Klasa OAB Rzeszów: Tyczyn utrzymał pozycję lidera. Przełamanie Przybyszówki [ZDJĘCIA]

AN, MP, MJ, DS
Przybyszówka pokonała u siebie Stal II Rzeszów.
Przybyszówka pokonała u siebie Stal II Rzeszów. krzysztof kapica
Rywalizacja na boiskach podokręgu Rzeszów dobiegła końca. Mistrzem jesieni w klasie O został Strug Tyczyn, który o dwa punkty wyprzedził Włókniarza Rakszawa. Oto wyniki weekendowych spotkań.

Klasa O Rzeszów

Po serii dziewięciu meczów bez zwycięstwa KS Przybyszówka ograła rezerwy Stali, które wystąpiły w tym meczu bez swojego najlepszego strzelca Dariusza Jareckiego. Bardzo ciekawy mecz miał miejsce w Malawie gdzie decydujące gole na korzyść Jedności padły w ostatnich minutach spotkania. Siódme zwycięstwo z rzędu zaliczyli piłkarze z Zaczernia, dzięki czemu zimę spędzą na najniższym stopniu podium.

Mecz beniaminków zapowiadał się wyrównanie, jednak Wisłok od początku narzucił swoje warunki, czego efektem była bramka Michała Durka w 10 minucie gry, który dobrze wykończył wrzutkę. W 30 minucie gola strzelił ponownie Durek wykorzystując rzut karny. Goli dla Wisłoka mogło paść więcej, jednak kapitalne zawody rozgrywał bramkarz gości.

Wisłok Strzyżów - Grunwald Budziwój 2:0

Bramki: Durek 10, 30

Wisłok: Mroczka - Bober, Durek, Wilk, M.Mroczka ( 90 Świszcz ), Gruca, Szela, Róg (Zimny), Nowak, Czarnik, Błażejowski ( Kot ).

Grunwald: Bury - Sorbian ( 72 Malak ), Panas, Wiater, Niezabitowski, Członka, Margański, Jajko ( 63 Szypuła ), Borowiec, Gumienny, Fogt ( 46 Kuczmarz ).

Zaczernie - Sokołów Młp 2:1 Śliwa, Baran - Panek

Trzeboś - Rakszawa 1:2 Szeliga - Kunynets, Kania.

A Rzeszów 1

Iskra Zgłobień kończy rundę jesienną wysokim, wyjazdowym zwycięstwem przeciwko Hermanowej 7:1, Zgłobień zimę spędzi na drugim miejscu w tabeli. Trzebownisko w meczu wyjazdowym niespodziewanie straciło punkty przeciwko Trzcianie, mecz zakończył się wynikiem 2:2. Potknięcie Trzebowniska wykorzystała Noverra, która rozgromiła u siebie innego z beniaminków, Lubenię 7:0. Nienadówka przypieczętowała udaną rundę zwycięstwem przeciwko Rudnej Wielkiej, jednak w mecz lepiej weszli podopieczni Pawła Kłeczka, którzy po zaledwie trzech minutach objęli prowadzenie, ich radość jednak nie trwała zbyt długo, bo po 2 minutach od objęcia prowadzenia Plantator wyrównał, wynik rozstrzygnął się jeszcze w pierwszej połowie a drugą bramkę dla Nienadówki zdobył Dominik Pruncal.

WYNIKI:
Nienadówka - Rudna Wielka 2:1 (2:1)
Ożóg 5, Pruncal 34 - Wanat 3;

Borek Stary - Nosówka 3:3 (2:3) bramki dla gospodarzy strzelali: Grzebyk, Nizioł dwie;

Noverra Głogów Młp. - Lubenia 7:0 Hejnig dwie, Czaja, Chudyba, Omiotek, Pleśniak, Salimshoev;

Bratkowice - Heiro Rzeszów 2:4 (0:4) bramki dla gości zdobyli Głowacz dwie, Wojnarowski, Wojtowicz;

Trzciana - Trzebownisko 2:2 Miłek dwie - Cyrek dwie;

Łukawiec - Czudec 2:0;
Jasionka - Nowa Wieś 4:2;

Hermanowa - Zgłobień 1:7 bramki dla gości zdobyli: Wilk dwie, A. Sitek, S. Sitek, Sendecki, Kishchuk, Adamczyk.

