardanian, Kowalski;

Grunwald Połomia – Grunwald II Rzeszów 1:2 (1:2) dla gospodarzy: Piękoś.

Pauzował Grom Mogielnica.

Grupa 3

Bohaterem Markovii w starciu z Wolą Rafałowską okazał się 23-letni Bartosz Szylar, który zanotował hattricka. Jeszcze lepszym wynikiem popisał się Bartosz Bartman z Arki Albigowa, który czterokrotnie trafiał do bramki Pogórza Husów.

– Wygraliśmy po ładnych, zespołowych akcjach – mówił tuż po meczu Jan Kłusek, wiceprezes Gromu Handzlówka.

Pogórze Bachórz – HALO Hyżne 1:0 (0:0) Szczepański 90+1;

LKS Tarnawka – Grom Handzlówka 1:2 (1:2)
dla gości: Bekierski, Ł. Trojnar.

Grupa 4

Dąb Kosina znów grając w dziesięciu okazał się lepszy!- Mecze z Kosiną są zawsze emocjonujące, choć tym razem nie było to ładne spotkanie – podsumował rywalizację obydwu drużyn – Paweł Pietraszek – kierownik Palkovii. Dąb od 13 minuty (drugi raz z rzędu) znów grał w osłabieniu, bowiem Łukasz Hajduk zablokował ręką strzał Krystiana Lecha. Goście, mimo gry w dziesięciu objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Następnie zdobyli gola po bardzo wątpliwym w ocenie miejscowych rzucie karnym.
Niespodzianki nie było i Astra wygrała w derbach z Lasem. Naprzeciwko siebie po raz pierwszy stanęli bracia: Andrzej i Piotr. W pojedynku zwyciężył Andrzej - starszy z braci.
Piłkarze Sitowianki zwycięstwem uczcili pamięć zmarłego kolegi z drużyny - Marcina Rupara.

WYNIKI:
Astra Medynia Głogowska - Las Zalesie 3:1 (2:0)
B. Głowiak 10, A. Jurek 29, Bułaś 68 - K. Ożóg 73-rzut wolny;

Głuchowianka Głuchów - Herkules Trzebuska 1:4 (0:1) Ł. Żak 48 - Macioszek 35, Kopacki 52, Macioszek 78, Marszał 90;

KS Smolarzyny - Brzeg Białobrzegi 1:4 (1:0) Ł. Chudzik 13 - Kubis 67-karny, 76-karny, Orłoś 71, Kiełb 90+2;

Palkovia Palikówka - Dąb Kosina 1:3 (1:1) B. Pietraszek 13-karny - Sierżęga 1, W. Łuksik 46-głową, Olbrycht 80-karny;

Rzemieślnik Strażów - Sitowianka Budy Łańcuckie 0:1 (0:1) Bartnik 30;

Unia Korniaktów - LKS Łąka 3:2 (2:2) Węgrzyn 7, Kostka 33, K. Kogut 80 - Niedbalec 5, Wilanowski 17.

Grupa 5

Aż w trzech meczach kibice obejrzeli prawdziwą kanonadę strzelecką. Gromiły drużyny z czołówki. Pitmark wygrał w Rzędzianowicach, Wiśnia Trzciana rozbiła u siebie Padew Narodową, a rezerwy Piłkarskich Nadziei wysoko pokonały Błysk Górki. – W pierwszej połowie na boisko było trochę chaosu. Na szczęście w drugiej wszystko poukładaliśmy – powiedział trener drużyny z Mielca, Roman Kowalik.

WYNIKI:
Sokół Malinie – LKS Dębiaki 1:1 (0:1)
Cebera 65 – Uzar 34;

Wisłoka Borowa – Jutrzenka Ławnica 1:1 (1:0) Mikrut 36 – Leśniak 61;

Wiśnia Trzciana – Grunwald Padew Narodowa 7:1 (4:0) Rynio dwie, Jaworski, Głodzik dwie, Polak, Szady - Popiołek;

Rzędzian Rzędzianowice – Pitmark Jaślany 2:8 (1:4) Rżany, Kamuda- Paterak trzy, Głaz dwie, Śpiewak dwie, Marczewski;

APPN II Mielec – Błysk Górki 7:3 (4:3) Błach cztery, Dziubek dwie, Dudek – Głowacki dwie, Hasek.

Grupa 6

Status quo zostało zachowane. Pierwsze dwa miejsce zajmują Orły Ruda i Iskra Łączki Brzeskie. O tym kto spędzi zimę na pozycji lidera zdecyduje bezpośredni mecz pomiędzy obiema drużynami, który odbędzie się w najbliższej kolejce. W tej kolejce Orły nie miały jednak tak łatwo do tej pory. Drużyna z Rudej wygrała, choć w meczu z Piastem musiała się mocno napocić. Do przerwy przegrywała 1:2.

WYNIKI:
Potok Dobrynin – LKS Żarówka 1:1 (1:0
) Sypek 30– Pleban 58;

Piast Wadowice Górne – Orły Ruda 3:4 (1:2) Ryś 12, Midura 38, Kiełbasa 66- Dolot 29, Szkutnik 55, 60, 71;

Iskra Łączki Brzeskie – KS Zgórsko 4:1 (2:0) Zdunikowski 22, Dąbek 38, 62, Skrzypek 70 – Rzegocki 53;

Plon Kawęczyn – Skorpion Wylów 5:6 (2:3) Podłęcki 20, 70, Paprocki 39, Brzostecki 49, Rzemiński 77 – Rarus 17, 33, Surowiec 44, 57, Myjak 80, Szewc 89.

Pauza: LKS Wierzchowiny.

Grupa 7

Kolejne raz punkty stracił lider z Kolbuszowej. Rezerwy Sokoła po ograniu Raniżowa zrównały się z tym zespołem punktami. W efektownym stylu przełamał się Dzikowiec, który zaaplikował Trzęsówce aż 9 bramek. Cenne punkty z Hadykówki wywiózł Przyłęk. Przeżywający kryzys kadrowy Florian Ostrowy Tuszowskie poległ w Widełce. - Zagraliśmy najsłabszy mecz w tej rundzie - mówił Łukasz Gniewek, trener Wilgi Widełka.

WYNIKI:
Sokół II Kolbuszowa Dolna - Raniżovia Raniżów 5:1 (4:0)
Guźda dwie, Chmielowiec dwie, Ł. Korab - Sudoł;

Błękitni Siedlanka - Orzeł Kosowy 0:3 (0:1) Zieliński 10, 76, 86;

Ceramika Hadykówka - Marmury Przyłęk 0:2 (0:1) A. Chodór 34, P. Sukiennik 72;

Wilga Widełka - Florian Ostrowy Tuszowskie 3:0 (1:0) R. Ozimek 36, Filipowicz 61, Ł. Gniewek 86;

Vigor Trzęsówka - KS Dzikowiec 1:9 (0:4) Mikołaj Łakomy - J. Klecha dwie, Płaza cztery, Jamróz, T. Maciąg, A. Maciąg;

Weryniaka Werynia - Kolbuszowianka 0:0.**