Klasa O i A. 60-letni Kazimierz Łanucha nie tylko jeszcze gra, ale i strzela!

Miłosz Bieniaszewski
W klasie O Dębica rezerwy Sokoła Kolbuszowa Dolna (na zielono) urwały punkty liderującej Lechii Sędziszów Małopolski Marcin Jastrzębski
To już były piłkarskie ostatki w klasach O i A. W dębickiej klasie okręgowej Smoczanka Mielec nie wykorzystała potknięcia Lechii Sędziszów Małopolski.

Klasa O Dębica

Drugi z rzędu remis Lechii mógł spowodować, że sędziszowianie na samym finiszu rundy straciliby pozycję lidera. Okazji na prześcignięcie spadkowicza nie wykorzystała jednak Smoczanka. Mielczanie mieli jednak trudne zadanie, bo grali w Radomyślu Wielkim. Gospodarze dzięki zwycięstwu wskoczyli na podium i zmniejszyli stratę do lidera do zaledwie dwóch punktów.

Niewiele większe straty mają Piast, który teraz pauzował, oraz Chemik, który w Majdanie Królewskim odwrócił po przerwie losy meczu i wywalczył trzy punkty. Wiosną zapowiada się więc emocjonująca walka o awans, ale równie ciekawie będzie w dolnej części tabeli.

Wygrana nad Kolbuszowianką spowodowała, że zimę „nad kreską” spędzi Atut Podborze. Cenne zwycięstwo odniosło też Kolorado, pokonując Pogórze, które również walczy o utrzymanie. W kiepskiej sytuacji jest dwóch beniaminków – z Kolbuszowej i Przecławia – oraz Płomień, który dobrze rozpoczął mecz ze Spartą, ale po przerwie goście sięgnęli po trzy punkty.

Radomyśl Wielki – Smoczanka 3:1 (0:1)

Bramki: Motyka 77, 85, Świąder 64 – Baran 40.

Radomyśl Wielki: Płaza – Szydło, Świąder, Masłyk ż, Łękawa (90 Kilian), Ślęczka (75 Kolisz), Strycharz, Motyka, Guzik (90 Niemczura), Sztuka, Płaczek (80 Kozak). Trener Paweł Irla.

Smoczanka: Sz. Niedbała – Krupiński, J. Niedbała (80 Krycia), Bartkowski (84 Jarosz), Cisło, Gruszka, Baran, Lis, Myjak (73 Małek), Niemczuk (65 Szymański), Szlachetka. Trener Patryk Krzystyniak.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Sędziszów Małopolski – Sokół II 1:1 (0:0) Aleksander Czółno 68 – Chmielowiec 67

Majdan Królewski – Chemik 2:3 (2:0) Wiktor 9, Ł. Rojek 13 – Jezuit 48, 53, Gawęda 78

Zagorzyce – Chorzelów 1:3 (1:1) Babicz 13 – Gilar 22, Kruk 61, Peret 72

Wisłoka II – Czarna 0:2 (0:2) Porzuczek 38, Wadas 42

Podborze – Kolbuszowianka 4:1 (2:0) Dereń 20, Skaza 23, Dolot 64, Kilian 71 – Czachor 66

Golemki – Czermin 1:1 (1:1) Kantor – A. Trzpis

Wola Chorzelowska – Wielopole Skrzyńskie 1:0 Trojnacki

Głowaczowa – Przecław 5:2

Wolica Piaskowa pauzowała.

Klasa A Dębica

Trudy wyjątkowo długiej ligowej rywalizacji odczuwa coraz więcej ekip. Wiewiórka mecz w Nagoszynie rozpoczęła w 8-osoobwym składzie. W drugiej połowie dołączył bramkarz Jakub Białogłowicz. W pierwszych 45 minutach między słupkami stał zawodnik z pola, Damian Grdeń.

Wiewiórka mimo osłabień potrafiła zdobyć aż trzy gole, z czego dwa trafienia zaliczył etatowy snajper – Rafał Czerwiec. W całej rundzie jesiennej zdobył aż 20 goli. Lepszy od niego jest tylko Krzysztof Maruszak z Paszczyniaka – zdobywca 21 bramek.

W Nagoszynie jedną z bramek zdobył 60-letni Kazimierz Łanucha.

– Na niego zawsze można liczyć. Żeby tak wszystkim zależało, jak jemu – mówi Andrzej Miazga, działacz Nagoszyna.

Nie doszło do znaczących zmian w czołówce, choć Żyraków i Kamionka wygrywając swoje mecze nieco odskoczyły Stasiówce. W dole tabeli cenne punkty zdobyli: Zasów-Mokre i Mała.

LKS Nagoszyn – LKS Wiewiórka 5:3 (4:1)

Bramki: Konik 8, 36, 40, 45, K. Łanucha 48 – R. Czerwiec 5, 57-karny, Grdeń 82-wolny.

Nagoszyn: Łączak - D. Węgrzyn, M. Węgrzyn, P. Rzepa, K. Łanucha, Mirosław Kędzior (80 Grzyb), Michał Kędzior, Konik, Prokop, Kalita, D. Rzepa. Trener Michał Węgrzyn.

Wiewiórka: J. Białogłowicz (dojechał po przerwie) - D. Kaczor, K. Kaczor, Grdeń, R. Czerwiec, Szuba, Sujdak, Marć, D. Kaczor. Trener Michał Kutrzuba.

Sędziował Sęk (Kolbuszowa). Widzów 100.

Krzywa - Ostrów-Kamionka 1:3 (0:3) Łyko 87 – M. Fornek 13, Świder 26, Ko. Świniuch 29

Paszczyna - Brzostek 5:2 (3:1) Cetnarski 9, Maruszak 13, 58, Chmura 43, Kisiel 81 – Wolański 29, Chmura 70

LZS Mała - Łęki Górne 4:3 (1:0) Paryś 22, Olech 56, Budzik 58, 78 – R. Łazowski 49, Tabor 83, Haptaś 90+3

Olchowa - Lechia II Sędziszów Młp. 1:3 (1:1) Czerniak – J. Posłuszny, Dziura, Kamil Wesołowski

Legion II Pilzno – Ocieka 2:0 (1:0) Cichowski, Chmura

LKS Żyraków - Łopuchowa/Łączki Kucharskie 2:0 (1:0) Daniel Kurczyk, Kawa

Zasów-Mokre - Stasiówka 6:5 (3:1) Adamczak trzy, Bartkowicz, Dubiel, Wolak – Siop, Śliwa, Mądro dwie, Pociask

Pauza LKS Pustków.

Klasa A Stalowa Wola 2

W zaległym spotkaniu 13. kolejki Jarocin pokonał na własnym boisku Sójkową i dzięki tym trzem punktom zimę spędzi na pozycji wicelidera.

Jarocin - Sójkowa 2:0 (2:0) Socha, Pławiak.