Klasa O, A i B Jarosław. Fort Jaksmanice rozbił Pogórze Dubiecko 5:1 [ZDJĘCIA, WYNIKI]

Redakcja
Fort Jaksmanice pokonał u siebie Pogórze Dubiecko (na niebiesko) 5:1.
Fort Jaksmanice pokonał u siebie Pogórze Dubiecko (na niebiesko) 5:1. Łukasz Solski
Piłkarze z Lubaczowa po wysokim zwycięstwie w Przemyślu zbliżyli się już na trzy punkty do LKS Skołoszów, który tylko zremisował z Czarnymi. Osiem bramek padło w Szówsku. Cenne punkty z Radymna wywiózł San. Start grając bardzo dobrze na wiosnę wskoczył już na ósme miejsce.

Klasa O Jarosław

Huragan Gniewczyna – Promyk Urzejowice 5:1 (3:1)

Bramki: Jagieła 12, Nikanovich 20, Ł. Wojtas 29, J. Słysz 50, Sądelski 74 – Drabik 25.

Gniewczyna: Motyka - Sądelski (77 Krzesiński), T. Wojtas (80 Capłap), J. Słysz (70 Gardziel), Szewczyk, Jagieła (82 Jakubiec), Krzanowski, Rachfał (75 B. Słysz), Ł. Wojtas (90 Czerwiński), Piątek, Nikanovich. Trener Patryk Szewc.

Urzejowice: Hajnosz - Gaweł, Zygmunt, Hanus ż (41 Szczepański), Lemiech (65 Ar. Kondracki), B. Mikuła (42 Wota), Nykiel, Futoma ż, Drabik, Dziedzic (65 S. Mikuła), Al. Kondracki. Trener Albert Kondracki.

Sędziował Pawlus (Przemyśl). Widzów 150.

Huragan sprawił zimny prysznic Promykowi, który ostatnio radził sobie bardzo dobrze. Gospodarze już w pierwszej połowie zdobyli trzy gole. Po przerwie dołożyli jeszcze dwa trafienia, pieczętując swoje zasłużone zwycięstwo. Honorowe trafienie dla przyjezdnych padło po strzale Drabika.

Pozostałe mecze: Szówsko - Torki 3:5 (2:2) Kruk 31, Kucharski 40, Trelka 55 - Kiełbasa 22, Głuszko 35, 70, 74, Tłumak 82; Morawsko – Piwoda 0:2 Pindak, Póltorak; Stubno – Pruchnik 0:2 (0:0) Rabczak 55, Ostrzywilk 87; Skołoszów - Pawłosiów 2:2; Święte - Lisie Jamy 1:2 (1:1) Lach 9 – Kalita 29, S. Furgała 56; Radymno – Gorzyce 0:1 (0:0) Myłek 46; Czuwaj - Lubaczów 0:4 (0:2) Hojdak 27, 43, Krzemiński 72, Hawrylak 87; Orły - Ostrów 4:1 (1:1) Barszczak, Jucha dwie, Świst - Puńko. Zaległe mecze: Ostrów - Lubaczów 0:3 Hojdak dwie, Grabowski; Gniewczyna - Piwoda 2:3 (2:1) Ł. Wojtas, Piątek - Wojciechowski trzy.

Klasa A Przeworsk

Ostrovia do przerwy zdobyła dwa gole i praktycznie zapewniła sobie trzy punkty w pojedynku z Błyskawicą. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Brodowicz. Piast strzelił jedną bramkę i zapewnił sobie komplet oczek. Na pochwałę zasłużył za to młody bramkarz Błękitnych, Łukasz Pieniążek rocznik 2006.

WYNIKI: Ostrovia Wola Buchowska - Błyskawica Rozbórz 3:0 (2:0) Kubrak, Brodowicz dwie; Piast Nowosielce - Błękitni Grzęska 1:0 (1:0) Czyjt 38.

Klasa A Jarosław

Hetman nie dał szans Węgierce, choć swoją przewagę udokumentował dopiero w drugiej połowie. Sześć bramek zdobyła Victoria. Na gole nie doczekali się za to kibice w Nienowicach. - W przerwie meczu doszło do weryfikacji jednego z piłkarzy Przedmieścia i możliwe, że będzie nam przyznany walkower - mówił Marcin Halwa, grający trener Wiszni.

