Klasa O Krosno: Pisarowce gromią Naftę Jedlicze

Sebastian Czech
Iwonka Iwonicz pewnie pokonala Skolyszyn
Iwonka Iwonicz pewnie pokonala Skolyszyn fot. TOMASZ JEFIMOW
Piłkarzom z Jedlicza wyraźnie nie idzie w tym sezonie. Ich słabą formę wykorzystał w tej kolejce beniaminek z Pisarowic, gromiąc Naftę aż 9-1.

Wysoko wygrał też Przełom Besko, a zespoły Cosmosu Nowotaniec i GKS-u Kontap Pelmet Krościenko Wyżne-Pustyny pokonały groźnych rywali. Pierwszej porażki doznał natomiast Górnik Strachocina.

COSMOS NOWOTANIEC - BIESZCZADY PAMO PLAST USTRZYKI DOLNE 3-1 (3-1)
BRAMKI: Biesiada (20), Szatkowski (25), Armata (35) - W. Kołodziej (3).

COSMOS: Potok - G. Adamski, Majka, Śmietana, Badowicz - Gołda (68. Łoch), Armata (84. Kozimor), Spaliński (60. B. Adamski), Laskowski - Biesiada (65. Pawiak), Szatkowski.

BIESZCZADY: Kalinowski - Przybyła, Chudziak, Gromala, Ożóg - W. Kołodziej, Demkowski (46. F. Fundanicz), Masłowiec (65. Tkacz), Kawczak - Kurzeja, B. Kołodziej.

SĘDZIOWALI Komański oraz Zdybek, Bajger. ŻÓŁTE KARTKI: B. Adamski, G. Adamski, Majka - Przybyła, Gromala, Masłowiec, Kawczak. WIDZÓW 300.

Znakomita pierwsza połowa rozstrzygnęła o losach spotkania. Lepiej rozpoczęli goście, którzy po jednej z pierwszych akcji ofensywnych objęli prowadzenie.

Po długim rogu strzelił Witold Kołodziej i piłka znalazła się w siatce. Gospodarze zaskoczeni, ale i zmobilizowani takim obrotem sprawy, ruszyli do odrabiania strat. Cel osiagnęli w 20. minucie, kiedy to Biesiada głową wykorzystał dośrodkowanie Badowicza.

Chwilę później Majka znakomicie podał do Szatkowskiego, a ten z bliska skierował piłkę do siatki. Następnie Armata przeniósł piłkę nad bramkarzem, podwyższając wynik. Druga połowa nie przyniosła już takich emocji. Cosmos pilnował prowadzenia, kontrolując wydarzenia na murawie.

GKS KONTAP PELMET KROŚCIENKO WYŻNE-PUSTYNY - GAMRAT CZARNI II JASŁO 2-1 (1-0)
BRAMKI: Gonet (11), Szelc (77) - Dziedzic (63).

GKS: Nowak - Sz. Kwolek, Dubis, Gorzenik, Szul - Jędrzejczyk, G. Kwolek, Krzyżanowski (60. Szelc), Balawajder (70. Pietraszewski) - Krauz, Gonet (80. Okrajek).

CZARNI II: Cyran - Kaszycki, Kmiecik, Muzyka, Dziedzic - Setlak (72. Zygmunt), Chrząszcz (62. Dubiel), Matysik, Mędrek (46. Bartuś) - Kasprzyk (60. Bieniasz), Majewski.

SĘDZIOWALI Cysarz oraz Lenik, Sirko (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Gorzenik - Cyran, Bieniasz. WIDZÓW 200.

Ozdobą meczu był gol zdobyty przez Dziedzica, który zdecydował sie na strzał z ponad 30 metrów i uczynił to na tyle precyzyjnie, że piłka trafiła w górny róg bramki strzeżonej przez Nowaka.

Goście po wyrównaniu zdecydowanie zaatakowali, mieli dwie znakomite okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę, ale ich nie wykorzystali. GKS, po zespołowych akcjach skutecznie wykończonych, zapewnił sobie wygraną.

IWONKA IWONICZ - LKS SKOŁYSZYN 3-1 (2-0)
BRAMKI: Szajna (16), K. Bołd (25), Zięba (77) - Jankowicz (88).

IWONKA: Sabatowski - T. Bołd, Słowik, Wais, Wójcik - Nycz (80. Piróg), Szajna, Pulnar, Kielar (70. Górnicki) - K. Bołd (75. Kinel), Koszela (65. Zięba).

SKOŁYSZYN: Uchman - Gutkowski, Tokarz, Jankowicz, Bieniasz - Kędzior, M. Zawisza, T. Zawisza, Marcin Czochara (70. Furmanek) - Michał Czochara, Krzysztofik.

SĘDZIOWALI Mirosław Guzik oraz Kielar, Żołna (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: T. Bołd - Kędzior, Marcin Czochara. CZEROWNA: Tokarz. WIDZÓW 200.

Iwonka szybko strzeliła dwa gole, potwierdzając swoją wyższość w kolejnych minutach spotkania. Najpierw Szajna wykorzystał zamieszanie podbramkowe, a następnie Konrad Bołd trafił z 20 metrów w okienko.

To nie jedyne okazje gospodarzy w pierwszej połowie. Między innymi Kędzior z bliska nie trafił w piłkę, a Pulnar strzelił w poprzeczkę. Wśród gości Marcin Czachara przerwotką próbował zaskoczyć bramkarza, ale Sabatowski zdołał obronić. Po przerwie miejscowi nie dali już sobie odebrać trzech punktów.

PRZEŁĘCZ DUKLA - GÓRNIK STRACHOCINA 1-0 (0-0)
BRAMKA: Pakiet (75).

