Klasa O. Strumyk Malawa gromi na pożegnanie jesieni w grupie rzeszowskiej

Luci
W okręgu Krosno Kotwica Korczyna w ostatnim meczu ograła LKS Skołyszyn 2:1 (niżej więcej zdjęć z tego meczu). Tomasz Jefimow
Wysokie zwycięstwo Malawy, Raniżovia kończy na piątym miejscu, Skuteczny finisz Santosu Piwoda, Gorzyce znowu liderem.

Dębica

Zaległy mecz z 11. kolejki (14/15 października)

Raniżovia Raniżów – Chemik Pustków 4:0 (0:0)

Bramki: Micek 50-głową, Hajkowicz 71, 78, Wróblewski 86.

Raniżovia: Kozioł – Selwa, Micek, Żabiński, Rzeszutek – Rusyn, Warzocha ż, Pietrucha (81 R. Rosół), P. Rosół (46 Zimny) – Hajkowicz, Rembisz (71 Wróblewski). Trener Waldemar Mazurek.

Chemik: Papiernik – Kulas ż, Mikulski, Opiela, Kucharski (70 Gwóźdź) – Kulig ż, Kopacz, Kura, Proczek (70 Gołąb), Pietrucha – Pisarek. Trener Piotr Mikulski.

Sędziował Kantor (Dębica). Widzów 100.

Chemik przyjechał do Raniżowa z nadzieją na punkty, które mogłyby poprawić jego kiepską sytuację w ligowej tabeli. Niestety przyjezdni nie mieli za dużo argumentów. – Pierwsza połowa była wyrównana. Po przerwie rywal umiał wykorzystać nasze błędy. My też próbowaliśmy zdobyć gola, ale dobrze spisywał się bramkarz miejscowych – oceniał Piotr Mikulski, grający trener Chemika. – Raniżovia wygrała zasłużenie – przyznawał. Drużyna Waldemara Mazurka na półmetku rozgrywek ma już 27 punktów i jest najwyżej sklasyfikowanym beniaminkiem ligi. – Nie martwimy się o przyszłość – mówi Jan Samojedny, działacz Raniżovii.

Jarosław

Santos dzięki dobrej końcówce pokonał Roztocze, zaś Huragan wywiózł komplet punktów z Radymna, dzięki czemu choć troszkę poprawiły się humory w Gniewczynie.

Santos Piwoda – Roztocze Narol 4:1 (0:1)

Bramki: Dawid Skrzypek 65, 85, Gawura 75, Pindak 90 – Żuchowski 44.

Piwoda: Tomas – Iwański, L. Opic ż, Piliszko, Wysocki – Pindak ż, Harłacz (85 Błajda), Dawid Skrzypek, R. Skrzypek – Gawura ż, Wojciechowski cz [85-krytyka decyzji sędziego] (60 Dominik Skrzypek). Trener Jacek Harłacz.

Narol: Woś – Przednowek cz [55-niesportowe zachowanie], Gołębiowski, Wolańczyk, Krupa – Banaś, Gałka ż, Żuchowski, Byra ż – Chmielowski (75 Mazurkiewicz), Cywka. Trener Daniel Hałasa.

Sędziował: Cieśliński (Przeworsk). Widzów 100.

Gospodarze w pierwszej połowie zmarnowali trzy dobre okazje i stracili gola. Po zmianie stron poprawili skuteczność dzięki czemu zainkasowali trzy punkty. Inna sprawa, że gdyby mecze z udziałem Roztocza trwały kilka minut krócej, zespół z Narola miałby zdecydowanie więcej punktów.

W drugim zaległym meczu MKS Radymno – Huragan Gniewczyna 1:3 (1:2) Hamacher – Mirek, Tutka dwie.

Krosno

Przełęcz PPMD Dukla – Start Rymanów 1:2 (0:2)

Bramki: Krzywda 70 – R. Nikody 2, 45.

Przełęcz: Fornal – Mikos, Wołczański (60 Kowalski), Puchalik (24 Kasperkowicz), Pęcak – P. Zima ż, K. Moszczyński (42 W. Moszczyński), Mierzejewski ż, Mielech, Krzywda – Korzec ż. Trener Sławomir Walczak.

