Klasa O Dębica. Rezerwy wyszły z opresji

mj
Rafał Drożdżal już przed przerwą musiał opuścić boisko, bo po dwóch żółtych otrzymał czerwoną kartkę (na zdjęciu rozkłada ręce). Mielczanie wygrany mecz z w Ostrowach Baranowskich kończyli jednak w dziewiątkę. Arbiter Mateusz Pociask do szatni kilka minut przed końcem odesłał również Doriana Buczka. Marcin Jastrzębski
Ostrovia Ostrowy Baranowskie postawiła się faworytowi z Mielca. Kolejny ciekawy mecz zobaczyli kibice w Woli Chorzelowskiej.

Ostrovia Ostrowy Baranowskie – Stal II Mielec 1:2 (1:0)

Bramka: Szalony 24 – Parys 61-głową, Więcław 73-głową.

Ostrovia: Antos – K. Mikoś, Hopek, D. Parys, P. Mikoś – Ł. Mikoś ż, Szczęch (80 Chudzik), Kozak, Smoła – D. Guźda, Szalony.

Stal II: Strączek – Pierzchała (46 Więcław), Dubiel, Drożdżal żż cz [37], Kużdżał (90 Szczybyło) – Zacharek (84 F. Domański), Bugaj, Sałasiński ż, Misztal, Dec (78 Serwon) – Buczek ż ż cz [80]. Trener Grzegorz Krukowski (w zastępstwie).

Sędziował Pociask (Ropczyce). Widzów 100.

Stalowcy próbowali zdominować Ostrovię, a gospodarze mądrze się cofnęli. Szukali swoich szans w kontrach. Po jednej z nich pomylił się obrońca gości. Chciał podać głową do bramkarza, a odbił piłkę za słabo i doszedł do niej grający trener Ostrów – Robert Szalony. Uderzył obok bramkarza mielczan. Za chwilę ładnym strzałem z dystansu popisał się Damian Smoła. Piłka trafiła w poprzeczkę. Goście po przerwie przechylili szalę zwycięstwa po dwóch stałych fragmentach gry. Najpierw z wolnego dograł Dec, a następnie z rożnego Zacharek. W końcówce trzy punkty gościom uratował Rafał Strączek, broniąc strzał z pięciu metrów Szalonego.

Wilga Widełka – KS Bielowy/Strzegocice 1:0 (0:0)

Bramka: D. Pastułą 48-głową.

Wilga: Sito – Pruchnik, Zalewski ż, Bartkiewicz ż, Ł. Panek – M. Gaweł, Skupiński (46 D. Pastuła ż), Rumak, Płoch ż – M. Panek (67 Miazga), Ł. Gaweł (88 Blicharz). Trener Paweł Skupiński.

KS: Dybowski – Ciołek, Chmura, Godziński, Łączyński – Stanek ż (85 Kozioł), Czarnik, Wójcik, Sarama, Barycza (74 Maziarka) – M. Kisiel. Trener Krzysztof Podlasek.

Sędziował Pych (Dębica). Widzów 50.

Miejscowym pomogły zmiany po pierwszej połowie. Szybko swoją wartość potwierdził Dariusz Pastuła, któremu piłkę na głowę dograł skrzydłowy Mateusz Gaweł. Odmłodzony zespół Krzysztofa Podlaska chciał odpowiedzieć, ale Marcinowi Kisielowi brakowało wsparcia.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Kolorado Wola Chorzelowska – LKS Wiewiórka 5:2 (1:2) A. Bajorek 4, Chruściel 51, A. Rado 59, K. Rado 65, Witkowski 90+3 – K. Czerwiec 30, K. Kaczor 36

Kamieniarz Golemki – Chemik Pustków 4:1 (2:1) Pasik, M. Lada, Kantor, Balasa – Pisarek

Olchovia Olchowa – Victoria Czermin 3:3 (0:2) Khoptowyj 60-wolny, Marchlik 64, Tryczyński 80 – J. Trzpis 20, Kłos 39, Waręda 54

Raniżovia Raniżów – Team Przecław 2:1 (0:0) Hajkowicz 48-głową, 85-karny - Mazur 64-karny

Kaskada Kamionka – Sokół Kolbuszowa Dolna 1:3 (0:2) Cielak 74 – Kołacz 4-wolny, Chmielowiec 45, samobójcza 85.

Mecz Radomyślanka – Lechia Sędziszów przełożono na 6 września.

Kajetan Kajetanowicz o trwającej rywalizacji w Rajdzie Barum.