Klasa B Rzeszów: Rudnianka Rudna Wielka pokonała na wyjeździe lidera grupy 1 z Trzciany [ZDJĘCIA]

Arko, KZ, tor, mtr
Rudnianka Rudna Wielka pokonała na wyjeździe Trzciankę Trzciana
Rudnianka Rudna Wielka pokonała na wyjeździe Trzciankę Trzciana Wacław Nowacki
Rudnianka Rudna Wielka nie złożyła jeszcze broni w walce o awans. Jako pierwsza w tym sezonie pokonała Trzcianę na jej terenie. Meczu nie wygrał też wicelider grupy 1.

Grupa 1

Adrian Stec - bramkarz Białej w 65 minucie za faul na napastniku dwadzieścia metrów przed bramką ukarany został czerwoną kartką.

Mrowlanka po raz pierwszy wygrała w tym sezonie na swoim stadionie.

- Z powodu braków kadrowych graliśmy z rezerwowym bramkarzem w podstawowym składzie, potem doznałem kontuzji i właściwe kończyliśmy już w dziesiątkę – podsumował zawody Krzysztof Depa – grający trener Świlczanki.

Dąb Dąbrowa - KS Biała 1:1 (1:1) K. Paśko 33 – Cypryś 5;

KP Zabajka - Stobierna/Krzywe 2:0 (1:0) J. Buda 8, Ł. Głuch karny;

Mrowlanka Mrowla - Rudzik Rudna Mała 3:0 (2:0) D. Zając 21, M. Warzocha 45, P. Kubicz 84-karny;

Orzeł Wysoka Głogowska - Świlczanka Świlcza 5:2 (1:0) K. Kaczorowski 25, 62, 87, Siłka 50, P. Nowak 80 – A. Furman 65, M. Osetkowski 73-karny;

Staroniwa Rzeszów - ŁKS Łukawiec 2:2 (1:0) Bukała 3, P. Dronka 66 – Bożek 61, Wilk 81-karny;

Trzcianka Trzcianka - Rudnianka Rudna Wielka 1:2 (0:0) P. Kozdęba 80 - Kuźmiak 68, 72.

RKS Rzeszów - Junak Rzeszów 3:2 (2:0)M. Gac 16, K. Kłos 43-karny, M. Duda 69 – Ł. Świder 59, B. Wruszak 60

Grupa 2

Novi Nosówka - Grunwald II Rzeszów 2-3 (1-2) samobójcza, Guzek – Kuśnierz, Hendzel, Jurek,

Grom Mogielnica – Grunwald Połomia 4-0 (3-0) Watsyak, Nawrot dwie, Klęk,

Sokół Grodzisko – KS Godowa 1-0 (0-0) Gawron,

Huragan Kozłówek – Start Lubenia 2-4 (0-2) Perłowski, Armata – Wajda, Bęben, Kalembkiewicz, Smolarz,

Płomyk Lutoryż – Korona Dobrzechów 2-5 Kowalski dwie – Mazur dwie, Mateusz Wójcik, Maciej Wójcik, Kalisztan.

Diament Pstrągowa – Albatros Szufnarowa 5:1.

Grupa 3

Nie zatrzymuje się Orzeł Wysoka, który wiosną idzie jak burza – wygrał wszystkie cztery mecze, strzelając w nich aż 23 gole. Tym razem Orzeł wysoko ograł Galicję Chmielnik, która od 22. minuty grała w osłabieniu. Daniel Nizioł popisał się w tym meczu ładnym, precyzyjnym lobem z około 30 metrów.

WYNIKI:
Orzeł Wysoka – Galicja Chmielnik 5:1 (3:1)

D. Nizioł 8, 70, K. Styś 31, D. Midura 35, D. Karaś 89 – M. Szczęch 27;

Pogórze Bachórz – Polonia Hyżne 4:1 (2:0) S. Baran 38, 88, R. Szczepański 42, M. Sokolik 67 – K. Kamiński 55;

HALO Hyżne – Pogórze Husów 5:0 (1:0) K. Fuglewicz 3, 73, K. Kotarba 49, S. Gudyka 80, M. Majchrowski 85.

Orzeł Harta – LKS Tarnawka 2:2 (2:2) S. Domin, T. Wandas – K. Wasilewski dwie;

Markovia Markowa – Grom Handzlówka 2:4 (1:1) Homa 18, Szylar 66 – Osiniak 37, 48, Chrzan 80, Sapek 90+2.

KS Wola Rafałowska – Arka Albigowa 0:3 wo.

Grupa 4

- W pierwszej połowie dominowaliśmy, mieliśmy kilka stuprocentowych sytuacji do podwyższenia wyniku, natomiast po przerwie chcieliśmy grać z kontry, niestety dwa błędy obrońców przekreśliły nasz plan gry – podsumował mecz Piotr Grabowski – grający trener LKS-u Łąka.

- Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Bartosz Łuksik. Trener „miał nosa”, bo nasz napastnik po dłuższej nieobecności nie zapomniał, jak się strzela bramki – skwitował Stanisław Anioł – prezes Dębu Kosina.

