Klasa B Rzeszów: W Nosówce jeńców nie biorą [RZESZOWSKA B-KLASA, WYNIKI, ZDJĘCIA, 28-29 września 2019]

(arko, mił, mtr, kz, mj)
Piłkarze Novi Nosówka (granatowe stroje) jak na lidera przystało ograli kolejnego rywala - Start Lubenia 5:0. FOT. WACŁAW NOWACKI
Novi Nosówka po pechowej stracie awansu w ubiegłym sezonie w tym robią wszystko co trzeba. W siódmym meczu rzeszowskiej klasy B pokonali siódmego rywala i imponują średnią ponad pięciu goli strzelonych na mecz.

Grupa 1

- Nasz bramkarz Grzegorz Pruchnik pod koniec pierwszej połowy w trakcie walki o piłkę w polu bramkowym został kontuzjowany. Na stadion przyjechała po niego karetka pogotowia ratunkowego. Prawdopodobnie jest to złamany obojczyk, bardzo bolesna kontuzja – poinformował nas Sebastian Selwa – piłkarz Jedności Hucisko. Czerwoną kartką w 44 minucie ukarany został Robert Krupa - kapitan Junaka.

Dąb Dąbrowa - Świlczanka Świlcza 0:1 (0:0) P. Skwierz 55;

Jedność Hucisko - Junak Rzeszów 2:0 (0:0) M. Organiściak 60, S. Selwa 75;

KP Zabajka - Mrowlanka Mrowla 3:0 (2:0) J. Buda 11, 16, M. Kasica 81;

LKS Jasionka - KS Biała 3:0 vo gole: Bałata 2, Garlak 4, Siłka 6 * mecz przerwany w 7. minucie z powodu zdekompletowania ekipy gości;

Orzeł Wysoka Głogowska - Rudzik Rudna Mała 8:1 (4:1) Tomaszek 18, 26, 67, Fuglewicz 12, 50, Kida 23, Krajewski 61, D. Wesół 89 – Bąk 20;

RKS Rzeszów - Rudnianka Rudna Wielka 0:0 .

Heiro Rzeszów - Staroniwa Rzeszów 5:1

Grupa 2

W pojedynku dwóch ostatnich drużyn Sokół Grodzisko pokonał Orły Pstrągówka i gospodarze mogli się cieszyć z pierwszej wygranej w sezonie. W ścisłej czołówce wciąż trzyma się Płomyk Lutoryż, który ograł Koronę Dobrzechów. Wicelider nie miał jednak lekko i dopiero po przerwie „złamał” rywali.

Płomyk Lutoryż – Korona Dobrzechów 4:1 (1:1) Bosek, W. Kowalski, Powierża (karny), Kocurek - Pilch;

Novi Nosówka – Start Lubenia 5:0 (1:0) Byjoś 13, 62, Pizło 47, 72, Patronik 54;

Sokół Grodzisko – Orły Pstrągówka 2:0 (2:0) Jakubowicz 20, K. Durek 35;

KS Godowa – Herman Hermanowa 0:1 (0:1) Bereś 22-karny;

Huragan Kozłówek – Grunwald II Rzeszów 3:5 (1:1) Gajda 3, Pitaś 51-karny, A. Kuta 66 – Cypryś trzy, Szymański, Tracz;

Granit Wysoka Strzyżowska – Albatros Szufnarowa 2:1 (0:0) Wilk dwie - Góra.

Grupa 3

Czarni Kraczkowa derbach gminy Łańcut ulegli drużynie z Handzlówki 1:2. Z kolei Tarnawka pewnie ograła Pogórze Husów w derbach gminy Markowa – Grzegorz Pawełek popisał się golem z około 35 metrów. Pierwszej porażki w sezonie doznał Orzeł Wysoka, który na własnym obiekcie przegrał z Galicją Chmielnik.

Czarni Kraczkowa – Grom Handzlówka 1:2 (0:1) K. Bartkiewicz – M. Cwynar, Trojnar;

Fiszman Orzeł Wysoka – Galicja Chmielnik 3:4 (2:2) Midura dwie, Walkowicz – T. Nogaj-karny, A. Pasierb, P. Wisz dwie;

LKS Tarnawka – Pogórze Husów 3:0 (3:0) Socha 1-karny, G. Pawełek-wolny, Michał Lech;

Orzeł Harta – Markovia Markowa 3:0 (2:0) Kuś 20-karny, Kucz 40, Bieńko 60;

Las Zalesie – HALO Hyżne 2:0 (2:0) Dudek 25, Babka 36;

Polonia Hyżne – Jawor Krzemienica 2:1 (2:0) Welc 21, 36-karny – Kluz 49.

Grupa 4

Mateusz Świeboda zdobył gola dla Łąki strzałem z woleja. Asystował mu Damian Tereszkiewicz, który przeprowadził wcześniej skuteczny drybling na prawym skrzydle i precyzyjnie dośrodkował koledze.

