Klasa O Rzeszów: Porażka Resovii II i remis Sokoła. Głogovia odskakuje rywalom

Łukasz PadoZaktualizowano
Błażowianka odniosła kolejne zwycięstwo wiosną
Błażowianka odniosła kolejne zwycięstwo wiosną Waldemar Mazgaj
Przewaga Głogovii wzrosła do 6 punktów, po tym, jak drugiej porażki wiosną doznała Resovia. Szansy, by dopaść wicelidera nie wykorzystał też Sokół Sokołów, który zremisował z goniącą go Jednością. Czarne chmury zbierają się nad ostatnią czwórką.

Resovia II – Reslogistic Błażowianka 0:2 (0:1)

Bramki: M. Kruła 8, Kanach 53

Resovia II: Wróbel – Mac, Słoma ŻK, Żyszkiewicz (65 Chwałka), Łaski (46 Sypek), Tarnowski (46 Szczybyło), Pluta (75 Bizoń), Kurek, Skoczylas, Kwarciński ŻK, Pasternak. Trener Sławomir Czudec.

Błażowianka: Rajzer – Róg, Serwatka, Kołodziej, Brzęk, Sobczyk, Karnas (80 Kuśnierz), M. Kruła ŻK, Kanas (90 Durek), W. Kruczek (88 Rzepecki), P. Kruła. Trener Piotr Górka.

Sędziował: Pytel (Rzeszów). Widzów 50.

Błażowianka w pełni zasłużenie wygrała w wiceliderem. Szybko strzelona bramka uspokoiła grę gości, którzy skutecznie utrudniali rywalom konstruowanie akcji. Miejscowi oddawali sporo strzałów, ale żaden z nich nie dochodził celu. – W jaki klubie nie byłem, tak zawsze miałem wiosnę lepszą niż jesień. Gdyby nie te pechowe remisy, to mielibyśmy same zwycięstwa – mówi Piotr Górka, trener Błażowianki.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Wisłok Strzyżów 1:0 (1:0) Bałut 23; w 75. minucie czerwoną kartkę otrzymał Kozak (Wisłok);

Sokół Sokołów Młp. – Jedność Niechobrz 2:2 (2:2) Uram 10, Rodzeń 32 - Kalandyk 19, Dariusz Szeliga 29;

LKS Trzebownisko – Głogovia Głogów Młp. 0:2 (0:1) Szczoczarz 7-karny, 82-karny;

KS Zaczernie – Strug Tyczyn 3:1 Śliwa dwie, Baran - K. Żuczek,

Bratek Bratkowice – Strumyk Malawa 1:0 (0:0) K. Hejnig 85-karny;

Włókniarz Rakszawa – KS Stobierna 1:3 (1:0) Kadłubkiewicz 18 – Ł. Lepionka 65, Lech 67, 86; w 80. minucie czerwoną kartką ukazany został Jakubowski (Stobierna),

Sawa Sonina – Błękit Żołynia 1:2 (1:1) Grad 23 – M. Sobuś 28, Urban 63.