Klasa OAB Rzeszów. Zmiana lidera w grupie 3. Ciekawe mecze na szczycie [WYNIKI]

AN, DA, MJ, MIŁ
Archiwum
W klasie A1 było kilkaniespodzianek, bo przegrywały drużyny z czołówki, a wygrywały z dołu tabeli. W grupie 2 doszło do meczu na szczycie, którego wygrała Dynovia. Zmiana lidera nastąpiła w grupie A3, a dla Junaka Rzeszów, aż 6 bramek w jednym meczu strzelił Bartłomiej Wruszak.

KLASA O RZESZÓW

W przedświątecznej kolejce obyło się bez większych niespodzianek. Drużyny z czołówki zgodnie z planem dopisały na swoje konto 3 punkty. Strug po 2 porażkach z rzędu przełamał się, choć beniaminek z Woli Dalszej postawił trudne warunki.

Orzeł Wólka Niedźwiedzka – Włókniarz Rakszawa 0:3

Bramki: Halejcio 59, Khomik 74, Kania 90+1

Orzeł: Matusiak – Kłeczek, Szwaja (46 Cisek), Smycz, Serafin, Kraska, Kościółek (61 Mikołajczyk), Chorzępa, A. Bałut, Rzeszutek, D. Bałut

Włókniarz: Lis – Kucharzyk, Khomik (77 Gwizdała), Szafar, Konrad Halejcio (51 Krystian Halejcio), Bursztyka (73 Gorzelany), Kunynets (70 Bolesławski), Zaracki (81 Wyczarski), Szyszka (51 Wilusz), Kania, Brogowski

Pierwsza połowa to niespodziewanie wyrównany mecz. Gospodarze grali bardzo dobrze w defensywie oraz wyprowadzali groźne kontrataki. Włókniarz na początku drugiej połowy dokonał zmian, które okazały się kluczowe dla dalszej rywalizacji, dzięki czemu zdominował drugą połowę i ostatecznie wygrał pewnie 3:0.

KLASA A1 RZESZÓW

Wielkosobotnie mecze nie okazały się być łaskawe dla drużyn z górnej części tabeli, bowiem Iskra, Plantator oraz Heiro przegrały swoje starcia, tym samym szanse na podium wciąż mają Jasionka i Głogów Młp. Z kolei dwie ostatnie drużyny Start Lubenia oraz Rudnianka Rudna Wielka odnotowały pierwsze zwycięstwa w tej rundzie. Lubenia ograła Łukawiec, a Rudnianka wcześniej wspomniane Heiro.

KLASA A2 RZESZÓW

W szlagierowym meczu tej kolejki zespół Dynovii pokonał Wólkę Podleśną, dzięki czemu bardzo ułatwił sobie drogę do awansu. Grodziszczanka zgodnie z planem pokonała czerwoną latarnię ligi i tym samym poważnie włączyła się do gry o promocje do klasy wyżej.

KLASA A3 RZESZÓW

Ostrovia Ostrowy Baranowskie straciła pierwsze miejsce. Stratę punktów ekipy z gminy Cmolas wykorzystały: Dzikowiec i Siedlanka. Ci drudzy zaskakująco wysoko ograli Zacisze Trześń. Coraz lepiej idzie Pitmarkowi Jaślany, który udowadnia teraz, że nie zasługuje na tak niskie miejsce w ligowej tabeli.

• Raniżów - Wola Mielecka 5:2 (3:1) Tasior trzy, Malewski, Grądzki – Wójtowicz, Ł. Węglarz;
  • Dulcza Wielka - Ostrowy Baranowskie 2:2 (1:0) M. Giża 35-karny, Dudek 67 - R. Szalony 62, D. Parys 76-karny.

KLASA B1 RZESZÓW

W zaległych meczach zobaczyliśmy ogrom bramek. W pierwszym spotkaniu Junaka z Dąbrowa, goście wytrzymali do 26 minuty, wtedy worek z bramkami otworzył Dominik Oreńczuk. Jednak gwiazdą spotkania został Bartłomiej Wruszak, który zdobył aż 6 goli. W drugim meczu bez niespodzianki-Świlcza wygrała z Rudzikiem i awansowała na 2 miejsce w tabeli.

• Junak Rzeszów – Dąb Dąbrowa 10:0 (0:3) Oreńczuk 26, Wruszak 38, 45, 47, 50, 65, 87, Lipski 40, Senejko 76, Głodowski 83
  • Rudzik Rudna Mała – KS Świlcza 1:4 (1:2) dla gości: Parys 6, Rykiel 37, Preneta 55, Pizło 60

KLASA B2 RZESZÓW

Można sobie było ostrzyć apetyty na starcie Albatrosa Szufnarowa z Grunwaldem Połomia, bo mierzyli się lider z wiceliderem. Na boisku jednak zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze, którzy rozbili jednego z głównych kontrkandydatów do awansu. Na 2. miejsce wskoczył drugi zespół Bystrzycy, który zwyciężył na trudnym terenie w Pstrągowej. Z walki o awans rezygnować nie zamierza Płomyk Lutoryż, a jego gracze udowodnili to efektownie, pokonując Huragan Kozłówek.

WYNIKI:

• Pstrągówka – Mogielnica 0:6 (0:2) Biernat dwie, Wróbel, Kachniarz, Ziemba, Barczak;
  • Pstrągowa – Bystrzyca II 1:2 (1:1) Grodzki - F. Przystasz, Łyszczek;
  • Lutoryż – Kozłówek 4:0 (1:0) Chmiel, Mita, Kowalski, Barczak;
  • Szufnarowa – Połomia 5:0 (3:0) Jamróg dwie, Boruta dwie, Kuta;
  • Grodzisko – Wysoka Strzyżowska 2:3 (0:3) Lechowicz, Haczela – Król, Maliszewski, Dziok.

Mecz Grunwald II Budziwój – Dobrzechów został odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne.
Pauzowała Godowa.

KLASA B3 RZESZÓW

Zawodnicy rzeszowskiej klasy B3 częściowo odrobili zaległości z 13. kolejki. HALO Hyżne sprawiło niespodziankę w „meczu na wodzie”, wygrywając 1:0 z Dębem Kosina. Bohaterem gospodarzy został Jakub Nahirny, który zwycięskie trafienie zanotował w ostatniej minucie meczu. Mecz Galicji z Pogórzem odbył się w Bachórzu. Drużyna z Chmielnika zagrała jak u siebie i pewnie zaksięgowała kolejne trzy punkty.

• Harta – Polonia Hyżne 3:0 (1:0) Bielec dwie, Turoń;
  • HALO Hyżne – Kosina 1:0 (0:0) J. Nahirny 90+1;
  • Chmielnik – Bachórz 4:0 (1:0) K. Bajda dwie, T. Nogaj, A. Kozłowski;
  • mecz Albigowa – Iskra II Jawornik Polski odbędzie się 21 kwietnia,
  • mecz Wysoka – Krzemienica odbędzie się 3 maja.
  • Mecz z 14. kolejki: Iskra II Jawornik Polski – Kraczkowa 2:1 (0:0) dla gości: Inglot.