Klasa B Rzeszów. Pięć bramek Adama Bukały ze Staroniwy. Dąb Kosina pokazał niesamowity charakter

red
archiwum
Adam Bukała zdobył pięć bramek dla Staroniwy i z jedenastoma trafieniami jest najlepszym strzelcem w grupie pierwszej. Wyprzedził o jedną bramkę Jarosława Grobelnego z Trzcianki. Pitmark Jaślany zaaplikował rywalom aż 10 goli.

Grupa 1

- Dziękuję piłkarzom, że wygrali pierwszą połowę meczu z liderem, drużyną, która nie straciła dotąd nawet punktu – podsumował spotkanie Mariusz Pyra – prezes zespołu z Białej. - Jakby nie on - to pewnie przegralibyśmy – komplementował bardzo dobrą postawę Marcina Kozy – bramkarza Orła Wysokiej Głogowskiej – Damian Wesół – kapitan drużyny.

WYNIKI:
Dąb Dąbrowa - RKS Rzeszów 2:1 (0:0)
Łoboda 65-karny, 83 - Harbuz 58;

KS Biała - Trzcianka Trzciana 1:2 (1:0) Markowski 40 - J. Grobelny 70, Twardowski 87-rzut wolny;

ŁKS Łukawiec - KP Zabajka 6:0 (5:0) Wilk 15, Zdeb 21, Saletnik 35, Witek 40, Grata 44, Woś 85;

Mrowlanka Mrowla - Świlczanka Świlcza 0:1 (0:0) Preneta 65;

Rudnianka Rudna Wielka - Orzeł Wysoka Głogowska 1:1 (0:1) Kozdęba 63 – Kaczorowski 44-karny;

Staroniwa Rzeszów - Rudzik Rudna Mała 6:0 (2:0) A. Bukała pięć, Potok-głową;

Junak Rzeszów - Stobierna/Krzywe 1:4 (1:4) dla gości: Surowiec 18, Migut 24, Widomski 30, Dworak 40.
Gospodarze rozpoczęli mecz w siedmiu, po przerwie z powodu kontuzji zawodnika nie pojawili się już na boisku (zdekompletowanie).

Grupa 2

Sporo emocji dostarczyło spotkanie w Godowej. Płomyk Lutoryż dwukrotnie prowadzili, ale miejscowi się nie poddawali i zostali nagrodzeni za wielką ambicję. Orły Pstrągówka postawiły się Gromowi Mogielnica, ale mimo wszystko za wielkich szans z faworyzowanym rywalem nie mieli.

WYNIKI:
Albatros Szufnarowa – Start Lubenia 3:0 (1:0)
Sikora dwie, Bieniek;

KS Godowa – Płomyk Lutoryż 2:2 (0:1) Zamorski 78, samobójcza 90 - Bosek 17, Wardzała 81;

Grom Mogielnica – Orły Pstrągówka 4:0 (1:0) Kocurek dwie, Nawrot, Rzepka;

Sokół Grodzisko – Diament Pstrągowa 3:1 (1:0) S. Walczyk, J. Walczyk, Paruch - Grodzki;

Grunwald Połomia – Huragan Kozłówek 3:2 (2:1) Stachura, Lasota, Pitera – K. Rypyść, samobójcza;

Grunwald II Rzeszów – Korona Dobrzechów 0:3 (0:2) Pilch dwie, Kępa. Pauzowali Novi Nosówka.

Grupa 3

Markovia dość niespodziewanie wygrała na wyjeździe z wyżej notowanym Orłem Wysoka. Kroku liderowi z Albigowej dotrzymuje natomiast HALO Hyżne, które po bramce Konrada Kotarby wygrało na własnym obiekcie z Orłem Harta 1:0.

WYNIKI:
Orzeł Wysoka – Markovia Markowa 1:2 (1:0)
D. Midura 38-karny - B. Szylar, K. Prucnal;

LKS Tarnawka – Wola Rafałowska 2:0;
Galicja Chmielnik – Arka Albigowa 1:3 (1:2)
Wisz 26 – Nawojski 20, Sowa 40, 48;

Pogórze Husów – Pogórze Bachórz 0:3 (0:2) Karaś 15, Chrzan 32, Goleniowski 59;

Grom Handzlówka – Polonia Hyżne 3:0;
HALO Hyżne – Orzeł Harta 1:0 (0:0)
Kotarba.

Grupa 4

Niesamowite emocje przeżyli kibice w Kosinie. Do przerwy gospodarze przegrywali dwoma bramkami; w dodatku w konsekwencji czerwonej kartki w 43 minucie boisko opuścił Piotr Biały – bramkarz Dębu. Zastąpił go Kacper Podwyszyński - bramkarz drużyny juniorów. W przerwie, Dawid Kamiński – trener gospodarzy zmotywował jeszcze bardziej swój zespół.

- W pierwszej połowie nie graliśmy źle, ale brakowało skuteczności. Kibice się śmiali, że jednego zawodnika mieliśmy za dużo. Taki mecz będzie się pamiętało długo w Kosinie, po tym poznaje się drużynę, że potrafiła „podnieść się z kolan” – mówił nam - uradowany Stanisław Anioł – prezes Dębu.

