Klasa O Rzeszów. Kibice Strumyka rzucali petardy i wyzywali

luci
Crasnovia Krasne lepsza w pojedynku ze Strumykiem Malawa.
Crasnovia Krasne lepsza w pojedynku ze Strumykiem Malawa. Krzysztof Kapica
Efektownym zwycięstwem nad KS-em Stobierna Korona Rzeszów umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. Z dziesiątego na drugie miejsce awansował Błękit Żołynia. Gorąco było w Krasnem, bo kibice Strumyka Malawa rzucali petardy.

Jedność Niechobrz – Iskra Jawornik Polski 2:0 (1:0)

Bramki: Kucharzyk 25-głową, Lelek 86

Jedność: Jodłowski - Lib, Rak (77 Guzek), Kucharzyk, Kalandyk, Kłeczek, Kocurek (46 Szeliga), Trznadel, Rachwalski (72 Lasota), Bosek (46 Lelek), Surowiec (61 Bednarski). Trener Marek Krupa.

Iskra: Mazjanis - Potoczny, Pieniadz, Szmulik, Pawełek, Banaś, Olejarz, Chmiel, Warchoł - Stanowski, Rybiński (46 K. Warchoł). Trener Grzegorz Chwasta.

Sędziował: K. Pająk (Mielec). Widzów 70.

Gospodarze od początku byli stroną dominującą i częściej gościli pod bramką rywali. Przełożyło się to na bramki. Akcję Kalandyka i Raka wykończył Kucharzyk i było 1:0. Miejscowi mieli wiele okazji na podwyższenie, ale Lelek, Szeliga, Lasota notorycznie je psuli. Rywal nie mógł wiele zdziałać, bo rzadko przebijał się przez obronę miejscowych. W końcówce Kłeczek wyłożył piłkę Lelkowi, a ten ustalił wynik spotkania.

Crasnovia Krasne – Strumyk Malawa 2:1 (1:1)

Bramki: Pietrasiewicz 30, Majda 89-karny – Ślęzak 20.

Crasnovia: Wilk – Tekiela, W. Baran, Wierzbiński (80 Świgoń), Krzak, Kot [czerwona kartka w 90 minucie], Gwizdak, Rozborski, Majda, R. Szczepański (90 Pruchnik), Pietrasiewicz (90 Słaby). Trener Tomasz Pietrasiewicz.

Strumyk: Szyszko – Ślęzak, Mendoń, Mat. Micał, Mar. Micał, Bieda, M. Gaweł (70 Paśkiewicz), Odrzywolski (75 R. Gaweł), Pytel, P. Baran, Tokarz. Trener Adam Wałczyk.

Widzów 200.

Nie pierwszy raz w meczu Krasnego z Malawą zawrzało. Ponad stuosobowa grupa fanów Strumyka nic nie robiła sobie z regulaminu i okrasiła swą oprawę środkami pirotechnicznymi. Race, petardy, a także wulgarne przyśpiewki Strumykowi nie pomogły. Crasnovia podobnie jak wiosną okazała się lepsza od lokalnego rywala, a decydujący gol padł w końcówce meczu z rzutu karnego.

– Sędzia dał się nabrać Pietrasiewiczowi, który przewrócił się na piłce, a nie po kontakcie z moim zawodnikiem – ocenił sytuację poprzedzającą gola Adam Wałczyk, trener Strumyka.

Porażka to nie jedyny problem klubu z Malawy. Sprawa ich kibiców trafi, bowiem na komisję dyscypliny Podkarpackiego ZPN.

Błażowianka Błażowa – Strug Tyczyn 1:0 (0:0)

Bramka: Gwazdacz 68;

Błażowianka: Socha – Durek (64 Woźniak), Gwazdacz (88 Cichy), Róg, P. Kanach, Karnas (90 Cygan), Kruła, Łyszczarz, Serwatka (85 Brzęk), Sobczyk, Sobkowicz. Trener Tomasz Ostafiński.

Strug: Jamrozik – Banaś, Domino, Ferenc, Janik (80 Rychlik), Karwowski, Murias (59 Pikiel), Pączek, Rzońca (86 Bulka), Stanio (71 Zawadzki), Wrona. Trener Wiesław Gołda.

POZOSTAŁE WYNIKI
Sawa Sonina – Aramix Niebylec 1:1 (1:0)

Walas 36 – M. Telesz 71, w 79 minucie gospodarze nie wykorzystali karnego;

Grodziszczanka Grodzisko Dln. – Bratek Bratkowice 2:2 (1:0)
A. Duda 11 – S. Duda 57 - Żmuda 68-głową, Ciszewski 88; mecze

Dynovia Dynów – Sokół Sokołów Młp. 2:2 (0:0) Tworzydło 72, Mielniczek 90 – Bać 48-karny, Sidor 89, goście w 55. minucie nie wykorzystali karnego;

SMS Resovia II – Błękit Żołynia 0-4 (0-0) M. Dudek 50, 90, Czarnota 55, Urban 73;

KS Stobierna – Korona Bendiks Rzeszów 0:4 (0:1) T. Zieliński 25, Bigus 55, Weres 65-karny, 90+2; w 70. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Ryżak (Korona).