Klasa O, A i B Rzeszów: Ostre strzelanie liderów liderów klasy O [ZDJĘCIA, WYNIKI]

luci, CK, mił, mj, kara, MTR, GLI
Sawa Sonina pokonała u siebie Błażowiankę 3:0
Sawa Sonina pokonała u siebie Błażowiankę 3:0 Krzysztof Kapica
Tylko w tej kolejce trójka czołowych drużyn w rzeszowskiej klasie O zaaplikowała rywalom 22 bramki. Najwięcej, bo połowę tej liczby, strzelili gracze Stali Łańcut, którzy odprawili Błękit Żołynia 11:0. Imponującego wyczynu dokonał Konrad Kotarba z klasy B, który w jednym meczu zanotował, aż pięc trafień.

Klasa O Rzeszów

Łańcut notuje ostatnio efektowne zwycięstwa, ale wciąż nie jest w stanie prześcignąć Strugu Tyczyn, który broni dzielnie pierwszej pozycji w tabeli

Na dole trwa dramatyczna walka o utrzymanie. Cenne zwycięstwo na terenie konkurenta odniósł Start Brzóza Stadnicka.

Orzeł Wólka Niedźwiedzka - Stal II Rzeszów 2:2 (1:0)

Bramki: Śliż 8, 88 – Jarecki 66-karny, Skoczylas 82

Orzeł: Matusia – Krasoń, Szwaja, Szylar (36 Lis), Serafin (84 Mikołajczyk), Smycz, Chorzępa (84 Marciniak), Bałut (63 Cisek), Kościółek ZK, Surinowicz, Śliż. Trener Piotr Gaca.

Stal II: Kowalczyk – Gielar ZK, Stulin (87 Wójtowicz), Ostrowski ZK, Cużytek, Kołodziej, Michasiewicz CZK [75, dwie żółte], Mazur, Engamba, Jarema (46 Jarecki ZK). Skoczylas. Trener Karol Wójcik.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Strug Tyczyn - Bratek Bratkowice 7:0 (4:0)
Żuczek 5, 43-karny, Zieliński 19, 30, 64, Staroń 58-karny, Sitek 83;

Jedność Niechobrz - KS Przybyszówka Rzeszów 4:1 (2:1)
Szeliga 45, Rachwalski 50, Bać 90, Wiącek 90 - Wojtanowski 36;

Strumyk Malawa - Sokół Sokołów Młp. 2:3 (1:0)
Kierepka 18, 71 – Panek 50, 74, Mika 82; czerwona kartka: Gaweł (90 min., Strumyk)

KS Stobierna - KS Zaczernie 0:2 (0:1)
Pękala 32, Śliwa 90+1;

Wisłok Czarna - Włókniarz Rakszawa 2:4 (1:1)
Czaja 8, 75 - Uram 33, Gwizdak 60, Kucharzyk 77-karny, Kunynets 88.

Stal Łańcut - Błękit Żołynia 11:0 (5:0)
Buć 5, 34, 52, 68-karny, Walat 37, 43-karny, 57, Wójcik 82, 87, Bieniasz 11-karny, Balawender 78.

Czarni Czudec - Start Brzóza Stadnicka 0:3 (0:2)
Lorenc 7, Iwanowskij 34, Stopyra 79.

Sawa Sonina - Błażowianka Błażowa (2:0)
Słonina 10, Rataj 18, Bigdoń 83;

Pauza: Aramix Niebylec.

Klasa A Rzeszów

Grupa 1

LKS Trzebownisko urwał punkt liderowi ze Strzyżowa. Niespodziankę sprawił Albatros, który wygrał z Plantatorem. W Zgłobniu, aż 10 goli stracił Diament.

Heiro, które przez większą część meczu grało w dziesiątkę, uległo w derbach Rzeszowa Grunwaldowi.

Zgłobień - Pstrągowa 10:1 (3:0)
A. Burak 14, 54, Bazylak 64, 79, Bichajło 40, Domin 41, Szarek 67, A. Sitek 76-karny, Ruszała 83, Mędrygał 89 - Gajdek 62;

Zimowit/Korona II - Mogielnica 4:2 (3:1)
Pietrasiewicz dwie, Pomykała, Karnasiewicz - Barczak dwie.

W czwartek rozegrano mecz
Rudna Wielka - Łukawiec 0:3 (0:1)
Nowak 2, Świątek 69, Korbecki 71.

Pauzowała Trzciana.

Rozegrany 25 kwietnia mecz Nienadówka - Trzebownisko (na boisku 0:2) zweryfikowano jako 0:3 wo.

Grupa 2
Do dużej sensacji doszło w Dąbrówkach, gdzie dotychczasowy wicelider tabeli przegrał z Dębem Kosina. Skorzystała na tym Wola Dalsza, która nastrzelała Tatynie Dylągówka i wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Szarotka Rogóżno wygrała na wyjeździe z Astrą Medynia Głogowska, czym potwierdziła, że należy się z nią liczyć w kontekście walki o awans.

Z drużyn plasujących się w dolnych rejonach tabeli po bezcenne trzy punkty sięgnęło Pogórze Bachórz, a wygraną zapewnił w doliczonym czasie Kacper Sokolik.

Grupa 3

Kolbuszowscy liderzy zgodnie zdobyli po komplecie punktów. Zacisze Trześń zaskakująco wysoko ograł Błękitnych i to na ich terenie. Cenne punkty zdobyła Raniżovia. Cztery bramki i trzy asysty w meczu Dromadera Chrząstów zaliczył Damian Skiba ze sztabu szkoleniowego Stali Mielec.

