​Klasa O Rzeszów: Stal Łańcut wygrała mecz na wodzie z Włókniarzem Rakszawa [ZDJĘCIA]

Woda na boisku, ulewa, a nawet grad. Tak wyglądał mecz czołowych drużyn klasy O Rzeszów: Stal Łańcut - Włókniarz Rakszawa. Ł. Pado
SPEC Stal Łańcut postawiła kolejny duży krok w kierunku awansu do 4 ligi. W meczu na szczycie piłkarskiej klasy O podopieczni trenera Krzysztofa Koraba pokonali 3:0 Włókniarza Rakszawa. Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach.

Mecz rozpoczął się z ponad 20-minutowym opóźnieniem, bo nad Słocina Areną przeszła rano spora ulewa (mecz miał się rozpocząć o godz. 11). Na sporej części sztucznego boiska zalegały ogromne kałuże wody. Piłka przez nie wielokrotnie płatała piłkarzom figla.

Jakby tego było mało, to ostatnie kilka minut piłkarze grali przy lejącym deszczu, który momentami przechodził nawet w grad. Sędzia mimo ogromnej ulewy nie przerwał meczu. Pewnie gdyby to zrobił, tego dnia nie udałoby się już go dokończyć, bo oberwanie chmury trwało jeszcze długo po końcowym gwizdku.

Mimo warunków mecz był dość szybki i ciekawy, a jego największą ozdobą był gol Valerija Sokolenki z ok 35 metrów.

Włókniarz tą porażką zamknął sobie definitywnie szanse na awans w tym sezonie.

Wciąż w grze o jedyne premiowane miejsce jest Strug Tyczyn, który aż 8:1 pokonał u siebie Start Brzóza Stadnicka. Tyczynianie przebili w tym meczu sto bramek w sezonie. Autorem bramki nr 100 był Kamil Żuczek.

W Niechobrzu Tomasz Brzychczy poprowadził Jedność przeciwko swojej byłej drużynie. Byli podopieczni nie czuli sentymentu do trenera, bo po 30 minutach strzelili jego drużynie cztery bramki, a potem dołożyli jeszcze jedną.

W meczu KS Stobierna – Sawa Sonina w obu zespołach były bardzo krótkie ławki rezerwowych. Sawa miała jednego, a gospodarze dwóch, z tym że jednym z nich był 43-letni bramkarz Adam Fabiński, a drugim nieco starszy trener Artur Marciniak.

SPEC STAL ŁAŃCUT – WŁÓKNIARZ RAKSZAWA 3:0 (2:0)

Bramki: Sokolenko 26, Skała 45-wolny, P. Wójcik 74.

Stal: Inglot – Paczocha (75 Kuca), Cwynar, Kozubek, Bieniasz (63 S. Wójcik), Sokolenko, Skała, Buć (80 Balawender), Walat (82 Nowak), Kmuk, P. Wójcik (77 Góra). Trener Krzysztof Korab.

Włókniarz: Czysnok – Kucharzyk, Krystian Halejcio, Konrad Halejcio, Maciuła (55 Kadłubkiewicz), Wilusz (82 J. Bolesławski), Kunynets, Boczarski, Khomik (60 Ożóg), Bursztyka (77 Szczepański), Gwizdak. Trener Krystian Halejcio.

Sędziował: Tomasz Sobuś (Rzeszów). Widzów 50.