Klasa OAB Rzeszów: Przerwana passa Strugu Tyczyn. KS Przybyszówka śrubuje rekord porażek. Derby znów dla HALO Hyżne

AN, MP, MJ, MIŁ, MTR
Styrobud Trzeboś (czarne stroje) ograł zespół z Przybyszówki 3:0, ale gole padły dopiero po przerwie. Waldemar Mazgaj
Sporo ciekawego działo się w weekend w rzeszowskiej klasie okręgowej. Lider z Tyczyna po serii 12 zwycięstw uległ drugiej drużynie Resovii, zaś beniaminek z Trzebosi pewnie pokonał Przybyszówkę, dla której była to siódma ligowa porażka z rzędu.

Klasa O Rzeszów

W tej kolejce byliśmy świadkami najwyższego zwycięstwa tego sezonu za sprawą rezerw Stali, które rozgromiły Sawę 11:1 a najlepszy snajper ligi Dariusz Jarecki powiększył swój dorobek o kolejne 4 bramki.

JEDNOŚĆ NIECHOBRZ - TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI 1:2 (1:2)
Bramki:
Bać 12 - Serwatka 40, Sobuś 44.

Jedność: Szyszko - Szeliga, Rachwalski, Rak ż (46 Bryk ż), Kocurek, Bać (83 Lenik), Micał, Szary (67 Lelek), Wiącek, Ryzhak, Kłęk. Trener: Grzegorz Żyła.

TG Sokół: Gnatek - Panek, Grzesik, Lelek (52 Sałek), Ziobro, Sobuś, Sidor, Serwatka ż (74 Jagusiak ż), Rodzeń (90 Uram), K. Wilk, M. Wilk. Trener: Piotr Darocha.

Początek meczu to wyrównana gra z obu stron. W 40 minucie Bać strzałem pod poprzeczkę dał prowadzenie gospodarzom. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Sokoła, którego piłkarze zadali dwa szybkie ciosy. Decydująca bramka padła po kontrowersyjnym rzucie karnym przy, którym sędzia nie zauważył zagrania ręką podczas przyjmowania piłki przez zawodnika Sokoła.

Pozostałe wyniki:
Zaczernie - Wola Dalsza 2:0
Jarosz, Kędzior;
Rakszawa - Malawa 4:1 (2:1) Kania 9, 76, Szyszka 37, Bolesławski 90+2 - Bieda 35;
Błażowa - Strzyżów 5:0 Wania dwie, Kruczek, Dobrzański, Nowak (samobójcza);
Wólka Niedźwiedzka - Stobierna 2:1 Bałut 29, Śliż 64 (dla Orła);
Grunwald Budziwój - Niebylec 0:1 (0:1) Góra 22;
Trzeboś - Przybyszówka 3:0 (0:0) Pizga 50, Szeliga 72, 85;
SMS Resovia II - Tyczyn 2:1 Żuczek karny (dla gości);
Stal II Rzeszów - Sawa Sonina 11:1 Jarecki 1, 14, 45+2, 59, Mazur 71, 75, 82, Michasiewicz 22, Stulin 26, Kaczor 39, Polowiec 41 - G. Słonina 13.

Klasa A1 Rzeszów

Nienadówka w meczu przeciwko Czudcowi po 20 minutach prowadziła 2:0, jednak drużyna Czudca zdołała odwrócić losy spotkania i zgarnąć komplet punktów. Iskra w meczu z Noverrą była bardzo bliska drugiej porażki w tym sezonie, jednak dzięki dwóm trafieniom Adriana Sitka udało się zdobyć 1 punkt. Efektowne zwycięstwo zanotowała drużyna Łukawca, która na własnym stadionie pokonała Hermanową 5:2, dwa trafienia zaliczył trener gospodarzy Dawid Kamiński. Rudna Wielka odniosła drugie zwycięstwo pod wodzą Pawła Kłeczka, po ciężkim meczu pokonali Jasionkę 4:3.

