Klasa B Rzeszów. ŁKS Łukawiec – 15 goli, Tempo Cmolas - 12 goli

Arko, kwit, MTR, KZ, mj
Czarni Kraczkowa pokonali na wyjeździe Wolę Rafałowską.
Czarni Kraczkowa pokonali na wyjeździe Wolę Rafałowską. Bartosz Frydrych
Imponującą formą strzelecką błysnęli piłkarze z Łukawca i Cmolasu. Obie ekipy popisały się „dwucyfrówką”. Na dodatek gracz ŁKS-u Mateusz Grata w ciągu pięciu minut ustrzelił klasycznego hat-tricka.

Grupa 1

Jarosław Grobelny zdobył już czternaście bramek w tym sezonie! Mateusz Duchań z Trzcianki nie wykorzystał rzutu karnego około 80 minuty. W konsekwencji dwóch żółtych kartek, Jakub Zięba – zawodnik Trzcianki opuścił boisko w 90 minucie.

W 22 minucie Marcin Widomski ze Stobiernej/Krzywe otrzymał czerwoną kartkę (druga żółta) i od tego momentu Rudnianka zdobyła przewagę. Za dwie żółte kartki około 70 minuty boisko opuścił także Szadi Hamdan – zawodnik Rudzika.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry – Michał Jeż z Mrowlanki po błędzie obrony gości miał piłkę meczową, ale jego strzał lobem - minął bramkę rywali.

Piłkarze RKS-u Rzeszów kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak w 73 minucie Miłosz Popławski otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie.

Adam Bukała ze Staroniwy w trzech meczach zdobył już dwanaście bramek!
Na godz. 17.30 planowane jest w najbliższą środę rozpoczęcie zaległego meczu pomiędzy Rudzikiem, a Staroniwą.

Mrowlanka Mrowla - Dąb Dąbrowa 0:0;
Plantator Nienadówka - Rudzik Rudna Mała 7:0 (2:0) M. Kot 60, 80, H. Ożóg 15, M. Marszał 43, A. Chorzępa 48, Berkowicz 55, M. Niemiec 75;

Rudnianka Rudna Wielka – Stobierna/Krzywe 3:0 (1:0) Kozdęba 11, 47, Madej 23-karny;

Trzcianka Trzciana – Junak Rzeszów 2:0 (2:0) J. Grobelny 16, 31;

Piast Nowa Wieś – RKS Rzeszów 2:1 (1:1) Żebrakowski 36-głową, samobójcza 49 - Rość 11-głową;

Staroniwa Rzeszów - KS Biała 9:0 (4:0) Bukała 12, 40, 64, 84, Kidacki 31, P. Dronka 35, Tomczyk 50, Krupa 56, Kopf 81.

#TOPsportowy24 - hity Internetu minionego tygodnia

Grupa 2
Drużyna z Dobrzechowa przełamała złą passę wreszcie wygrywając na swojej murawie. Wysokie zwycięstwo zanotowała drużyna Startu, która sprowadziła na ziemię drużynę Sokoła.

Zimowit Rzeszów - Albatros Szufnarowa 6:1 (3:1)

Bramki: J. Sowa 14, 69, Haligowski 42, Hałdys 45, P. Sowa 58, 60 - Sikora 5.

Zimowit: Szaro - Szydełko, Szczepański, Prus, Małek, Jakim, J. Sowa (77. Przybyło), P. Sowa (82. Buć), Haligowski (70. Barć), Hałdys (75. Kozak), Bulanda (61. Nerc) Trener Grzegorz Bojarski.

Albatros: Jedziniak - Szymański, Bieniek, G. Drygaś, Dyka, Misiora ż, Sikora, Kuta (65. Długosz), Jamróg (80. J. Drygaś), A. Drygaś (50. Petka), Bieś (70. Bieniek). Trener Grzegorz Furtek.

Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Sokół Grodzisko - Start Borek Stary 0:5 (0:2)
Nogaj 15, Ciupak 40, Stybak 55, Filip 65, Szura 77;

Korona Dobrzechów - Diament Pstrągowa 1:0 (0:0) Jajuga 65;

Płomyk Lutoryż - Novi Nosówka 0:3 (0:3) Rogala 25, 43, Przybyło 40.

Grunwald Połomia - Start Lubenia 1:3 (0:2) Stachura 70 - Szkoła 4, 40, Smalarz 60.

Pauza: Huragan Kozłówek.

Grupa 3

Dotychczasowy lider z Woli Rafałowskiej zanotował pierwszą porażkę w obecnym sezonie. Od podopiecznych Piotra Dyrdy lepsi okazali się piłkarze Czarnych Kraczkowa. Hattricka w tym spotkaniu zanotował Dominik Bartkiewicz. Porażkę Woli Rafałowskiej wykorzystał rozpędzony Rzemieślnik Strażów, który pokonał Orła Wysoka Łańcucka 4:1, dzięki czemu awansował na fotel lidera. Blisko zdobycia pierwszego punktu była Polonia Hyżne, która do 90 minuty remisowała na wyjeździe z Jaworem Krzemienica 1:1. W końcówce spotkania zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył grający trener Jaworu, Wojciech Pawełek. HALO Hyżne do przerwy remisowało z Arką Albigowa 1:1, ale ostatecznie przegrało z wyżej notowanym rywalem aż 2:6.

