W małych derbach Rzeszowa RKS uległ Staroniwie 1:4
W małych derbach Rzeszowa RKS uległ Staroniwie 1:4 Bartosz Frydrych
Paweł Surmacz spotkanie z Orłem Harta rozpoczął na ławce Jaworu Krzemienica. Po wejściu na boisko 18-latek ustrzelił klasycznego hattricka.

Grupa 1

- Sędzia zamiast doliczyć trzy minuty – doliczył drugie tyle i znów podobnie jak z Rudnianką straciliśmy punkty w ostatniej minucie meczu – podsumował spotkanie Dębu – Kamil Żurek – strzelec dwóch bramek. Po raz pierwszy zwyciężyli piłkarze Mrowlanki. – Znamy się z kolegami z Rudnianki „jak łyse konie”, byliśmy chyba zbyt gościnni, był to mecz przyjaźni, choć bramkarze uwijali się „jak w ukropie” – podsumował spotkanie Krzysztof Stodolak- viceprezes i skarbnik KS Białej.

Wyniki

Dąb Dąbrowa - Piast Nowa Wieś 3:3 (1:0) K. Żurek 23, 79-głową, W. Żurek 67 - Pukała 48, Sierżęga 77, Lachtara 90+6;

KS Biała - Rudnianka Rudna Wielka 1:4 (0:2) Markowski 90 - Kula 3, Jaskóła 5, Starzak 56, Kozdęba 68;

Plantator Nienadówka - Trzcianka Trzciana 2:0 (1:0) H. Ożóg 20, 75;

Rudzik Rudna Mała - Mrowlanka Mrowla 1:3 (1:0) Borowiec 45 - M. Bachórz 51, Jagielski 67, Jemioła 90.

Stobierna/Krzywe - Junak Słocina 1:1 (1:0) Mitał 35 - Biskup 88.

RKS Rzeszów - Staroniwa Rzeszów 1:4 (0:3) Lubaczewski 47 - Bukała 19, 75, Lukaszczuk 14, Krupa 40;

Grupa 2

Świetny początek sezonu notuje Grunwald Połomia, który pierwszy raz w swojej historii został liderem rozgrywek. Po wysokiej porażce przed tygodniem otrząsnął się Zimowit Rzeszów i dzięki dwóm bramkom Jakuba Sowy pokonał Diament Pstrągowa na jego boisku. Znów efektownie wygrali Novi Nosówka, którzy strzelili siedem bramek Koronie Dobrzechów. Sokół Grodzisko musiał się sporo namęczyć, aby ograć Albatros Szufnarowa, ale ostatecznie swój cel osiągnął.

Wyniki

Diament Pstrągowa – Zimowit Rzeszów 0:2 (0:1) Sowa 40, 59;

Albatros Szufnarowa – Sokół Grodzisko 1:2 (0:1) Gazda 70 - Głowacki 26, 58-karny;

Novi Nosówka – Korona Dobrzechów 7:0 (6:0) Świder dwie, Byjoś dwie, Przybyło dwie, Róg;

Grunwald Połomia – Huragan Kozłówek 2:1 (2:1) Dudek 12, 38 – Armata 35;

Start Lubenia – Płomyk Lutoryż 2:1 (0:0) dla gospodarzy: Kalembkiewicz 50, Kałucki 58.

Pauzował Start Rzeszowianka Borek Stary.

Grupa 3

Markovia Markowa wygrała u siebie z HALO Hyżne 3:1, zdobywając decydujące bramki w końcówce spotkania. Autorem pierwszego gola w sezonie dla nowej drużyny z Hyżnego został Konrad Kotarba, który w drugiej części meczu wykorzystał rzut karny. Paweł Surmacz spotkanie z Orłem Harta rozpoczął na ławce Jaworu Krzemienica. Po wejściu na boisko 18-latek ustrzelił klasycznego hattricka. Bartosz Bartman z Arki Albigowa zanotował trzy trafienia w wyjazdowym meczu z Pogórzem Husów.

Wyniki

Czarni Kraczkowa – Rzemieślnik Strażów 1:3 (1:3) S. Różański 36 – Laskowski 21-karny, Kwoka 32, Barnat 33;

Pogórze Husów – Arka Albigowa 2:5 (1:2)Krupiński 26, Kuźniar 81 – B. Bartman 6, 62, 87, Kopala 35, Sowa 83;

Orzeł Wysoka Łańcucka – LKS Tarnawka 1:4 (1:2) Karaś 15 – Banaś, Dulęba, Pawełek, Socha;

Głuchowianka Głuchów – Wola Rafałowska 0:2 (0:0) Krzysztof Witowski 70, Saletnik 90+2;

Markovia Markowa – HALO Hyżne 3:1 (1:0) P. Kluz 2, 90, R. Krzysztyniak 85 – Kotarba 50-karny;

Orzeł Harta – Jawor Krzemienica 1:5 (0:2) Krasnopolski 61 – Nowak 28, 44, Surmacz 69, 81, 82;

Pauza Polonia Hyżne.

