Klasy O, A, B Krosno. Derby w okręgówce dla Grabowianki. Dębowczanka zanotowała trzy... samobóje [RELACJE, WYNIKI, ZDJĘCIA]

ck, sec, gli, kara, mił
Wisłok Krościenko Wyżne (żółte koszulki) - Guzikówka Krosno 4:1.
Wisłok Krościenko Wyżne (żółte koszulki) - Guzikówka Krosno 4:1. Jakub Czech
Grabowianka Grabówka wygrała derby w klasie O Krosno. Do ciekawej sytuacji doszło w klasie B, Dębowczanka zanotowała... trzy gole samobójcze.

O Krosno

Piłkarze Grabowianki Grabówka zwycięzcami derbów powiatu brzozowskiego. W prestiżowym meczu pokonali Iskrę Przysietnica aż 5:0, nie pozostawiając złudzeń kto jest lepszy. Do sporej niespodzianki w tej kolejce doszło w Faliszówce, gdzie broniący się przed spadkiem Orzeł wygrał z przedstawicielem czołówki tabeli, Tempem Nienaszów 2:1.

Nafta Jedlicze - LKS Skołyszyn 5:0 (3:0)

Bramki: Słowik 20, Gierlicki 28, Limberger 38-karny, Myts 52, Klich 65.

Nafta: Jastrzębski - Krupa (67 Wąsik), Gębarowski, Biernat, J. Krawczyk - Limberger, Konrad Rymarczyk (87 Gęsiak), Gierlicki, Myts (72 Karol Rymarczyk), Klich (81 Smoła) - Słowik (85 Biskup). Trener Dariusz Soliński.

Skołyszyn: Stój - Syzdek, Jankowicz, Marszałek, Kurczaba – M.Zawisza (65 J. Zawisza) – A. Walczyk (60 Warchoł ż), Figura, Korneusz, Setlik – Skrzyszowski. Trener Zdzisław Żmigrodzki.

Sędziował Dariusz Domaradzki (Brzozów). Widzów 100.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Posada Górna - Kołaczyce 3:3 (1:1)
M. Niemczyk 30, Krukar 61, Czyż 90+4 - Kobak 15, Sienicki 75-karny, Grzesiak 85;

Faliszówka - Nienaszów 2:1 (1:1) Tłuściak 9, 87 – A. Majka 18-karny;

Sieniawa – Uherce 1:1 (1:0) M. Zajączkowski 22 – Solarski 83;

Nowotaniec – Korczyna 8:0 (4:0) Mclean 10, 30, 53, 67, Geci 42, 72, Ofei 45, H. Pieszczoch 62-karny;

Grabówka – Przysietnica 5:0 (1:0) Orzechowski 26, 64, 76, W. Czopor 62, Rakoczy 90;

Ustrzyki Dolne – Odrzykoń 2:1 (1:1) Kulish 37, 64 – M. Urbanek 17;

Brzozów – Markiewicza Krosno 3:3 (1:1) Barć 28, Komski 65, Jamróg 89 – Sico 35, 75, Honkisz 62;

Rymanów – Czeluśnica 2:0 (0:0) Rafał Nikody 70, 82;

Besko – Dukla 1:0 (0:0) B. Ostach 59.

A1 Krosno

W meczu Górnik - Bukowianka padło siedem bramek. Na przerwę w lepszych humorach schodzili gospodarze, w drugiej połowie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił zespół z Bukowska. LKS Zarszyn po kwadransie gry prowadził z Orłem 2:0. Zagrożeni spadkiem z ligi goście nie poddali się i zdołali uratować punkt. W spotkaniu z Nelsonem ostre strzelanie urządziła sobie Victoria, skończyło się dwucyfrówką.

WYNIKI:
Nowosielce - Sanok 0:7 (0:4);

Strachocina - Bukowsko 3:4 (2:0) Daszyk 30-wolny, 33-karny, 66-karny - Szałajko 47, 55, Rzyman 63, Kseniak 85;

Płowce/Stróże Małe - Jankowce 2:0 (1:0) Żyłka 5, Uluszczak 80;

Zarszyn - Bażanówka 2:2 (2:0) Kijowski 7, 15 - Pawiak 68-karny, 85-karny;

Długie - Zagórz 1:3 (0:2) Kucharski 70 - Szczepaniak 30, 40, 80;

Pakoszówka - Polańczyk 11:0 (5:0) Kozlov 7, 24, 34, Dżugan 3, 46, Malik 12, 66, Lisowski 54, 62, Bednarczyk 72, Radwański 79;

Bezmiechowa - Niebieszczany 3:2 (2:1) dla gości: Czubek 39, Pałys 83.

Pauza: Lesko.

A2 Krosno

Aż pięć bramek padło w meczu Wisłoka Krościenko Wyżne z Guzikówką Krosno, choć do przerwy było remisowo 0:0, Konrad Uliasz dwa razy pokonał bramkarza rywali. Górnik Grabownica ograł na wyjeździe Golcową po trafieniu Kamila Rachwalskiego. Po dwie bramki zdobyli w kolejce Jakub Frączek z Cisów Jabłonica Polska, Jakub Zima z Iwonki Iwonicz oraz Marek Tomoń punktujący dla drużyny przeciwnej, a więc Iskry Iskrzynia. Dobrą dyspozycją wykazali się również Tomasz Kania z Lubatowej oraz Kamil Jantosz grający dla Błękitnych Jasienica Rosielna.

