Klasa O Dębica: Lechia Sędziszów pokonuje Dzikowiec [ZDJĘCIA]

Marcin Jastrzębski
Dzikowiec (na czarno) w Sędziszowie nie miał nic do powiedzenia. Nz. w akcji kapitan Lechii – Krystian Branas, obok Grzegorz Szczęch (pierwszy z prawej) i Tomasz Grądzki. fot. Marcin Jastrzębski
Cenne punkty w Woli Mieleckiej zainkasowali piłkarze z Wielopola Skrzyńskiego, a od bezbramkowego remisu rozpoczął rundę lider z Kolbuszowej. Poprawiły swój dorobek rezerwy Stali Mielec.
Lechia Sędziszów (czerwone koszulki) pewnie pokonała rywala z Dzikowca 3-0. Na trybunach nie zabrakło atrakcyjnych fanek.

Lechia Sędziszów - KS Dzikowiec

Zobacz zdjęcia z meczu: Lechia Sędziszów - KS Dzikowiec

W pierwszych minutach Dzikowiec miał problemy z wyjściem z piłką ze swojej połowy. Po jednej z niezdecydowanych interwencji obrońców gości, na strzał sprzed pola karnego zdecydował się grający trener Lechii - Paweł Idzik.

"Pizli" w tej sytuacji zaskoczył rywala szybkim złożeniem się do strzału, bo początkowo był obrócony plecami do bramki Norberta Króla. Przemierzył idealnie, a kolejne minuty nie wskazywały na to by przyjezdni prędko odrobili straty. Sędziszowianie atakowali, a gościom brakowało pomysłu na atak.

Przed przerwą podwyższył jeden z najjaśniejszych postaci tego meczu kapitan Lechii - Krystian Branas, a po zmianie stron tempo meczu wyraźnie spadło.

- Goście w zasadzie nie stworzyli sytuacji. Od gola na 1-0 do końca meczu kontrolowaliśmy sytuację - podkreślał Arkadiusz Chorąży, kierownik sędziszowskiej ekipy.

- Lechia była lepsza, ale pierwsze dwie bramki straciliśmy w nieszczęśliwy sposób. Trzeba szukać punktów w kolejnych meczach - podsumował Andrzej Szczęch, opiekun Dzikowca.

LECHIA SĘDZISZÓW - KS DZIKOWIEC 3-0 (2-0)
BRAMKI: Idzik (12), Branas (40), Gdowik (90+3).

LECHIA: Paśko - Śliwa, Godek, Malisiewicz, Rogóż - Bizoń (73. Gdowik), Magdoń, Wszołek (77. Szela), Branas - Idzik (63. Babiarz) - Filipek (68. Długosz).

KS: Król - Maciąg (46. Grabiec), Skupiński, Mokrzycki, R. Bździkot - Świst, Grądzki, G. Szczęch (60. Zalewski), Sudoł (76. Staszewski), M. Bździkot - Żur (80. Tęcza).

SĘDZIOWALI Marek Guzik oraz Piotr Farion i Dariusz Łuksa (Krosno). ŻÓŁTA KARKTA: Bizoń. WIDZÓW 70.

Pozostałe relacje z meczów dębickiej klasy okręgowej, strzelcy bramek w poniedziałkowym Stadionie