– Był to ciekawy mecz dla kibiców, choćby ze względu na dużą ilość składnych akcji z obu stron, zawodnicy rozgrywali piłkę w szybkim tempie, chciałbym pochwalić swoją drużynę – podsumował spotkanie Piotr Grabowski – trener LKS-u Łąka.

Dariusz Kuczma – zawodnik Palkovii z rzutu karnego trafił w słupek.

Brzeg Białobrzegi - Palkovia Palikówka 2:0 (1:0) A. Kubis 20, P. Sobuś 70;

Głuchowianka Głuchów - Stobierna/Krzywe 1:3 (1:2) S. Jaźwa 10 - Piwko 15, 30, Widomski 55;

LKS Łąka - Unia Korniaktów 3:0 (1:0) R. Reizer 6, M. Świeboda 74, K. Ożóg 82;

Rzemieślnik Strażów - KS Smolarzyny 5:2 (2:0) dla gospodarzy: Kwoka 16, 40, Barnat 63, Hazik 70, Kawalec 85;

Leśna Wólka Podleśna - Sitowianka Budy Łańcuckie 0:0;

pauzował Herkules Trzebuska.

Grupa 5

Nogę z gazu zdjęły rezerwy Piłkarskich Nadziei Mielec. Podopieczni trenera Jacka Cyganowskiego w drugim kolejnym meczu ponieśli drugą porażkę. Jeszcze chwilę temu niekwestionowany lider, osunął się właśnie na 3.miejsce.

– Tego samego dnia graliśmy pierwszym zespołem mecz w lidze okręgowej. Dlatego do Padwi Narodowej udała się właściwie „goła” jedenastka. Walczyliśmy, ale na więcej nie było nas stać – opisuje szkoleniowiec mieleckiej drużyny.

Grunwald Padew Narodowa – Piłkarskie Nadzieje II Mielec 2:0 (1:0) Popiołek 33, Bik 60;

Strażak Grochowe – Jutrzenka Ławnica 4:1 (1:1) Łącz 14, Rugała 56, Smykła 70, Wieczerzak 79 – Mierzwa 35;

Sokół Malinie – Kolorado II Wola Chorzelowska 4:3 (2:1) Gawryś dwie, Folta, Głaz - K. Rado dwie, Witkowski

Wiśnia Trzciana – Wisłoka Borowa 1:5 (1:3) Padykuła 29 – Piekara 12, 39, Mikrut 22, Rojowicz 61, Dąbek 74

LKS Dębiaki – Błysk Górki 1:6.

Grupa 6

Nie przestaje zaskakiwać drużyna Sokoła Pień. Zespół, który wraca na ten poziom rozgrywkowy po wielu latach przerwy, jest liderem tabeli. Tym razem udało im się bez większych problemów rozprawiać z Rzędzianem Rzędzianowice. Wynik spotkania był już rozstrzygnięty do przerwy – gdy sędzia zapraszał oba zespoły do szatni, było już 6:0. Sokół musi się mieć jednak na baczności, bo za jego plecami czają się również mocne drużyny ze Zgórska i Wierzchowin.

Sprint Żarowka – Janovia Janowiec 1:1 (1:0) Maciałek 29 – Pęczek 70;

Sokół Pień – Rzędzian Rzędzianowice 6:0 (6:0) Śpiewak 9, 19, 27, 43, A. Kilian 15, Ł. Kilian 39;

Skorpion Wylów – Plon Kawęczyn 0:5;
LKS Wierzchowiny – Iskra Łączki Brzeskie 4:0 (2:0)
Mroczek 19, Bzduła 29, 55, Kogut 70.

Pauza KS Zgórsko.

Grupa 7

Pierwszy raz w tym sezonie punkty straciła Kolbuszowianka. Zespół Bogusława Cieśli poległ w starciu z Florianem Ostrowy Tuszowskie, co kiepsko wróży przed najbliższym bojem z Huraganem Przedbórz. Drużyna Stanisława Prusia dość niespodziewanie zremisowała jednak u siebie z Potokiem Dobrynin.

Florian Ostrowy Tuszowskie – Kolbuszowianka 2:0 (0:0) Soja 14, Skowron 25;

Werynianka Werynia – Błękitni Siedlanka 0:2 (0:1) Flis 25, Chorążak 67;

Wilga Widełka – Marmury Przyłęk 3:0 (3:0) R. Ozimek 10, T. Ozimek 28, Wąsik 38. Mecz przerwano w 44 minucie z powodu zdekompletowania składu gości, którzy zaczęli to spotkanie w „9” i po kilkudziesięciu minutach kontuzje zgłosiło trzech graczy;

Orzeł Kosowy – Vigor Trzęsówka 3:4 (1:1) Kuczkowski 23, 60, Ł. Bajor 71 – M. Torba 39, 46, Michalski 57, R. Madura 64;

Ceramika Hadykówka – KS Dzikowiec 2:6 (1:1) Ł. Ślaga (karny), P. Czachor (wolny) – Reguła dwie, A. Piłat dwie, Kuczyński, A. Maciąg;

Huragan Przedbórz – Potok Dobrynin 0:0