Zgłobień – Noverra Głogów Młp. 2:2 (0:2) bramki dla gospodarzy zdobył: Sitek dwie;
Trzebownisko – Bratkowice 3:0 Poźniak dwie, Chmiel;
Czudec – Nienadówka 3:2 (1:2) Sierżęga 26, Wiącek 46, Pałys 57 – Nowak 6, Ożóg 18;
Łukawiec – Hermanowa 5:2 (2:0) Wilk 3, Korbecki 20, Kamiński 50, 60, Lachowski 80 – Kuśnierz 55, 72;
Heiro Rzeszów – Borek Stary 2:2 (2:0) Łęski, Zagaja – Nizioł, Filip;
Nosówka – Trzciana 1:2;
Rudna Wielka – Jasionka 4:3;
Lubenia – Nowa Wieś 1:4

Klasa A2 Rzeszów

Dzięki stracie punktów przez zespół z Wólki Dynovia wróciła na fotel lidera i jest bardzo bliska tego aby zimę spędzić jako najlepsza drużyna ligi. Iskra doznała 3 ligowej porażki z rzędu przez co straciła miejsce na rzecz Astry ,która w swoim spotkaniu wyszarpała komplet punktów w doliczonym czasie gry. Bardzo ciekawy mecz w Korniatkowie gdzie w ostatnich 3 minutach meczu padły decydujące o remisie gole.

Korniatków - Żołynia 2:2 (1:1) Leja 45, Superson 90+5 - Walawender 40, 90+2;
Dynów - Brzóza Stadnicka 1:0 (1:0) Mehmedovic 35;
Grodzisko Dolne - Jawornik Polski 4:1 Gdański, Tutka, Konieczny, Miazga - Stanowski;
Dąbrówki- Strażów 0:3 Ł. Barnat, Rejman, J. Barnat;
Wólka Podleśna - Handzlówka 2:2 Ślączka, M. Janda - Chmiel, Florek;
Dylągówka - Markowa 1:2 Kluz 78 (samobójcza) - Sas 47, Krupiński 90+5;
Rogóżno - Medynia Głogowska 2:3 Mścisz, Frączek - Ilnicki 24, 90, Tracz 71.

Klasa A3 Rzeszów

Ekipa Startu Wola Mielecka potrafiła zaskoczyć Błękitnych Siedlanka. Kolejne cenne punkty zdobyło Tempo Cmolas, które wygrało na trudnym terenie, w Dąbrówce Wisłockiej. Walka do ostatnich sekund opłaciła się Zaciszu Trześń. Wyniki ułożyły się tak, że na pozycji lidera umocniła się Ostrovia Ostrowy Baranowskie.

Chrząstów – Grochowe 0:0;
Trześń – Dzikowiec 1:1 (0:0)
K. Żądło 90+4 – Mokrzycki 62;
Wadowice Górne – Ostrowy Baranowskie 2:4 (1:2) Trela, Brzostecki – Świst (karny), R. Szalony trzy;
Dąbrówka Wisłocka – Cmolas 3:4 (2:2) Giermata, P. Szydło, J. Mucha – Wit, Bieleń, Serafin, Kaczmarski;
Ruda – Breń Osuchowski 0:5 (0:1) Zięba, Bartosiak, Świerk, G. Padykuła dwie;
Babicha – Jaślany 3:0 (1:0) Leśniak, Maziarski, Koza;
Siedlanka – Wola Mielecka 2:4 (1:2) Błach, Rajpold – Jaworski, Wójtowicz, Pakłos, Wilk.
Pauza: Raniżów, Dulcza Wielka.

Klasa B1 Rzeszów

Mrowla odnosi kolejne okazałe zwycięstwo, tym razem w spotkaniu derbowym wysoko ograli Dąbrową 5:0. Zimowit pierwszy raz w obecnych rozgrywkach traci punkty, na własnym stadionie zremisowali z Świlczą i tracą do Mrowli 2 punkty. W mini derbach Rzeszowa Staroniwa ograła Baranówkę, dwie bramki dla Staroniwy zdobył Mateusz Gil. Hucisko zanotowało kolejne cenne zwycięstwo, na wyjeździe ograło Przybyszówkę 2:1.