Start: Wojtowicz (75 Gromada ż) – Bączek, Zięba ż, B. Wilk (55 Kilar), Reptak – J. Zima (65 Sołtysik), Kamiński, Dereniowski, Fydrych, Dworzański (75 Pojnar) – R. Nikody ż. Trener Paweł Fydrych.

Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Kotwica Korczyna - LKS Skołyszyn 2:1 (2:0)
S. Jurczak 1, Cieplik 14 – Kozik 75,

O KROSNO: Kotwica Korczyna-LKS Skołyszyn [ZDJĘCIA]

Grabowianka Grabówka – Gaudium Łężyny nie odbył się i został przełożony na wiosnę.

Rzeszów

Rzutem na taśmę wicemistrzem jesieni rzeszowskiej okręgówki zostali piłkarze Strumyka Malawa, którzy w zaległym meczu pokonali 5:1 Sawę Sonina. Cztery bramki w tym meczu zdobył Hubert Put.

Strug SZiK Tyczyn – KS Stobierna 1:3 (0:2)

Bramki: Ferenc 70 - Ł. Lepionka 11, 34, Jagusiak 84.

Strug: Rajzer – Pączek, Karwowski, Janik (46 Rzońca), Banaś (85 Gajdek), Bulka (68 Rychlik), Domino, Zawadzki, Stanio (58 Malak), Wrona, Ferenc. Trener Wiesław Gołda.

Stobierna: Fabiński – Frańczyk, Dziedzic, Chmiel (80 Dworak), Grzesik, Gdula, Lepionka, Jagusiak, Jakubowski, Grzesik, Płonka. Trener Artur Marciniak.

Sędzia: Petela (Rzeszów). Widzów 50.

Choć częściej w posiadaniu piłki byli miejscowi to rywale dzięki skuteczności w kontrze zdobywali bramki. Po bramce kontaktowej wydawało się, że Strug pójdzie za ciosem, ale kolejna kontra rywala go dobiła.

Grodziszczanka Grodzisko Dolne – Jedność Niechobrz 0:1 (0:0)

Bramka: Kalandyk 64.

Grodziszczanka: Wolańczyk - Kulpa, A. Przeszło, Pałys, Gałusza, Wnęk – K. Karwacki, Miazga, Bartnik (70. P. Przeszło) Sołek - Walkowicz. Trener Mateusz Walkowicz.

Jedność: Jodłowski - Lib, Rak, Kucharzyk, Kalandyk (75. Lelek) - Wrona, Kłeczek, Bednarski. Rachwalski (87. Wiech), Bosek (61. Kocurek) - Szeliga(82 Byjoś). Trener Marek Kramarz.

Sedziowali: Marek Pająk oraz Grzegorz Wachadło i Sebastian Sęk (Mielec).

Oba zespołu zaprezentowały otwarty futbol dzięki czemu mecz, mimo ciężkiego boiska, mógł się podobać.

Strumyk Malawa – Sawa Sonina 5:1 (3:0)
Put 9, 28, 50, 64, Lech 24 – Słonina 70;

mecze Iskra Jawornik Polski – Sokół Sokołów, Stobierna – Bratkowice odbędą się wiosną.

Stalowa Wola

Bezbramkowo zakończyła się pierwsza odsłona spotkania Krzeszowa z Dąbrowicą. Czerwoną kartkę „do szatni” dostał jednak zawodnik Rotundy i na drugą połowę krzeszowianie musieli wyjść w dziesiątkę. Sytuację świetnie wykorzystali gospodarze. Hat-trickiem popisał się Jan Polek, a czwartą bramkę dołożył Tomasz Polek.

Rotunda Krzeszów – Strzelec Dąbrowica 0:4 (0:0)

Bramki: J. Polek 60, 75, 88, T. Polek 74.

Rotunda: Fąfara [ż], Jednacz [45 cz], Juśko, Kopacz, Schiffer, Szostak, Wnuk, Warchoł (85 Łysikowski), Szast, Szewc (82 Szwedo), Rębacz.

Strzelec: Kalandyk, Czeremszyński (85 Tworek), Hałka, Kopeć, P. Marek, R. Marek [ż], T. Polek, J. Polek, Rachwał, Konrad Smykla (80 Konefał), Kamil Smykla.