Klasa O Dębica. Wilga wygrała, Czarni lecą do A klasy

mj
Wilga Widełka (na czarno) nie mogła sobie pozwolić na stratę punktów. W pięknym stylu ograła rywala z Pustkowa. Z piłką ustawiony tym razem na lewej pomocy Dawid Płoch. Marcin Jastrzębski
Po czterech sezonach walki na poziomie klasy okręgowej z liga żegnają się Czarni Trześń, którzy mogli liczyć na utrzymanie tylko w przypadku przegranej Wilgi Widełka, a ta rozbiła rywala z Pustkowa.

Victoria Czermin – Czarni Trześń 1:1 (0:0)
Bramki
: J. Trzpis 52 – Dąbrowski 82.

Victoria: Petrykowski – Waręda (46 Purski), Polak, A. Trzpis, Świst, Krężel (70 Głodzik), Abramowicz, Kłos (60 N. Czaja), Myjak (46 Pezda), J. Trzpis, Ciuła. Trener Damian Polak.
Czarni: Tomczyk – M. Dopart, A. Leśniak, Indyk (65 Godek), Trojnacki, J. Dopart, Chruściel, Kędzior (50 Szymański), Dąbrowski, Wójciak, Kapel (85 Domagała). Trener Mateusz Dopart.
Sędziował Łój (Stalowa Wola).

Piłkarze Victorii wysoko zawiesili poprzeczkę przyjezdnym, ci jednak starali się dotrzymywać kroku gospodarzom. W pierwszej połowie byli nawet bliscy objęcia prowadzenia, ale po strzale Jakuba Doparta miejscowych uratował słupek. Bramki padły dopiero po przerwie, a remis należy uznać za sprawiedliwy wynik.

Radomyślanka Radomyśl Wielki – Wiewiórka 0:0

Radomyślanka: Polak – A. Grzanka, Przybyło, Gruszka, Masłyk, Janeczek, Dudek, Krzystyniak, P. Grzanka (53 Konrad Szydło), Filar (60 Kamil Szydło), Dziewit. Trener Mariusz Furdyna.
Wiewiórka: Lis – K. Kaczor, D. Kaczor, M. Czerwiec, K. Czerwiec, Grdeń, Szkutak, Kędzior (75 Dolczak), Mitan, Białogłowicz (78 Szuba), Żukowski (76 D. Sujdak). Trener Paweł Zydroń.
Sędziował Kosiek (Krosno).

Gospodarze żałowali, że w ich szeregach zabrakło – z przyczyn osobistych – Tomasza Sosina, który ostatnio złapał dobrą formę i może chociaż jedną okazję zamieniłby na gola. Miejscowych ostatni raz poprowadził trener Mariusz Furdyna. – Rozstajemy się za obustronnym porozumieniem. Chłopakom dziękuję za trzy lata współpracy – powiedział szkoleniowiec. Dla beniaminka z Wiewiórki punkt zdobyty na trudnym terenie był dobrym zakończeniem udanego sezonu. – 40 punktów to naprawdę niezły dorobek. Zdarzały się słabsze momenty, ale z drugiej strony pokonaliśmy Sokoła czy Lechię – cieszył się Andrzej Kaczor, prezes klubu.
sol

Płomień Zagorzyce – KS Bielowy/Strzegocice 1:2 (1:1)
Bramki: P. Chudyba 34 - Adamczak 24, Dolczak 68.
Płomień: Fularz – P. Miś (77 Pieprzak), S. Miś, Siwiec, Darłak – Ł. Motyka, Ochał (80 Róg), H. Róg (58 Charchut), P. Chudyba – G. Motyka, Ł. Chudyba. Trener Szymon Ochał.
KS: Dybowski – Pyskaty, Sujdak, Piecuch (71 Kieca), Ciołek – Chmura, Wójcik (70 Stanek ż), Książek (46 Wnęk), Dolczak (68 Godziński), Kisiel (81 Maziarka) – Adamczak. Trener Grzegorz Lorek.
Sędziował Pych (Dębica). Widzów 50.

Przyjezdni wyszli na prowadzenie po trafieniu niezwykle skutecznego Kamila Adamczaka. Przy golu asystował Dawid Wójcik. Płomień za moment wyrównał po dwójkowej akcji Huberta Roga i Pawła Chudyby. Ten drugi popisał się precyzyjnym uderzeniem z sprzed pola karnego. Do przerwy obie ekipy czuły niedosyt. – W pierwszych 30 minutach mieliśmy trzy „setki”, potem Płomień przycisnął – przyznawał Sebastian Książek, pomocnik gości. Wynik ustalił Michał Dolczak, który skorzystał z prostopadłego podania od Grzegorza Chmury.

Wilga Widełka – Chemik Pustków 6:1 (4:1)

Bramki: Pruś 22, 87, Fryc 31, Chmielowiec 34-wolny, 53, S. Pastuła 44 – Kulig 23-karny
Wilga: Ozimek – Madej, S. Pastuła, Skupiński – Cetnarski (65 Ł. Gaweł), Pruchnik, Fryc (60 Miazga), Warzocha, Dawid Płoch – Pruś (85 Żmuda), Chmielowiec (78 Pomykała). Trener Stanisław Pruś.
Chemik: Papiernik (85 Betlej) – Dovhan (68 Kusibab), Opiela ż, Durał (46 Kopacz), Kołodziej ż – Proczek ż, Gawryś ż, Kulas, Kulig ż - Gołąb, Nędza (46 Guzik). Trener Waldemar Nowak (w zastępstwie).
Sędziował Kwaśny (Ropczyce). Widzów 100.

Wilga musiała zapunktować i szybko wzięło się do pracy. Po podaniu Łukasza Cetnarskiego wynik otworzył grający trener Stanisław Pruś. Za moment po zagraniu ręką w polu karnym goście zamienili „jedenastkę” na gola. Wilga jednak grała swoje i za chwilę Oskar Fryc wyprowadził miejscowych na prowadzenie po efektownym uderzeniu pod poprzeczkę. Na 3:1 „poprawił” Tomasz Chmielowiec, który najpierw wywalczył, a potem zamienił ten stały fragment na gola. Tuż przed przerwą po podaniu Łukasza Centarskiego do siatki trafił Stanisław Pastuła. Chwilę po zmianie stron z podania Warzochy skorzystał Chmielowiec i było po meczu. Na koniec wynik ustalił Pruś (asysta Warzochy).

POZOSTAŁE WYNIKI: Stal II Mielec – Lechia Sędziszów 1:3 (0:2) Łętocha 53-karny – Potwora 31-karny, 36-wolny, Ćwiczak 90; Team Przecław – Kolbuszowianka 3:0 wo., Sokół Kolbuszowa Dolna – LKS Podleszany 3:0 wo. Pauza: Ostrovia Ostrowy Baranowskie, Wisłoka Dębica.