Staroniwa Rzeszów – KS Baranówka Rzeszów 4:2 (1:1) Dziewa 22, Gil 47, 67, Kidacki 72 – Wiśniewski 39, Smoliński 66;
Zimowit Rzeszów – Świlcza 2:2 (1:1) Prus 12, Mytych 72 – Małek 5 (samobójcza), Molęda 80;
KS II Przybyszówka – Hucisko 1:2 (0:2) Kowal – Gut, Wiatrak;
Rudna Mała – Wysoka Głogowska 3:0 Rybacki dwie, Rydza;
Dąbrowa – Mrowla 0:5;
Budy Głogowskie – Biała Rzeszów 4:1.
Pauza Junak Rzeszów

Klasa B2 Rzeszów

W większości przypadków wygrywały zespoły, które plasowały się niżej w tabeli, niż ich rywale, a to oznacza, że zrobił się jeszcze większy ścisk. Sporo się działo w starciu dwóch Grunwaldów. Lepszy okazał się ten z Połomi, a wszystkie gole gospodarze zdobyli uderzeniami głową. Goście kończyli mecz w „9”, a oprócz tego sędzia pokazał 11 żółtych kartek.

Szufnarowa – Lutoryż 3:0 (1:0) A. Drygaś 39, Jamróg 80, Grabski 90+1;
Pstrągowa – Godowa 1:0 (1:0) Grodzki 16;
Połomia – Grunwald II Budziwój-Rzeszów 3:1 (2:1) Martowski 15, Rykała 45, Domino 67 – Fogt 11;
Bystrzyca II – Wysoka Strzyżowska 3:2 (0:1) Kraja dwie, Wszołek - Niebylecki, Wilusz;
Pstrągówka – Grodzisko 1:5 (0:3) dla gospodarzy: M. Jedziniak;
Mogielnica – Kozłówek 3:3 (1:2) Biernat, Kocurek, Ficek - Kuta, Perłowski, Gajda.
Pauzował Dobrzechów.

Klasa B3 Rzeszów

8. w historii derby Hyżnego zakończyły się zwycięstwem HALO. Co ciekawe, to pierwsza wygrana tej drużyny w bieżącym sezonie! HALO ma patent na lokalnego rywala – w historii jeszcze nie gdy nie przegrało z Polonią (cztery remisy, cztery zwycięstwa). Galicja Chmielnik przypieczętowała mistrzostwo jesieni wysokim zwycięstwem w Albigowej.

HALO Hyżne – Polonia Hyżne 3:0 (3:0) J. Nahirny 20, Gudyka 26, Oczoś 29;
Harta – Bachórz 0:2 (0:0) K. Goleniowski, Krasnopolski;
Kosina – Kraczkowa 1:2 dla gości: S. Różański, M. Kucaba;
Iskra II Jawornik Polski – Krzemienica 0:3 (0:1) Kostewicz, Stopa, Baran;
Albigowa – Chmielnik 1:6 (0:3) D. Sowa – K. Bajda trzy, T. Nogaj dwie, P. Sitarz;
Pauza Wysoka.

Klasa B4 Rzeszów

Mistrzem jesieni zostały rezerwy Włókniarza Rakszawa, które w ostatniej kolejce rundy pokonały zespół z Trzebuski. Brzeg wysoko ograł Budy Łańcuckie w derbach gminy Białobrzegi.

Terliczka – Głuchów 2:0 (0:0) Popławski 68, Ziemiński 74;
Czarna – Łąka 0:4 (0:4) Jancarz 8, Wlizło 16, Wisz 33, Zdeb 55;
Włókniarz II Rakszawa – Trzebuska 4:2 (1:0) Broczek dwie, Lorenc, Jękot – R. Kopacki dwie;
Zalesie – Palikówka 0:3 (0:1) D. Wilk 22, M. Białek 55, P. Dragan 75;
Białobrzegi – Budy Łańcuckie 4:0 Niżnik dwie, Międlar, Zdąbłarz;
Stobierna-Krzywe – Krasne 0:3 (0:1) Świgoń, Skuba, Borowiec.