- Nie spodziewaliśmy się tak wysokiego zwycięstwa, cieszy szczególnie postawa zawodników, którzy do tej pory mniej grali, takich jak: Krzysztof Rzepka, Tomasz Środoń oraz Tomasz Rzeszutko – podsumował mecz - Paweł Pietraszek – kierownik Palkovii Palikówka.

WYNIKI:
Brzeg Białobrzegi - Astra Medynia Głogowska 1:3 (0:2)
M. Kubis 70 - B. Głowiak 20, 56, T. Chmiel 15;

Dąb Kosina - Rzemieślnik Strażów 3:2 (0:2) Pelc 46, Zieliński 70, Sierżęga 72 - K. Laskowski 38, Cyrnek 43-karny;

Herkules Trzebuska - Unia Korniaktów 0:1 (0:0) Witko 56;

Las Zalesie - Palkovia Palikówka 1:5 (0:2) Reizer 59 – Rzepka 23, 56-głową, K. Lech 13, M. Pietraszek 62, Środoń 90+1-głową;

LKS Łąka - KS Smolarzyny 1:2 (1:1) M. Gubernat 38-głową - Ł. Chudzik 3-głową, 58-głową.

Mecz Sitowianka Budy Łańcuckie - Głuchowianka Głuchów został odwołany z powodu śmierci Marcina Rupara - zawodnika gospodarzy.

Grupa 5

Imponujące rozmiary zwycięstwa Pitmarku Jaślany, który rozbił Sokoła Malinie. Zagraliśmy naprawdę fantastyczne spotkanie. Wszystko wychodziło i rozmiary zwycięstwa dobrze obrazują to, co działo się na boisku – powiedział Maciej Kotula, zawodnik Pitmarku.

WYNIKI:
Rzędzian Rzędzianowice – APPN II Mielec 3:3 (2:0)
Rżany 20, Miłoś 41, 61 – Cyganowski 70, 80, Grabiec 78;

Pitmark Jaślany – Sokół Malinie 10:0 (2:0) Paterak cztery, Głaz trzy, Śpiewak trzy;

Grunwald Padew Narodowa – Błysk Górki 1:2 (0:0) Popiłoek 89 – Ciemięga 47, Skoczylas 61;

LKS Dębiaki – Wisłoka Borowa 0:1 (0:1) Mikrut 33; Jutrzenka Ławnica – Wiśnia Trzciana 3:1.

Grupa 6

Małą sensacją możemy nazwać pierwszą stratę punktów przez Orły Ruda. Drużyna, która do tej pory przypominała rozpędzony walec, zremisowała w meczu z Plonem Kawęczyn. Potknięcie Orłów wykorzystała Iskra Łączki Brzeskie, która zrównała się punktami z drużyną z Rudej.

WYNIKI:
LKS Wierzchowiny – KS Zgórsko 1:0 (0:0)
Gwóźdź 53;

Piast Wadowice Górne – Iskra Łączki Brzeskie 4:5 (2:2) Ryś, Kiełbasa, Kupiec, Sypek – Miśtura dwie, Zdunikowski, Helowicz, Mistura;

Skorpion Wylów – Potok Dobrynin 0:6 (0:2) Pleban 12, 19, Zawisza 49, 55, Bezak 51, 75;

Orły Ruda – Plon Kawęczyn 2:2 (1:1) Zboch, Dolot – Podłęcki, Brzostecki.

Pauza Sprint Żarówka.

Grupa 7

Drugi raz w tym sezonie punkty stracił lider z Kolbuszowej. Zespół Bogusława Ciesli musiał odrabiać straty w meczu z Wilgą Widełka. Kolejny mecz przegrał Florian Ostrowy Tuszowskie, który zmaga się z problemami kadrowymi. Po serii słabszych meczów przełamał się Orzeł Kosowy. Sąsiada zza miedzy ograła zaś Werynianka.

WYNIKI: Kolbuszowianka Kolbuszowa - Wilga Widełka 1:1 (0:1) G. Wróblewski 72-karny - R. Ozimek 38;

Florian Ostrowy Tuszowskie - Ceramika Hadykówka 1:2 (0:0) P. Wójcik 68 - G. Tęcza 71-wolny, Pełka 85;

Marmury Przyłęk - Sokół II Kolbuszowa Dolna 0:2 (0:0) A. Skowron 72-karny, Marciniec 90;

Raniżovia Raniżów – Błękitni Siedlanka 2:0 (1:0) Zimny 11, Matejko 72;

KS Dzikowiec – Werynianka Werynia 0:2 (0:1) Wilk 45, Wachnicki 90;

Orzeł Kosowy – Vigor Trzęsówka 8:3 (4:1) S. Zieliński cztery, Kołacz dwie, Ł. Bajor, R. Bajor – Michalski dwie, T. Madura.

Mecz z 1. kolejki: Orzeł Kosowy – Marmury Przyłęk (na boisku 4:1) został zweryfikowany jako obustronny walkower, bo w obu drużynach grali nieuprawieni zawodnicy.

Borussia Dortmund chce szybko zamknąć temat kupna rewelacji Bundesligi. Paco Alcacer porozumiał się z klubem ws. pięcioletniego kontraktu