Klasa O Rzeszów: Zabójcza skuteczność Resovii II. Głogovia zwiększa przewagę

Głogovia po spadku z 4 ligi odniosła 4 zwycięstwa z rzędu
Głogovia po spadku z 4 ligi odniosła 4 zwycięstwa z rzędu Krzysztof Kapica
Głogovia Głogów Małopolski to jedyna drużyna z kompletem zwycięstw. Punkty z kolei pogubili dotychczasowi wiceliderzy z Malawy i Trzebowniska dzięki czemu przewaga lidera wzrosła do 3 punktów.

Wisłok Strzyżów – Resovia II 1:4 (0:1)

Bramki: Klimek 83 - Basznianin 38, Kowal 57-karny, Nowak 78-samobójcza, Leśniak 81.

Wisłok: Zimny – Durek, Iwanowski, Włodyka, Draga, Bożek (68 Dyka), Piechowiak (75 Lechowicz), Margański (57 Klimek), Wawrzonek (53 Nowak), Pałys, Grodzki (83 Miłoś). Trener Andrzej Paszek.

Resovia: Gnatek (82 Adamski) – Mastaj (46 Wilczak), Kowal, Persak, Pasternak, Kwarciński (86 Kaczor), Obłoza (46 Mac), Bizoń, Łaski (46 Kurek) – Witek, Basznianin (46 Leśniak). Trener Rafał Rajzer.

Sędziował: Babiński (Mielec). Widzów 150.

Wynik może nieco mylić, bo przez większość spotkania warunki na boisku dyktowali strzyżowianie. W pierwszej połowie Wisłok miał kilka okazji na objęcie prowadzenia, ale gospodarze notorycznie je marnowali. Doskonałą skuteczność miała za to Resovia, której niemal każdy strzał na bramkę kończył się golem.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Głogovia Głogów Młp. - Bratek Bratkowice 2-0 (1-0)

Dec 7, Franczyk 48,

KS Stobierna - Błękit Żołynia 0:1 (0:1) Walawender 40;

Włókniarz Rakszawa - Strug Tyczyn 1-4 (1-3) Jurek 44-karny - Janik 11, Żuczek 20, Drob 34, Domino 90;

Strumyk Malawa - Sawa Sonina 1:2
Jedność Niechobrz - KS Zaczernie 1-1 (0-0)

D. Szeliga 90+6 - Guzior 53-wolny;

Orzeł Wólka Niedźwiedzka - Sokół Sokołów Młp. 2-2 (1-1) Szylar 45+10-wolny, 46-wolny - Rodzeń 45, Uram 52-karny;

Błażowianka Błażowa - LKS Trzebownisko 2:2 (1:1) dla gości: Wiśniowski 15, Panek 51; w 30. minucie karnego niewykorzystał Piędel (Trzebownisko).