KS Wola Rafałowska – Czarni Kraczkowa 1:4 (0:1) Sapek 70-karny – D. Bartkiewicz trzy, Trojnar 90+3;

Markovia Markowa – Głuchowianka Głuchów 3:0;
Rzemieślnik Strażów – Orzeł Wysoka Łańcucka 4:1 (3:0) Kwoka 10, Rejman 13, Laskowski 28, Stopa 83 – Mielcarek 90;

LKS Tarnawka – Orzeł Harta 2:0 Maciej Bogdan, G. Pawełek;

Jawor Krzemienica – Polonia Hyżne 2:1 (1:1) Nowak 4, W. Pawełek 90 – Pasierb 40;

HALO Hyżne – Arka Albigowa 2:6 (1:1) Kopaczyński dwie – Sowa 25, 53, Kopala 46, samobójcza 58, A. Kuźniar 61, B. Bartman 89.

Pauza Pogórze Husów.

Grupa 4

– Konrad Panek z LKS-u Łąka zasłużył na miano zawodnika meczu! Potrafił dwukrotnie przedryblować naszych zawodników, nie wiem dlaczego gra jeszcze w B-klasie… – dziwił się po meczu zakończonym szczęśliwym remisem – Łukasz Drozd – prezes i jednocześnie trener Herkulesa. Piłkarze z Trzebuski dzielnie walczyli do końca i „dopięli swego”. Podobnie jak dwa tygodnie temu, w roli dżokera wystąpił Piotr Suliński! Wówczas w 90 minucie wywalczył karnego, tym razem pojawiając się na boisku w ostatnich minutach - sam zdobył gola - przesądzając o losach spotkania. Mateusz Grata z ŁKS-u wszedł na boisko w 61 minucie i w ciągu pięciu minut ustrzelił klasycznego hat-tricka.

Wacław Łuksik z Dębu Kosina w 75 minucie otrzymał czerwoną kartkę w konsekwencji drugiej żółtej.

Budovia Budy Łańcuckie - Styrobud Trzeboś 0:1 (0:0) K. Plizga 90;

Herkules Trzebuska - LKS Łąka 2:2 (1:1) Sowa 43, Suliński 89 - Panek 10, 80;

Las Zalesie - Smolar Smolarzyny 1:2 (1:2) Woś 30 - Golenia 5, Babka 32;

ŁKS Łukawiec - Unia Korniaktów 15:0 (5:0) Grata 73, 75, 78, D. Barszczowski 17, 43, Szałyga 38, 46, Bożek 65, 67, Zdeb 42, 62, A. Gunia 40, D. Gunia 60, Korbecki 55, Stec 83;

Sitowianka Budy Łańcuckie - Dąb Kosina 0:0;
Wola Dalsza - Palkovia Palikówka 1:2 (0:2) Leńczyk 85 - Kuźniar 28, K. Lech 42.

Grupa 5

W meczu na szczycie mieleckiej klasy B, Wiśnia Trzciana przegrała na własnym boisku z LKS-em Podleszany 2:3. Dzięki temu zwycięstwu to drużyna prowadza przez Piotra Bahana rozsiadła się w fotelu lidera. Po jej piętach drepcze Gryf Mielec, który nie bez problemów wygrał w Rzędzianowicach. Prawdziwą kanonadę strzelecką zobaczyli za to kibice w Kawęczynie. Tam miejscowy Plon zremisował 5:5 z Sokołem Malinie. Bramka na wagę remisu padła w ostatniej akcji meczu.

LKS Wierzchowiny - Błysk Górki 3:1; Wisłoka Borowa - Sprint Żarówka 0:2 (0:1) Jaje 31, Ogorzelec 69;

Rzędzian Rzędzianowice - Gryf Mielec 2:3,
Grunwald Padew Narodowa - LKS Dębiaki 2:2 (2:1)dla gości: Naprawa 15, Wójciak 70;

Wiśnia Trzciana - LKS Podleszany 2:3 (1:2) Pająk 42, samobójcza 75 – Węglarz 20, Wilk 30, 60;

Plon Kawęczyn - Sokół Malinie 5:5 (4:3) Siudak 7, Brzostecki 12, Rzemiński 20, 42, 90+3 - Śpiewak 25, Głaz 32, Maksoń 35, Grzelak 80, Folta 82.

KS Babicha - Jutrzenka Ławnica 3:1.

Grupa 6

Cmolas po tym jak przejął go Mirosław Smykla rośnie na poważnego kandydata do awansu. Tym razem Tempo rozbiło tym razem rywala z Trzęsówki, który w drugim meczu z rzędu traci ponad 10 goli.

Kolbuszowianka Kolbuszowa – Orzeł Kosowy 1:1 (0:1) Golonka 89 – Macina 25;

Iskra Łączki Brzeskie – Trotyl Zarębki 2:3 (1:1) P. Helowicz 40, Miśtura 65 – M. Mokrzycki 12, 53, 73;

Tempo Cmolas – Vigor Trzęsówka 12:0 (8:0) Wilk cztery, Kwaśnik dwie, Mateusz Serafin (starszy) dwie, M. Smykla, B. Bomba, S. Czachor, Wróbel;

Potok Dobrynin – Marmury Przyłęk 1:3 (0:1) Ludwikowski 57 – G. Chodór 13, 83, Cichosz 51-karny;

KS Dzikowiec – Florian Ostrowy Tuszowskie 0:2 (0:2) Lesiński 11, 40;

Zacisze Trześń – Werynianka Werynia 6:0 (3:0) Gruszka dwie, T. Bajor, Jezuwid, Stachnik, Ofiara.