Klasa O Krosno: Czarni Jasło poza konkurencją

pmarkocki
Robert Szalony i Czarni Jasło wręcz zdeklasowali konkurencję.
Robert Szalony i Czarni Jasło wręcz zdeklasowali konkurencję. fot. Marek Dybaś
Przedostatnia kolejka spotkań w krośnieńskiej okręgówce przyniosła ostatnie rozstrzygnięcie. Do klasy A, oprócz Startu Rymanów, spada Kotwica Korczyna, która podzieliła los rymanowian po porażce w Pustynach 1-3. V ligę opuszcza też wycofane Zamczysko Odrzykoń. Do IV ligi natomiast, już wcześniej, awansował Gamrat Czarni Jasło.

PRZEŁOM BESKO - LEŚNIK BALIGRÓD 4-2 (2-0)
BRAMKI: Hajduk (20), Kapłon (35), Marszałek (60), Malik (65) - R. Gembuś (87), Wąchocki (90).

PRZEŁOM: Szpiech - Łącki, Knurek, Malik, Hajduk - Paternak, T. Jęczkowski (46. Kielar), Oleniacz, D. Jęczkowski - Kapłon (60. Marszałek), Rymarowicz (46. Rzeniszek).
LEŚNIK: Barbara (46. Łyskanycz) - Paczkowski, Graboń, Janków (50. Adamski), Chytła - Sokołowski, Steliga, R. Gembuś, Białas - Wąchocki, Świetlicki (76. Bereżański).
SĘDZIOWALI Żurawski oraz Lenik, D. Łuksa (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Rzeniszek, Mali, Łącki - Chytła, Barbara, Steliga. WIDZÓW 150.

Ozdobą meczu był drugi gol dla gospodarzy. Dariusz Jęczkowski zagrał do Kapłona, a ten posłał piłkę w samo okienko bramki strzeżonej przez Barbarę. Bramka była konsekwencją przewagi, jaką przez cały czas posiadali miejscowi. Obraz gry nie uległ zmianie również po przerwie. Leśnik zaczął trafiać dopiero przy wyniku 4-0 dla Przełomu. Ambicja przyjezdnych pozwoliła im w końcówce zmniejszyć rozmiary porażki.

NAFTA JEDLICZE - COSMOS NOWOTANIEC 1-0 (1-0)
BRAMKA: G. Adamski (38-samob.).

NAFTA: Krawczyk - Wierdak, Winiarski, Cichoń (84. Sanocki), Serwiński - Guzik, Rozpara, Smolik (46. Furtek), Wójcik (62. Dubiel) - Socha, Janocha.
COSMOS: Rabicki - Gazda, Krzywiński, Pawiak, G. Adamski - Majka, Laskowski, M. Królicki (80. K. Królicki), Kozimor (64. Kwolek) - Jasiński (60. Król), Badowicz.
SĘDZIOWALI Wojnar oraz Krężałek, Pyzia (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: G. Adamski, Majka, M. Królicki. WIDZÓW 100.

Nafta wygrała niespodziewanie. W pierwszej połowie inicjatywę posiadali przyjezdni i to oni stwarzali groźniejsze sytuacje do zdobycia gola. Piłka jednak wpadła do siatki Cosmosu. W 38. minucie, po rzucie rożnym, piłka odbiła się do kolana Grzegorza Adamskiego i znalazła się w bramce. Cosmos dążył cały czas do wyrównania, ale nie zdołał zrealizować celu. Między innymi przez słabą skuteczność. Dość powiedzieć, że przyjezdni wypracowali sobie co namniiej kilka strzeleckich okazji i nie wykorzystali żadnej. W szeregach Cosmosu zabrakło Kłodowskiego, Szatkowskiego, Łocha, czyli podstawowych zawodników.
GKS KROŚCIENKO WYŻNE-PUSTYNY - KOTWICA KORCZYNA 3-1 (1-1)
BRAMKI: G. Kwolek (22), Kamil Gonet (60), Krauz (82) - Rogalski (37-karny).

GKS: Nowak - Dubis, Sokołowski, G. Kwolek, Sz. Kwolek - Pernal (65. Leczek), Okrajek, Jędrzejczyk, Szopiak - Kamil Gonet, Krauz.
KOTWICA: Paczosa - Prajzner, Konrad Gonet, Rymarz, Rogalski - P. Gazda, Knap, Słowik, P. Urbanek - K. Urbanek, Balasa.
SĘDZIOWALI M. Mazur oraz Błażejowski, Buczyński (Sanok). ŻÓŁTE KARTKI: Szopiak, Okrajek. WIDZÓW 150.