WYNIKI: Laszki - Węgierka 4:1 (0:0) Klaczkowski 68, 69, Kamień 59, Król 80 - A. Wojdyła 85; Dobkowice - Surochów 2:1 (1:1) K. Wota 26-karny, 81-karny - W. Mazur 16; Chłopice - Pełkinie 3:0 (2:0) Prawecki 24, 67, Łukasiewicz 41; Manasterz - Tuchla 1:1 (0:0) Józwa 84-sam. - Początek 90+2-wolny; Kidałowice - Młyny 6:1 (3:0) Bichajło 4, 37, 48, Fedor 32, 85, Przybek 87 - Hrenda 75; Munina - Łowce 1:1 (0:0) Fedyk 63 - Domański 78; Nienowice - Przedmieście 0:0; Wietlin - Rokietnica 3:0 walkower. W środę rozegrano zaległy mecz: Laszki - Surochów 3:1 (1:0) Klaczkowski 37, Wolański 51, Junik 59 - W. Mazur 83.

Klasa A Przemyśl

W meczu ostatniej z przedostatnią drużyną w tabeli trudno było wskazać faworyta. Na boisku nie było już jednak wątpliwości. Żurawianka zagrała koncertowo, a prym w ofensywie wiódł Daniel Kohut, który strzelił aż 4 razy. Rozstrzelali się też piłkarze Fortu Jaksmanice. Po dwa gole zdobyli Patryk Ślimak i Miłosz Urban. Ponadto plasująca się w połowie tabeli Gwiazda Maćkowice ograła u siebie wicelidera z Nakła, a dwie bramki strzelił Piotr Błoński.

WYNIKI: Żurawica - Sośnica 8:0 (5:0) Daniel Kohut cztery, Dominik Biały dwie, Ł. Bąk, D. Wilkos; Jaksmanice - Dubiecko 5:1 (3:0) R. Mylianyk 10, Patryk Ślimak 15, 28, Miłosz Urban 58, 70 - J. Grzech 48. Maćkowice - Nakło 3:2 (3:0) dla gospodarzy: Piotr Błoński dwie, Ł. Kulikowski; Grochowce - Fredropol 2:0 (0:0) A. Gosa 48-karny, Kot 70; Kaszyce - Huwniki 3:2 (3:1) M. Gołębiowski, Mateusz Grabowski, O. Kuźmiński - K. Gierczak, M. Gierczak; Kalników - Kosienice 1:2 (1:0) P. Nycz - M. Buksa, D. Kamler; Hureczko - Trójczyce 1:0 (1:0) A. Szczęsny 25; pauza Krówniki.

Klasa B Przemyśl

Było to zaległe spotkanie z kolejki 12, która miała zainaugurować piłkarską wiosnę w B Klasie Przemyśl. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, a gdy na początku drugiej odsłony zdobyli trzeciego gola, nie sądzili za pewno, że będą musieć drżeć o wynik do końcowego gwizdka sędziego. Przyjezdni jednak nie poddali się, zdobyli dwa gole i do końca meczu próbowali doprowadzić do wyrównania. Niestety dla nich sztuka ta im się nie udała.

WYNIKI: Ujkowice – Pikulice 3:2 (1:0) Dacko 7, 51, Bubelski 46 – Sopel 57, D. Domin 70. Mecz Polonia II – Artmax (na boisku 1:1) został zweryfikowany jako walkower 3:0.

Klasa B Przeworsk

Wisłok Świętoniowa do przerwy remisował z ostatnia w tabeli Gacovią. Po przerwie piłkarze ze Świętoniowej wzięli się ostro do pracy i strzelili trzy bramki, co dało im komplet punktów. Gacovia nie zdołała odpowiedzieć już żadnym trafieniem. W Zarzeczu wynik spotkania został ustalony w 60 minucie. Wtedy to jedyną bramkę dla gości strzelił Radosław Kolasa. Gol ten w końcowym rozrachunku dał przyjezdnym trzy punkty i pozwolił się zrównać w tabeli z drugim Strumykiem Hawłowice.

WYNIKI: Świętoniowa - Gać 4:1 (1:1) Birek dwie, S. Mirek, Rupar – P. Kordas; Zarzecze - Rozbórz Długi 0:1 (0:0) Kolasa 60.