Padew Narodowa – Hucina 0:0;
Wola Mielecka – Raniżów 1:2 (0:1)

Foltak 51-karny – S. Rembisz 39, 56;

Kolbuszowianka – Breń Osuchowski 4:1 (2:0)

K. Świątek dwie, Wereszczak dwie – Kaczmarski, Wolan, samobójczy;

Sokół II Kolbuszowa Dolna – Babicha 6:1 (3:1)
Dziedzic trzy, Nowak, Król, M. Chmielowiec – Koza;

Wadowice Górne – Wierzchowiny 5:2 (3:1)
dla gospodarzy: Kopacz dwie, Midura, Brzostecki, Bzduła. Pauza: Jaślany.

Pauza: Staroniwa Rzeszów

RKS Rzeszów – Zaczernie II obustronny walkower. Obie drużyny wycofały się.

Grupa 2

Płomyk Lutoryż prowadził z Koroną Dobrzechów 4:1 i zanosiło się na to, że jest już po emocjach. Goście po przerwie wzięli się jednak w garść i doprowadzili do wyrównania.

W meczu na ligowym szczycie zespół z Godowej uległ Startowi Lubenia, a tym samym goście umocnili się na 2. miejscu.

WYNIKI: Lutoryż – Dobrzechów 4:4 (4:1)
A. Powierża dwie, Kowalski, Halych - Pilch trzy, Nowak;

Kozłówek – Pstrągówka 4:2 (1:0)
Gajda dwie, Kuta, Pitaś – Petka dwie;

Godowa – Lubenia 2:4 (0:2)
Klimek 73, Maciaszkiewicz 87 – Smalarz 28, 42, Wajda 82, Piwowar 86;

Grunwald II Rzeszów – Grodzisko 2:3 (0:1)
dla gospodarzy: Glac, Romanowski;

Połomia – Wysoka Strzyżowska 3:1 (1:0)

Rykała 6, Markowski 70, Klimek 73 – Serafin 81.

Pauzowała Hermanowa.

Grupa 3

Popis strzelecki w wykonaniu Konrada Kotarby (HALO), który strzelił Harcie pięć goli. W derbach gminy Łańcut Orzeł Wysoka przegrał z Czarnymi Kraczkowa 1:2.

Handzlówka wysoko wygrała w Hyżnem z Polonią, a gola z karnego strzelił bramkarz Gromu, a więc Grzegorz Bekierski, który w przeszłości grał w ataku m.in. w Resovii czy Jedności Niechobrz.

Karaś - Kotarba pięć, Oczoś, Gudyka.

Mecz z poprzedniej kolejki Krzemienica – Polonia Hyżne (na boisku 3:0) zweryfikowano jako walkower 0:3 na korzyść Polonii.

Grupa 4

Czołowe cztery zespoły zgodnie wygrały swoje spotkania. Palikówka nie miała litości dla Głuchowianki i zaaplikowała gospodarzom spotkania, aż siedem bramek. Lider dość niespodziewanie przegrywał do przerwy z Łąką, ale po zmianie stron odwrócił losy spotkania.

Migut 80;

mecz Terliczka – Budy Łańcuckie przełożony na 12 maja.

Grupa 5

Jamnica Dulcza Wielka nie miała większych problemów z ograniem gości z Janowca i sięgnęła po pełną pulę. W hicie kolejki Dąbrówka Wisłocka przegrała ze Sprintem Żarówka i w czubie tabeli trzy zespoły mają tyle samo punktów, przez co zapowiada się fascynująca walka.

Dulcza Mała - Zgórsko 0:3.

Kawęczyn - Trzciana v.o. 0:3 (gospodarze wycofali się z rozgrywek).

Grupa 6

Lider tabeli nie dał szans zawodnikom LKS-u Dębiaki i wygrał aż 6:0. Dwoma golami popisał się Jakub Golba. Wysokie zwycięstwo bez straty gola odnieśli też piłkarze Woli Chorzelowskiej II. Zacięte spotkanie stoczyli Grom Krzemienica i Jutrzenka Ławnica. Do przerwy było remisowo, w drugiej połowie sprawy w swoje ręce wzięli gospodarze. Hat-trickiem popisał się Mateusz Małodziński.

Krzemienica - Jutrzenka Ławnica 5:2 (2:2)
M. Małodziński 16, 39, 71, M. Świtek 53, D. Puć 88 - samobójczy 12, M. Walczak 18;

Grochowe - Dębiaki 6:0 (4:0)
D. Łącz 7, J. Golba 13, 25, D. Soja 40, K. Kotula 88, A. Kałuża 90;

Goleszów - Trześń II 1:3;

Wola Chorzelowska II - Wylów 3:0;

Pławianka Orłów wycofała się z rozgrywek.

Grupa 7

Efektowne zwycięstwa odnieśli: lider i wicelider rozgrywek, czyli Dzikowiec i Przyłęk. Zaskakiwać może również forma Vigoru Trzęsówka. Zespół Michała Franczyka odniósł drugie zwycięstwo z rzędu.

Kosowy – Trzęsówka 1:8 (1:3)
dla gości: R. Madura pieć, Kaczmarski, Michalski, Rzeszutek;

Dzikowiec – Werynia 8:0 (4:0)
A. Maciąg dwie, M. Płaza dwie, K. Dec, P. Kuczyński, A. Piłat, H. Bąba;

Dobrynin – Ostrowy Tuszowskie 2:4;

Widełka – Przyłęk 2:7 (1:5)

M. Gaweł, Chudzik – K. Gancarczyk dwie (jedna z karnego), P. Gancarczyk dwie, Borys dwie, Drwal. Pauza: Przedbórz.