Grzegorz Kwolek, Szymon Kwolek, Paweł Krauz, Kamil Gonet to byli zawodnicy Kotwicy. Na boisku sentymentów jednak nie było i po twardej walce zwycięsko z tej konfrontacji wyszli miejscowi. Dało im to pozycję wicelidera, a Kotwicę zdegradowało do A klasy. Beniaminek tegorocznych rozgrywek nie udźwignął ciężaru wymagań w wyższej klasie rozgrywkowej.

PIAST MIEJSCE PIASTOWE - GÓRNIK STRACHOCINA 4-1 (0-0)
BRAMKI: Kozubal, Durał, Lechowicz, Klatka - Galant.

PIAST: Biały - Grochowski, Rodzinka, Pelczar, Pulnar - Klatka, Lechowicz, Delimat, Wilga - Kozubal, Durał.
GÓRNIK: Kwolek - Hodyr, Lechoszest, Koczera, Piotrowski - Mogilany, Cecuła, Patronik, Łuczka - Płoucha, Wroniak (46. Galant).

SĘDZIOWALI Krzysztyński oraz Prajsnar, T. Kijowski (Krosno). ŻÓŁTA KARTKA: Biały. WIDZÓW 100.
W pierwszej połowie przeważali goście, a po przerwie miejscowi. Różnica polegała na tym, że Górnik wypracowanych przez siebie sytuacji nie potrafił wykorzystać, a gospodarze i owszem. Skończyło się więc dużą bramkową przewagą Piasta, ale wydarzenia na muraiwe nie do końca wróżyły taki scenariusz.

GAMRAT CZARNI JASŁO - SZAROTKA UHERCE 2-0 (2-0)
BRAMKI: Szalony 2 (14, 29).

GAMRAT CZARNI: Kwiek - Pokrywka (70. Warchoł), Dziobek (46. Chrząszcz), Bernacki, Setlak - Żuławski, Skała, Warzocha (62. Kukowski), Dubiel - Szalony, Majewski (46. Żuraw).
SZAROTKA: Lupa - Kwaśnik, Gierula, Wojtaszek, Krajewski - Głuchowski, Pałys, Jakiel, Pancerz (79.Gałuszka) - Jaremczuk (46. Dyl), Tkacz (83. Hańczyk).
SĘDZIOWALI Śnieżek oraz Żychowski, Bolanowski (Krosno). WIDZÓW 50.

Czarni potwierdzili dominację w lidze, a Szalony snajperskie umiejętności. Gospodarze są już bardziej myślami w przygotowaniach do IV ligi, w której rywalizację rozpoczną w połowie sierpnia. Kibice mieli za sobą obchody 100-lecia klubu, dlatego odpuścili zakończenie sezonu w okręgówce na własnym boisku.

LKS SKOŁYSZYN - START RYMANÓW 0-0

SKOŁYSZYN: Furmanek - D. Walczyk (50. Ryndak), Bienias, Gutkowski, Krzysztofik (80. Bara) - Marcin Czochara, Kędzior (70. T. Zawisza), Jankowicz, M. Zawisza - Michał Czochara (70. Hasiak), Rąpała.
START: Kielar - Gębarowski, Ginalski, Niemczyk, Wojtoń (75. Kilar) - Ziajka, Zięba, Wityński, Matkowski - Zima, Kolasiński.
SĘDZIOWALI Samborowski oraz Żurawski, Pudło (Krosno). ŻÓŁTA KARTKA: Zima. CZERWONA: Zima (2-ga żółta). WIDZÓW 200.

Goście honorowo żegnają się z klasą okręgową. Walczyli z wyżej notowanym rywalem jak równy z równym i zasłużyli na jeden punkt.
sec

POZOSTAŁE WYNIKI: Wisłoka Nowy Żmigród - Bieszczady Pamo Plast Ustrzyki Dolne 2-6 (2-2) R. Krajciewicz, Pęcsak z karnego - B. Kołodziej 3, W. Kołodziej, Ożóg, Pałycia; Sanovia Lesko - Zamczysko Odrzykoń 3-0 walkower.