Klasa O Dębica. Mecz na szczycie na remis

mj, sol
Marcin Jastrzębski
Remisem zakończył się mecz na szczycie pomiędzy Sokołem Kolbuszowa Dolna, a Wisłoką. W lepszej pozycji są dębiczanie.

Sokół Kolbuszowa Dolna – Wisłoka Dębica 1:1 (1:1)

Bramki: Kołacz 45-karny - Nowak 29.

Sokół: Król – B. Karkut, P. Karkut, Gaca, Skowron – K. Gorzelany (77 Dziedzic), Brudek (63 Zaskalski), Kołacz, Prokop, Ł. Gorzelany (72 Maziarz) – Adranowicz. Trener Rafał Leśniowski.

Wisłoka: Dybski - Hus (82 Konik), Kowalski, Pokrywka, Wójcik - Ślęczka (63 Paterak) Bielatowicz (76 Sędłak), Pęcak, Maik (67 Maciosek), Nowak - Szewczyk (60 Pietrasiewicz). Trener Waldemar Piątek.

Sędziował T. Wilk (Stalowa Wola). Widzów 300 (200 z Dębicy).

Pierwsi do konstruowania akcji zabrał się Sokół. Wisłoka jednak twardo broniła i umiała wyprowadzić groźne kontry. Jakub Szewczyk dograł po przekątnej do Adriana Nowaka, a popularny „Fryta” odpalił swoje „turbo” i przy asyście obrońcy oddał skuteczny strzał. Kolbuszowianie wyrównali tuż przed przerwą. Kamil Adranowicz urwał się skrzydłem i wyłożył piłkę Kornelowi Kołaczowi. Ten oddał strzał, który został zablokowany ręką przez Konrada Husa. Kołacz zamienił karnego na gola i mecz zaczął się od nowa. W drugiej połowie grę prowadzili miejscowi, a goście nastawili się na kontry. Sokół miał trzy klarowne okazje, a Wisłoka jedną. – Przyjechaliśmy tutaj nie przegrać. Szkoda, że w drugiej połowie Adrian Nowak nie dograł do Łukasza Pateraka, ale szanujemy punkt – oceniał Dariusz Kantor, drugi trener Wisłoki.

Płomień Zagorzyce – Chemik Pustków 0:4 (0:3)

Bramki: Kulig 13-karny, 20-karny, 41, Gołąb 75.

Płomień: Fularz – A. Pieprzak (59 H. Róg), Siwiec, S. Miś, Darłak – Charchut (75 K. Róg), Ł. Chudyba, Ochał, P. Miś (65 B. Chudyba) – P. Chudyba, G. Motyka (78 Jarząb). Trener Szymon Ochał.

Chemik: Papiernik – Gwóźdź, Żarnowski, Durał (85 Kopacz), Kulig (85 Madej), Kołodziej, Guzik (74 Pietrucha), Proczek, Gawryś (56 Gołąb), Kulas (56 Nędza), Opiela. Trener Robert Cielak.

Sędziował Koza (Dębica). Widzów 100.

Chemikowi sprawę ułatwili rywale, którzy sprokurowali dwa rzuty karne. Pierwsi po zagraniu ręką, a drugi po faulu na bardzo aktywnym Radosławie Guziku. Przy trzecim golu asystę miał Marek Kołodziej. – Najlepszy na boisku – oceniał Waldemar Nowak, działacz Chemika. Beniaminek próbował odpowiedzieć, ale Adam Żarnowski i spółka byli czujni w defensywie. – Kontrolowaliśmy to spotkanie – mówił Józef Marek, działacz klubu z Pustkowa.

Ostrovia Osrowy Baranowskie – Czarni Trześń 1:0 (1:0)

Bramka: Maciąg 21

Ostrovia: M. Parys – Ł. Mikoś, D. Parys, Mazurek, Paśko - Lesiński (70 Cudo), Hopek, Maciąg, Smoła, Serafin (65 P. Mikoś) – Szalony (87 Chudzik). Trener Robert Szalony.

Czarni: Tomczyk – Trojnacki, Leśniak, Domagała, Indyk – M. Dopart, J. Dopart (55 Chruściel), Dąbrowski, Kapel, Szymański, Wójciak (80 Godek). Trener Mateusz Dopart

Sędziował Domaradzki (Brzozów). Widzów 100.

Jak przystało na mecz „o życie” nikt nie odstawiał nogi. Mecz był wyrównany, aczkolwiek konkretniejsze okazje bramkowe stwarzali sobie miejscowi. Czarni zepchnęli gospodarzy do defensywy po czerwonej kartce Damiana Smoły, ale nie potrafili znaleźć sposobu na Mateusza Parysa.

Team Przecław – Victoria Czermin 0:1 (0:0)

Bramka: Bierzyński 83.

Team: Foltak – Skrzypek, Smagacz, Żmuda, Sroka, Mazur (85 H. Kopacz), Lewandowski, Stochmal, Brzostowski, Mikulski, Struzik (55 K. Jemioło). Trener Piotr Mikulski.

Victoria: Petrykowski – Juras, A. Trzpis, Pezda, Świst, Abramowicz, Kłos, Myjak (65 Pękala), Ciuła (46 Bierzyński), Soboń ż, J. Trzpis. Trener Damian Polak.

Sędziował Bałut (Dębica). Widzów 150.

Beniaminek odważnie rozpoczął mecz i w pierwszej połowie nie pozwolił na zbyt wiele rutynowanym gościom, którzy nie stworzyli klarownych okazji. To gospodarze byli bliżsi zdobycia gola. Po przerwie dało znać o sobie doświadczenie przyjezdnych, którzy opanowali środek pola, a w końcówce w zamieszaniu podbramkowym Grzegorz Bierzyński wpakował piłkę do siatki. Mimo że do ostatniego gwizdka nie pozostało dużo czasu, to miejscowi mogli wyrównać. W dogodnej sytuacji Hubert Kopacz z pięciu metrów nie trafił jednak do bramki.

POZOSTAŁE WYNIKI: LKS Wiewiórka – Lechia Sędziszów 3:2 (0:1) R. Czerwiec 52, 89, K. Kaczor 83-wolny – Rogóż 45, Makuch 90+3; Stal Mielec – Wilga Widełka 8:1 (4:0) Łętocha cztery (raz z wolnego), Czernicki, Płudowski, Bugaj, Giermata – Chmielowiec (karny); Monis Bielowy/Strzegocice – Kolbuszowianka 3:0 wo. Pauza: LKS Podleszany, Radomyślanka Radomyśl Wielki.