Klasa O Krosno: LKS Skołyszyn wygrał derby z Czarnymi Jasło [ZDJĘCIA]

Waldemar Mazgaj
LKS Skołyszyn (na niebiesko) – Czarni 1910 Jasło 2:1
LKS Skołyszyn (na niebiesko) – Czarni 1910 Jasło 2:1 Marek Dybaś
Dwutysięczny Skołyszyn lepszy od powiatowego miasta Jasła. Wygrana gospodarzy to było bodaj wydarzenie kolejki, w której działo się naprawdę sporo.

Iwonka Iwonicz – Start Rymanów 2:4 (0:2)
Bramki:
Wierdak 56-karny, Socha 90 – Bączek 24-głową, Kilar 42, Zima 80, Nikody 86.

Iwonka: Koza (46 G. Kielar) – Krupa (46 Bołd), Łuszcz, B. Rajchel żżcz [90], M. Kielar - Kochanik (31 Rogowski), Wołczański, Ł. Rajchel, Praisnar - Socha, Wierdak ż. Trener Łukasz Rajchel.

Start: Wojtowicz – Bączek, Sołtysik (83 Pelczarski cz [90, uderzenie rywala]), Zima, Zięba żżcz [60], Reptak (38 Kilar), Nikody ż, Kamiński, Dereniowski (46 Krukar cz [70, brutalny faul]), Dworzański ż, Fydrych ż. Trener Paweł Fydrych.

Sędziował Klamut (Krosno). Widzów 300.

Osiem żółtych i 4 czerwone kartki pokazał arbiter zdrojowych derbów, podczas którch fani mogli zasiąść na wyremontowanej trybunie. Goście zwyciężyli, choć od 60. minuty grali w „10”, a od 70. w podwójnym osłabieniu. Wtedy zespół pociągnął Rafał Nikody; najpierw wywalczył rzut karny (Jakub Zima trafił dopiero z dobitki) potem sam zdobył czwartą bramkę po ładnej indywidualnej akcji.

Dobrze spisywał się młody bramkarz Startu Kacper Wojtowicz, który obronił kilka groźnych strzałów gospodarzy

Opinie:
Rafał Nikody (Start):
Zasłużenie wygraliśmy mecz walki. Nie wiem skąd tyle nerwów, to dopiero piąta kolejka.

Grzegorz Kamiński (Start): Wygraliśmy ciężki mecz walki z podtekstami.

Łukasz Łuszcz (Iwonka): Za bardzo chcieliśmy przy stanie 1:2. Wygrał zespół, który chce walczyć o 4 ligę.

Łukasz Rajchel (Iwonka): W przerwie w szatni powiedzieliśmy sobie kilka ostrych słów i wróciliśmy do gry.

Gimball Tarnawa – Ostoja Kołaczyce 2:0 (0:0)
Bramki
: Wethacz 51, Wąchocki 54.

Gimball: Barbara – Ostruvka, Bihun, Czura (46 Sadowski), D. Swalarz (72 Kazouzi), S. Swalarz, Wethacz, Spaliński, Furdak, Wąchocki ż, Burian (46 Krajnik). Trener Grzegorz Pastuszak.

Ostoja: Filipek – Grzesiak, Kaleta, Wiejowski, Kotulak, Podgórski ż, Jarosz ż, Krajewski, Kurcz, Śliż (86 Lechwar), Kowalski (57 Kołeczek). Trener Marek Bukowski.

Sędziował Garbiński (Krosno). Widzów 180.

– Jak się nie strzela swoich sytuacji to potem się to mści – mówił po meczu beniaminków Ireneusz Gresiak, sekretarz Ostoji.

Do przerwy goście powinni prowadzić za sprawą Kowalskiego lub Kurcza (a tak naprawdę obu), za to w drugiej połowie całkowitą inicjatywę odzyskał zespół Grzegorza Pastuszaka. Oprócz dwóch bramek po koronkowych akcjach gospodarze mogli strzelić jeszcze minimum trzy gole ale pudłowali na potęgę.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Nafta Jedlicze – Partyzant Targowiska 2:0 (0:0)
Subik 59, Garlicki 78;

44-letni Mariusz Stawarz został nowym trenerem piłkarzy Nafty zastępując Lecha Czaję, który pozostał w klubie jako zawodnik. Były bramkarz jeszcze wiosną prowadził Wisłoka Wiśniowa.

- Mecz wyrównany, ale skuteczność po naszej stronie – komentowali działacze z Jedlicza.

Polonia Kopytowa – Iskra Przysietnica 1:2 (1:0) D. Szczur 20 – Bieda 51, 58;

- Końcówka była nasza, ale brakuje strzelców i trzeba szukać punktów w innych meczach – mówił Łukasz Grzesik, prezes Polonii.

Grabowianka Grabówka – Kotwica Korczyna 2:5 (1:2) Myćka 44, Rakoczy 85 – Dariusz Zych 11, Rogalski 30, Białogłowicz 90, Balawajder 90+1, Dawid Zych 90+3;

W 85. minucie gospodarze wyrównali na 2:2, a mimo to zdążyli stracić jeszcze trzy gole w doliczonym czasie gry. Dariusz Łach (Kotwica) po kontuzji w I połowie został odwieziony do szpitala.

– Świetny mecz – przyznał Jacek Adamski z Grabówki, która pozostaje bez punktów.

LKS Skołyszyn – Czarni 1910 Jasło 2:1 (0:1) Kaszycki 70, Kuczaba 90+2 – Szopa 35;

Mecz walki na mokrym boisku. Zwycięski gol Kuczaby po kontrze i dograniu Mateusza Skoka, a Mariusz Kuczaba z 16 m nie dał szans bramkarzowi.

Gaudium Łężyny - Przełom Besko 3:1 (3:0)
Smoleń 2, 20, 35 – Szybka 80-karny;

Paweł Smoleń zdobył klasyczny hat tricka a w drugiej części mógł dorzucić kolejne dwa trafienia.

- Obawialiśmy się naszej gry po wpadce w Rymanowie, ale poszło nader dobrze – mówił Krzysztof Janusz z Gaudium.

OKS Markiewicza Krosno – Przełęcz Dukla 3:0 (0:0) Bazentkiewicz 46, Szubrycht 80, Dembiczak 86;

Gospodarze do przerwy nie mogli nic strzelić, ale poprawili sobie nastroje po zmianie stron.

Mecz zaległy z 2. kolejki:
Grabowianka - Markiewicza 2:4 (2:3) Sabat 2, Czopor 7 – Bazentkiewicz 26, 78, Frączek 27, Meier 36.

Mecz Skołyszyn – Start z 20 sierpnia odbędzie się 13 września.

Weryfikacja meczu: Nafta – Grabowianka (na boisku 1:2) na 3:0 vo;

W poniedziałek decyzja ws.: Iskra – Iwonka (przerwany czy nie przy stanie 3:2 w 90. minucie).