Grupa 4

Michał Krzanowski z Herkulesa w wyniku otrzymanych dwóch żółtych kartek opuścił boisko w 60 minucie. – W dziesiątkę zagraliśmy dużo lepiej, w drugiej połowie przeprowadziliśmy dwie bardzo dobre zmiany: Rafał Kopacki oraz Jacek Zdeb - strzelili bramki. Chciałbym podkreślić, że mieliśmy bardzo dobre sędziowanie – poinformował nas Łukasz Drozd – prezes Herkulesa. Konrad Panek z LKS Łąki w 6 minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Kolejny raz swój powrót z Holandii – zdobyciem dwóch bramek - uczcił Bartosz Łuksik. Piłkarze Dębu chcieli bardzo wygrać, bo ich kolega z drużyny - Karol Tomaszek – obchodził trzydzieste drugie urodziny. Cztery czerwone kartki arbiter pokazał w Kosinie, w tym trzy dla gospodarzy: W. Łuksik (73-druga żółta), Tunia (83 -brutalny faul) oraz Pelc (ok. 80 minuty) i jedną dla zawodnika Palkovii: Kopeć (60-odepchnięcie przeciwnika). - Szkoda zdrowia chłopaków – jeden z naszych ma skręconą nogę, drugi rozbity nos, musieliśmy dokonać dwóch zmian, sędzia dopuszczał do zbyt brutalnej gry, nie wytrzymałem, gdy widziałem jego pracę, zostałem wyrzucony, nie mam pretensji, ale mecze powinni sędziować ludzie, którzy się na tym znają - podsumował spotkanie Paweł Pietraszek – kierownik Palkovii.

Wyniki

Dąb Kosina - Palkovia Palikówka 2:1 (2:0) B. Łuksik 7, 15 - Bogdanowicz 47;

Las Zalesie - Wola Dalsza 1:6 (0:3) Babka 85 - Miś 23, 71, 73, Pożyczek 14, 29, Cwynar 59;

LKS Łąka - Budovia Budy Łańcuckie 3:3 (1:1) Mendrala 28, 90, samobójcza 81 - K. Świzdor 20, Bieniasz 58, Buczek 70-karny;

Smolar Smolarzyny - ŁKS Łukawiec 2:3 (0:1) P. Babka 50, 63-rzut wolny - D. Wilk 52-karny, 60-karny, R. Korbecki 32;

Unia Korniaktów - Herkules Trzebuska 0:3 (0:0) Kopacki 50, 70, J. Zdeb 80;

Mecz Styrobud Trzeboś - Sitowianka Budy Łańcuckie około 60 minuty przy wyniku 0:0 został przerwany, po tym jak kibice po raz drugi wtargnęli na murawę.

Grupa 5

Lider z Trzciany nie zwalnia tempa. Tym razem zawodnicy Wiśni urządzili sobie prawdziwą strzelaninę w Maliniu wygrywając aż 5:1. W podobnych rozmiarach wygrał Plon Kawęczyn, który ograł na własnym boisku LKS Wierzchowiny. Swoje w tej lidze chce ugrać również beniaminek z Żarówki.

Wyniki

Plon Kawęczyn - LKS Wierzchowiny 5:1 (3:1) Kapinos 15, Paprocki 20-karny, 50, 90, Gałat 45 - Głód 30;

Sokół Malinie - Wiśnia Trzciana 1:5;
LKS Podleszany - LKS Babicha 2:1 (0:0) Lasek 60, 80 – Pszeniczny 70;

Jutrzenka Ławnica - Grunwald Padew Narodowa 3:2 (2:1)dla gospodarzy: Skiba 15, Kardyś 40, 70;

LKS Dębiaki - Rzędzian Rzędzianowice 2:1 (1:0)dla gospodarzy: Posłuszny 1, Wójciak 60

Gryf Mielec -Wisłoka Borowa 2:0;
Sprint Żarówka - Błysk Górki 4:0 (0:0) Bednarz 50, 60, Kowal 75, Żytniak 80.

Grupa 6

Tempo Cmolas i Zacisze Trześń na razi nie tracą punktów. Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli ci drudzy. Pokonali na wyjeździe Florian, który wymieniany jest gronie kandydatów do awansu. Bardzo zacięty był mecz w Przyłęku, gdzie Marmury zapewniły sobie trzy punkty dopiero w doliczonym czasie gry. W pięknym stylu pierwszy mecz w sezonie wygrał Dzikowiec.

Wyniki

Werynianka Werynia – Potok Dobrynin 2:1 (0:0) Greszta 53-karny, Okoniewski 76 – Ludwikowski 65;

Florian Ostrowy Tuszowskie – Zacisze Trześń 1:3 (0:1) Ł. Jachyra 70 – Jezuwid 44, 65, 85

Marmury Przyłęk – Orzeł Kosowy 3:2 (1:0) P. Gancarczyk 30, 80, G. Chodór 90+2 – Laska 57, R. Bajor 68;

Trotyl Zarębki – Tempo Cmolas 0:7 (0:4) Wilk pięć, Kwaśnik, Sz. Czachor;

Vigor Trzęsówka – KS Dzikowiec 3:12 (1:4) R. Komaniecki 3, R. Madura 47-karny, Kuca 82-karny - G. Tęcza 24, 37 86, J. Klecha 25, 73, A. Maciąg 27, 70, T. Maciąg 51, Kuczyński 51, Jamróz 56, 59, Antosz 90.

Mecz Iskra Łączki Brzeskie – Kolbuszowianka Kolbuszowa przełożono na 5 listopada.