PRZEŁĘCZ: Albrycht - Rędowicz, Kubit, Stec, Fornal - Chłap (46. Bodnar), Kozak, Pernal, Sagan (60. Kowalski) - Pakiet (89. Czekański), Jop (70. Mormol).

GÓRNIK: Kwolek - B. Kowalczyk, S. Kowalczyk, Hodyr, Koczera - Romerowicz, Patronik, Piotrowski, Mogilany (55. Galant) - Płoucha, Łuczka.

SĘDZIOWALI Zaremba oraz Żychowski, T. Kijowski (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Mormol - Łuczka. CZERWONA: Piotrowski (90). WIDZÓW 250.

Lider tabeli poniósł pierwszą porażkę w sezonie. Mecz był zacięty, wyrównany, a decydującą bramkę zdobył Pakiet po wykorzystaniu prostopadłego podania i sytuacji sam na sam. Wyrównać mógł między innymi Łuczka, ale głową z bliska nie trafił do celu.

LEŚNIK BALIGRÓD - SANOVIA LESKO 1-1 (0-1)
BRAMKI: M. Gembuś (70-karny) - Łukacz (45-karny).

LEŚNIK: Barbara - Paczkowski, Gembuś, Pastuszak, Sokołowski - R. Gembus, M. Gembuś, J. Gembuś, Sadowski (75. Biłas) - Wąchocki, Thym (46. Ceculak).

SANOVIA: Krajewski - Czenczek, Łukacz, Szałankiewicz, Armata (85. Podgórski) - Różycki, Lasek, Paszkowski, Baraniewicz (60. Rettinger) - Ochmański, Tarnolicki.

SĘDZIOWALI Samborowski oraz Krężałek, Meier (Jasło). ŻÓŁTE KARTKI: Sadowski, Barbara - Czenczek. WIDZÓW 200.

W derbach powiatu leskiego podział punktów. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy rzut karny wykorzystał Łukacz, lecz jednobramkowa przewaga nie wystarczyła do zgarnięcia kompletu punktów. Gospodarze walczyli o wyrównanie i w 70. minucie, również z rzutu karnego, uratowali remis.

PISAROWCE - NAFTA JEDLICZE 9-1 (4-1)
BRAMKI: Michał Wanielista 2 (9, 33), Kot 2 (18-karny, 69), Żańczak (40), Drabik (49), Mietieliszyn 2 (57, 73), Koczera (69) - Furtek (5).

PISAROWCE: Florek - Wojdyła, Żańczak, Mirosław Wanielista - Drabik, Dąbrowiecki, Dąbrowski (52. Domaradzki), Kot, Koczera (70. Wojciechowski) - Michał Wanielista (80. Zabawski), Świder (46. Mietieliszyn).

NAFTA: Pędlak (46. Furman) - Kut (46. Cichoń), Szurek, Smosna, Serwiński - Longawa, Rozpara, Wójcicki (80. Dubiel), Król - Furtek, Czenczek (46. Janocha).

SĘDZIOWALI Tomoń oraz Krzysztyński, D. Łuksa (Krosno). ŻÓŁTA KARTKA: Król. WIDZÓW 200.

Wynik w zasadzie mówi wszytko o przebiegu meczu. Wśród gości brakowało Lecha Czai, Radosława Macnara, Tomasza Wiśniowskiego. Absencja w szeregach gości nie umniejsza oczywiście znakomitej formy, zwłaszcza strzeleckiej, miejscowych.

PRZEŁOM BESKO - PIAST MIEJSCE PIASTOWE 5-1 (0-1)
BRAMKI: Kolanko (52), Jęczkowski (57), Hajduk (63), Pasternak (73), Rzeniszek (80) - Delimat (30).

PRZEŁOM: Szpiech - Łącki, Malik, Knurek, Hajduk - Pasternak, Mikosz (40. Jęczkowski), Dziok, Rzeniszek - Rymarowicz (75. Deńko), Kolanko (80. Kielar).

PIAST: Biały - Grochowski (77. Dańczak), Rodzinka, Pelczar (70. Grzybała), Wójcik - Durał (60. Knap), Wilga, Wulw, Klatka - Delimat (60. Kijowski), Piękoś.

SĘDZIOWALI Śnieżek oraz Pudło, Kuszaj (Krosno). ŻOŁTE KARTKI: Pasterank, Knurek. WIDZÓW 200.
Do przerwy nic nie zapowiadało pogromu gości. W drugiej połowie jednak miejscowi nastawili celoniki i wykorzystywali akcje, w większości których uczestniczył znakomicie dysponowany tego dnia Rzeniszek.

SZAROTKA UHERCE - WISŁOKA NOWY ŻMIGRÓD 1-1 (0-0)
BRAMKI: Sowa (46) - P. Stopa (89).

SZAROTKA: Homa - Klimek, Hańczyk (46. Kucharski), Gierula, Pałysz - Osiniak, Burkiet (46. Krajewski), Jakiel (70. Jaremczuk), Pancerz - Sowa, Rachwał (85. Czajkowski).

WISŁOKA: Kowalik - Kurczaba, R. Krajciewicz, Chopiak, S. Stopa - Ryndak, Ziobro (77. P. Stopa), W. Krajciewicz, Grzywacz - Klich, Suski.

SĘDZIOWALI Pitak oraz Szczurek, Aszklar (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Gierula, Sowa. WIDZÓW 150.

Gospodarze przeważali i mieli okazje do podwyższenia wyniku. Najlepsze z nich zmarnowali: Pancerz, Sowa, Jaremczuk. To się zemściło w końcówce, kiedy Piotr Stopa wyrównał, zabierając Szarotce 2 punkty.