Głuchowianka Głuchów - Palkovia Palikówka 0:3 (0:2) samobójcza 3, Środoń 10, Pietraszek 85;

Herkules Trzebuska - Sitowianka Budy Łańcuckie 1:0 (1:0) Gazda 40;

KS Smolarzyny - Las Zalesie 3:4 (0:0) K. Babka 80, 85, Bielec 70 - Ożóg 58, 75 Styrnik 55, P. Babka 70;

LKS Łąka - Dąb Kosina 1:4 (1:0) D. Tereszkiewicz 28 - B. Łuksik 78-rzut wolny, 82, Sierżęga 52, Zieliński 64;

Rzemieślnik Strażów - Brzeg Białobrzegi 2:3 (2:3) Barnat 2, 35 - R. Wanowicz 30, 45, A. Kubis 10;

Unia Korniaktów - Astra Medynia Głogowska 1:5 (0:2) Ficek 55 - Głowiak 16, 65, Jurek 3, Michno 55, Rzeszutek 76.

Grupa 5

Zimowa przerwa widać nie zaszkodziła zawodnikom Pitmarku Jaślany, którzy wyraźnie nie chcą przedłużyć swojego pobytu w tej klasie rozgrywkowej. W pierwszej kolejce wiosennej rozbili na wyjeździe LKS Dębiaki i nadal prowadzą w tabeli. Po drugiej stronie tabeli ważne 3 punkty zgarnął Grunwald Padew Narodowa.

– Zrealizowaliśmy przedmeczowe założenia. Mecz mógł się podobać – powiedział trener Grunwaldu Hubert Kardyś.

Piłkarskie Nadzieje II Mielec – Wiśnia Trzciana 1:0 (0:0) Pezda 55;

LKS Dębiaki – Pitmark Jaślany 1:10 (0:9) Uzar 71 - Śpiewak cztery, Paterak trzy, Cebera, Głaz, Ciemięga;

Grunwald Padew Narodowa – Sokół Malinie 2:0 (0:0)Burghardt 60, Pubrat 70;

Błysk Górki - Wisłoka Borowa 0:2 (0:1) Piekara 33, Łąbędzki 71;

Jutrzenka Ławnica – Rzędzian Rzędzianowice 7:1.

Grupa 6

Liderzy rozgrywek nie stracili formy przez zimę i pierwszą wiosenną kolejkę rozpoczęli od pogromu na boisku w Wylowie. Zaaplikowali przecinkowi aż dziewięć bramek, a okazji mieli jeszcze i niewiele zabrakło, a skończyłoby się dwucyfrowym wynikiem na ich korzyść. Przewaga drużyny Orłów nad wiceliderem z Łączek Brzeskich zwiększyła się do sześciu punktów, ale też dlatego, że Iskra w tej kolejce pauzowała.

LKS Sprint Żarówka – Piast Wadowice Górne 1:4 (1:0) T. Bednarz 32 – Midura 48, 58, 78, Kopacz 75;

KS Zgórsko – Potok Dobrynin 4:1 (1:0) Lonczak 34, Mucha 55, Kolisz 63, 78 – Bogdan 72;

Skorpion Wylów – Orły Ruda 2:9 (1:4) Szewc, Halik – Szkutnik cztery, Dolot trzy, B. Wilk, A . Zboch;

LKS Wierzchowiny – Plon Kawęczyn 2:4 (1:2)M. Mroczek dwie - Działo, Paprocki Kopera, Rarus.

Pauza Iskra Łączki Brzeskie.

Grupa 7
Na szczycie tabeli bez zmian. Wciąż prowadzą rezerwy Sokoła Kolbuszowa Dolna, które mają 3 punkty przewagi nad Raniżovią Raniżów. W tej kolejce oba zespoły wygrały solidarnie, choć wygrana dużo łatwiej przyszła wiceliderowi. Drużyna z Raniżowa urządziła sobie małą strzelaninę w Hadykówce, aplikując rywalom, aż pięć goli.

Vigor Trzęsówka – Marmury Przyłęk 0:6 (0:1) Gancarczyk 31, Kozak 55, 63 – karne, Sukiennik 72, Magda 90, Rachwał 90+2;

Wilga Widełka – Sokół II Kolbuszowa Dolna 0:2 (0:1)
Hopek 37, Kozłowski 70;

Kolbuszowianka Kolbuszowa – Zryw Dzikowiec 2:2 (0:0)Łukasz Zuchowski 72, Cisło 80 - Klecha 53 – karny, Kuczyński 67;

Florian Ostrowy Tuszowskie – Orzeł Kosowy 1:4 (0:1) Skowron 90 - Bajor 20, 80, Kołacz 59, Zieliński 75;

Ceramika Hadykówka – Raniżovia Raniżów 0:5 (0:1) Gołąbek 32, Rzeszutek 58, 77, Kida 70, Tęcza 80.

Werynianka Werynia - Błękitni Siedlanka 3:1.