Klasa O Rzeszów: Głogovia odbiła sobie dwie porażki. Pierwsza przegrana Błażowianki

Łukasz PadoZaktualizowano
Duet liderów z Głogowa i Sokołowa zgarnął komplet punktów
Duet liderów z Głogowa i Sokołowa zgarnął komplet punktów Wacław Nowacki
Głogovia odkuła się nieco po dwóch ostatnich porażkach i rozgromiła u siebie Orła Wólka Niedźwiedzka 7:0 w meczu piłkarskiej klasy O Rzeszów. Niemal równie wysoki wynik padł w Strzyżowie, gdzie Wisłok grał z Włókniarzem Rakszawa. Na pozycję wicelidera wskoczył Sokół Sokołów Młp., który ograł Strumyka Malawa, grając prawie 90 minut w osłabieniu.

Do soboty Błażowianka nie przegrała meczu wiosną (nie licząc walkowera z mecz z Bratkiem, na boisku wygrała Błażowa) i zapowiadał się przez to ciekawy pojedynek. Goście w swoim stylu próbowali wciągnąć rywala na swoją połowę i wyprowadzać zabójcze kontry. Tym razem jednak się nie udawało, a gol do szatni mocno zabolał przyjezdnych. Druga połowa była popisem Rachwalskiego, który w krótkim odstępie wykonał dwa kilkudziesięciometrowe rajdy zakończone bramkami.

Jedność Niechobrz – Reslogistic Błażowianka 4:0 (1:0)

Bramka: Dariusz Szeliga 45, Rachwalski 61, 63, Kłeczek 89-karny.

Jedność: Jodłowski – Lib, Kalandyk, Wrona, Kocurek, Kłeczek, D. Rak (80 G. Rak), Guzek (60 Micał), Rachwalski ŻK (85 Pogoda), Dariusz Szeliga (67 Byjoś), Damian Szeliga (70 Bednarski). Trener Sebastian Kłeczek.

Błażowianka:
Rajzer – Róg, Brzęk, Kołodziej, Serwatka, P. Kanach, W. Kruczek (70 M. Kruczek), M. Kruła, P. Kruła (64 Rzepecki), Sobczyk (65 Durek), Kuśnierz. Trener Piotr Górka.

Sędziował: Mokrzycki (Kolbuszowa). Widzów 150.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Strug Tyczyn - Resovia II 1:0 (0:0) K. Żuczek 50;

Głogovia Głogów Młp. - Orzeł Wólka Niedźwiedzka 7:0 (2:0) Urbaniak 24, 30, Hajkowicz 58, 62, Szwaja 53-samobójcza, Franczyk 70, 88;

KS Stobierna - LKS Trzebownisko 3:1 (1:1) Jakubowski 18, 81-karny, Bednarz 86 – Panek 36-karny,

Strumyk Malawa - Sokół Sokołów Młp. 0:1 (0:0) Rodzeń 63; w 6. minucie czerwoną kartkę otrzymał Nizioł (Sokół),

Błękit Żołynia - KS Zaczernie 0:0;
Wisłok Strzyżów - Włókniarz Rakszawa 6:1 (3:0) Grodzki 10, Kozak 14, 69, Włodyka 26, Haligowski 67, 72 - Kadłubkiewicz 79

Sawa Sonina - Bratek Bratkowice w środę o godz. 18.