WYNIKI:
Klimkówka - Górki 2:0 (1:0)
Rafał Puchalik dwie;

Krościenko Wyżne - Guzikówka Krosno 4:1 (0:0) A. Rymar 67, A. Staszewski 75, Konrad Uliasz 78, 85 - Bazentkiewicz 90;

Jasionka - Rogi 0:0;

Golcowa - Grabownica 0:1 (0:1) Kamil Rachwaliski 10;

Lubatówka - Jabłonica Polska 1:5 dla gości: Jakub Frączek dwie, R. Pisula, K. Kubal, K. Moskal;

Iwonicz - Iskrzynia 3:2 (2:2) B. Rogowski 7, Jakub Zima 38-karny, 82 - Marek Tomoń 11, 32;

Lubatowa - Jasienica Rosielna 2:3 (2:2) Tomasz Kania dwie - Kamil Jantosz dwie, Szymon Fejdasz;

Haczów - Wesoła 0:1 (0:1) Witold Drewniak.

Pauza: Zmiennica.

A3 Krosno

Liderowi z Mrukowej brakuje jeszcze tylko jednego zwycięstwa, aby formalnie zaklepać sobie awans do okręgówki. Szansa, że stanie się to już za tydzień jest ogromna, skoro Zamczysko nie straciło jeszcze punktu w rozgrywkach. Za jego plecami trwa walka o pozostałe miejsca na podium i w tym wyścigu nic się nie zmieniło, bo faworyci wygrali swoje mecze, chociaż Orzeł Lubla nie miał łatwo w Zręcinie. Z drużyn ze środka stawki ważne zwycięstwa odniosły Polonia Kopytowa i Czardasz Osiek Jasielski.

Sobniów – Kobylany 8:0 (5:0) Lis 2, 12, 33, 80, Miłosz Buba 14, Zabawa 30, sam. 50, Zegarowski 60;

Osobnica – Osiek Jasielski 0:2 (0:2) Krupa 25, 37;

Święcany – Łęki Dukielskie 1:4 (1:0) Niegborowicz 31 - T. Krężałek 66, 79, Poręba 59, Kos 69;

Mrukowa – Chorkówka 4:0 (2:0) I. Brożyna 42, 63, Ciuła 14, D. Parzygnat 85;

Zręcin – Lubla 3:4 (2:4) Mikosz dwie, Prętnik – Czernicki dwie, Szarek, A. Urbanek;

Zarzecze – Kopytowa 1:3 (1:1) Opałka – Paszek, Kułak, W. Munia;

Bieździedza – Łężyny 3:0 vo. (mecz zakończył się przy wyniku 2:0 po pierwszej połowie z powodu zdekompletowania drużyny gości);

Niegłowice pauzowały.

B1 Krosno

Otryt Lutowiska bez straty ograł Gabry Łukowe. Dobre spotkanie rozegrali zawodnicy z Olszanicy, którzy pokonali Juventus Poraż 5:1. Wysokie zwycięstwo odniósł również Lotnik Ustjanowa.

B2 Krosno

LKS Pisarowce ciągle na czele stawki. W ostatnim meczu swoją pozycję przypieczętowali wygraną nad Orionem Pielnia. Trzy punkty do lidera traci LKS Głębokie, które w tej kolejce pokonał notowaną jedną lokatę niżej Iskrę Wróblik Szlachecki.

B3 Krosno

Wszystkie ekipy z czołówki tabeli pewnie i wysoko wygrały swoje mecze, przez co różnice punktowe pozostały niezmienne w porównaniu z ubiegłą kolejką. Najbardziej okazałe zwycięstwo zanotowała trzecia w stawce Victoria Niebocko, która pokonała Jabłonkę 7:0.

B4 Krosno

Piłkarze Jasiołki Jaśliska przypieczętowali awans do klasy A na własnym boisku i mogli z własnymi kibicami świętować sukces. Tym razem nie dali szans Piastovii, wygrywając aż 6:0.

B5 Krosno

Sporo działo się w meczu Zorza Łubienko – Nurt Potok. Sąsiedzi w tabeli stworzyli ciekawe widowisko, w którym padło aż osiem bramek, a mogło jeszcze więcej. Ostatecznie z tej wymiany ciosów zwycięsko wyszli gospodarze.

WYNIKI:
Łubienko – Potok 5:3 (2:1)
Fiałkiewicz dwie, Marchewka, Wietecha, Paluch - P. Cyrulik, Praisnar, Gałuszka;

Łęki Strzyżowskie – Żeglce 2:1 (1:1) Czaja 34, Bogaczyk 62 – Kania 43;

Nafta II – Wojaszówka 0:8 (0:4) Głód trzy, F. Kołek dwie, Stec dwie, Knap (karny);

Iwla – Błażkowa 4:3 (2:0) Woźniak, Szymański, Kogut, Krówka – Wal, Czapla, Kita;

Moderówka – Świerzowa 0:3 walkower.

B6 Krosno

Liwocz musiał wygrać i sporo się namęczył. Na dodatek w Brzyskiej przerwali mecz na 10 minut w II połowie, taka była ulewa. Aż trzy gole samobójcze zafundowali sobie gracze Dębowczanki! Rekord świata? Może nie, ale nie pamiętamy takiego „wyczynu”.

Dębowiec - Brzezówka 2:5 (1:1) K. Wolski 17, K. Brej 77 - samobójcze 45, 65, 78, H. Ruszel 50, 83;

Hankówka-Brzyszczki - Szebnie 2:5 (1:2) D. Juszczyk, samobójcza (dla miejscowych);

Krempna - Nowy Glinik 1:6;
[b]Łubno Szlach. - Makowiska 5:3 (2:1)