A Rzeszów 3

Na koniec rundy pierwsze zwycięstwo odniósł Pitmark Jaślany. W poprzednim sezonie zespół ten walczył o awans, a w nowym sezonie najczęściej przegrywał.

- Mamy 6, a moglibyśmy ponad 20 punktów. Chwalą nas, że ładnie gramy – zaznacza Michał Trela, trener Pitmarku. Kłopotem Jaślan była stabilizacja w składzie. Latem zespół opuścił napastnik Dawid Marczewski, brakuje też kontuzjowanego obrońcy Łukasza Piekarskiego. – Dodatkowo, co mecz ktoś mi wypadał – mówi M. Trela. Punkty z Wola Mielecką straciła Ostrovia, ale i tak obroniła pozycję lidera. Kolejne cenne punkty zdobyli Błękitni Siedlanka.

WYNIKI:
Ostrowy Baranowskie - Wola Mielecka 0:0;

Cmolas - Wadowice Górne 0:1 (0:1) Kukla;

Breń Osuchowski - Babicha 0:2 (0:1) Maziarski 45, K. Niemasek 73;

Ruda - Chrząstów 0:3 (0:2);

Dzikowiec - Siedlanka 0:1 (0:1) Błach 25;

Jaślany - Dulcza Wielka 3:2 (0:0) Ł. Paterak, D. Trela, Furniotis - B. Giża, Siembab;

Grochowe - Trześń 5:2 (2:0) Golba dwie, Kr. Kotula, Dąbrowski, Łącz - Jadach, Jagodziński.

Pauza: Raniżów, Dąbrówka Wisłocka.

B Rzeszów 1

Zawodnicy Mrowli zanotowali perfekcyjną rundę notując komplet punktów w 12-stu spotkaniach, w ostatniej kolejce przypieczętowali mistrzostwo rundy jesiennej i pokonali na wyjeździe Victorię Budy Głogowskie 2:0, wynik został ustalony już przed przerwą. Najpierw bramkarza gospodarzy pokonał napastnik Mrowlanki Dominik Zając, a w 16 minucie wynik ustalił Tomasz Jandziś. Po raz kolejny dobre zawody zanotował Łukasz Tomczyk z Junaka, który przeciwko Dąbrowej zaliczył hat-tricka. Przybyszówka w mini derbach Rzeszowa pewnie pokonała Baranówkę 6:2, rundę jesienną kończą z dorobkiem 19 punktów.

WYNIKI:
Przybyszówka II – KS Baranówka Rzeszów 6:2;
Staroniwa Rzeszów – Wysoka Głogowska 1:2;

Dąbrowa – Junak Rzeszów 1:4 Długosz - Tomczyk trzy, Wąsacz;

Zimowit Rzeszów – Hucisko 5:1 Mytych, Pietrasiewicz, Pomykała, Guzek dwie – Bembenek;

Budy Głogowskie – Mrowla 0:2 (0:2) Zając 7, Jandziś 16;

Biała Rzeszów – Świlcza 1:5.
Pauza Rudna Mała.

B Rzeszów 2

Lider przed tą kolejką z Budziwoja wygrywał do połowy 1:3, lecz przez całą drugą część spotkania musieli sobie radzić w dziesiątkę, ponieważ trzech zawodników musiało jechać na spotkanie pierwszej drużyny w klasie okręgowej. Cztery bramki dla Albatrosów strzelił Łukasz Grabski, a jego zespół awansował na fotel lidera.

WYNIKI:
Albatros Szufnarowa - Diament Pstrągowa 7:2 (3:1)
Grabski cztery, Boruta, Drygas, Gazda - Iwan, Jawor;

Grunwald Połomia - Promyk Lutoryż 2:0 (1:0) Rykała, Domino;

KS Bystrzyca II - Grunwald II Budziwój 3:3 (1:3) Blacha dwie, Bury - dla Grunwaldu;

Orły Patrogówka - KS Godowa 2:6 Ćwiklik dwie, Zamorski, Opoń, Klimek, Ruszała dla gości;

Granit Wysoka Strzyżowska - Huragan Kozłówek 2:1 (1:1) Wojnarowski, Wilk - dla Granitu;

Grom Mogielnica - Korona Dobrzechów 5:0.