Klasa O Rzeszów: Stobierna wykartkowana. Korona nowym liderem

luci
Archiwum
Aż cztery czerwone kartki zobaczyli piłkarze KS Stobierna w meczu z Błękitem Żołynia. Nowym liderem, po wygranej w derbach, została Korona Bendiks Rzeszów.

Dramat drużyny ze Stobiernej, która przed tą kolejką prowadziła w tabeli rozpoczął się zaraz po przerwie. Sędzia za faule i dyskusję odesłał do szatni, aż czterech piłkarzy. Dopiero gdy drużyna Artura Marciniaka grała w siódemkę, gościom udało się zwycięską bramkę.

Pierwsze punkty w tym sezonie zdobyła Iskra Jawornik Polski, która wygrała w Błażowej 4:2.

Crasnovia Krasne – Korona Bendiks Rzeszów 1:4 (0:3)

Bramki: Baran 68 – Tłuczek 32, 40-karny, T. Zieliński 25, Bigus 90.

Crasnovia: Wilk – Słaby (46 Wierzbiński), Tekiela, Świgoń (46. A. Szczepański), Krzak (75 Pruchnik), Gwizdak, Baran, Adamski (46 Lecki), Rozborski, R. Szczepański, Pietrasiewicz. Trener Tomasz Pietrasiewicz.

Korona: Ł. Szczepański – Weres, Smalarz (76 Staroń), Obuch, B. Kozicki, Gołda, Bigus, Grega (84 Kluz), T. Zieliński, Tłuczek (72 Omiotek), Ryżak. Trener Zdzisław Napieracz.

Sędziował: Kołodziej (Sokołów Młp.); Widzów 150.

Nim Załęże zostało przyłączone do Rzeszowa, było w gminie Krasne. Teraz choć administracyjnie kluby związane nie są, dla kibiców mecz Crasnovia – Korona to wciąż derby. Goście mocno przycisnęli w pierwszej połowie i bramki posypały się jak z rękawa. W przerwie trener miejscowych wpuścił trzech nowych graczy i obraz gry się zmienił. Baran strzelił na 1:3 i chwilę potem zapachniało kolejną bramką. Dopiero gol Bigusa w doliczonym czasie gry pozwolił Koronie odetchnąć.

Jedność Niechobrz – Aramix Niebylec 2:1 (1:0)

Bramki: Rachwalski 37, Surowiec 66 – Bober 70

Jedność: Jodłowski – G. Rak (68 Guzek), Rachwalski (74 Wiech), Micał (46 Surowiec), Lib, Kucharzyk, Gorzelany, Bosek, Bednarski (46 Lasota), Kocurek (63 Lelek), Szeliga (77 Byjoś). Trener Marek Kramarz.

Aramix: Stach - Pyziak (80 Musiał), Bober, Dobrzański, Góra, Pięciak, Rędziniak, Róg (70 P. Telesz), Smalarz, M. Telesz, Ł. Telesz. Trener Łukasz Telesz.

Sędziował: Dmitrzak (Rzeszów). Widzów 100.

W ekipie z Niechobrza zabrakło kilku ważnych graczy i było to widoczne na boisku. Wbrew pozorom to ekipa z Niebylca była zespołem lepszym w tym spotkaniu i bardziej zasłużyła na wygraną. Niestety skuteczność piłkarzy Aramiksu pozostawia wiele do życzenia. Smalarz przegrał sam na sam z Jodłowskim. Bramkarz jedności bronił też groźne strzały Bobera i Ł. Telesza.

POZOSTAŁE WYNIKI: Sawa Sonina - Sokół Sokołów Młp. 1:2 (0:1) Szpunar 64 - Bać 10, Uram 58;

Grodziszczanka Grodzisko Dln. – Strumyk Malawa 1:2 (1:0) A. Duda 30 - Tokarz 46, 71;
Strug Tyczyn – Bratek Bratkowice 1:1 (0:0)
Domino 78 – Nosek 89,
SMS Resovia II – Dynovia Dynów 1:2 (0:2)
Makowski 85 – Paszko 15-karny, Rebizak 25;,
KS Stobierna – Błękit Żołynia 0:1 (0:0)
M. Dudek 87, w drugiej połowie czerwone kartki otrzymali Frańczyk, Ł. Lepionka, Kamiński, Fabiański (wszyscy KS Stobierna);

Błażowianka Błażowa – Iskra Jawornik Polski 2:4 (0:1) Karnas 76-karny, R. Kanach 83 – Szmulik 27, Olejarz 48, 73, Banaś 50.