Klasy O, A i B Rzeszów: Pierwszy punkt Bratka Bratkowice w tym sezonie [WYNIKI]

KS Zaczernie pokonało u siebie Orła Wólka Niedźwiedzka 2:0
KS Zaczernie pokonało u siebie Orła Wólka Niedźwiedzka 2:0 Krzysztof Kapica
Dopiero w 24 meczu w tym sezonie Bratek Bratkowice po raz pierwszy zdobył punkt. Ostre strzelanie urządzili sobie z kolei piłkarze Sokoła Sokołów Małopolski.

Rzeszów

Trio liderów bijących się o awans nie strzelało tak ochoczo jak ostatnio, ale zarówno Strug, jak i Stal i Włókniarz nie tracą punktów. Tym razem strzelecki popis urządził sobie Sokół, który 9:0 rozbił Czarnych Czudec.

Po pierwszy punkt w tym sezonie sięgnął Bratek. Piłkarzom z Bratkowic remis dał gol Nowosada z karnego w doliczonym czasie gry.
- W ostatnich minutach, to nawet bramkarz szedł pod pole karne rywali. O mało nie kosztowało nas to utratą drugiego gola, ale ostatecznie to myśmy z karnego trafili do bramki rywala - mówi trener Bratka Bratkowice, Piotr Garula, który wobec braków kadrowych sam, po dłuższej przerwie pojawił się na murawie boiska w meczu ligowym.

SPEC Stal Łańcut - Wisłok Czarna 5:0 (0:0)

Bramki: Skała 53, Sokolenko 66, Walat 68, 72, Balawender 89.

Stal: Szpindor - Cwynar, Kozubek, Sokolenko, Kuca (83 Paczocha), Bieniasz (79 S. Wójcik), Kmuk (74 Mach), Skała, P. Wójcik l (81 Żyszkiewicz) , Buć (85 Nowak), Walat (76 Balawender). Trener Krzysztof Korab.

Wisłok: Pisarski - Lelek l (70 Boruta), Obuch, Weres (85 Wanic), Franczyk, Hajkowicz (80 Witkowski), Ślęczka, Czaja, Soja, Grega l (74 Dul), Jurek. Trener Krzysztof Weres.

POZOSTAŁE WYNIKI:
KS Przybyszówka Rzeszów - Strug Tyczyn 0:2 (0:0)
Rzońca 50, Żuczek 83; w 85. minucie czerwoną kartkę otrzymał Chmiel (Przybyszówka);

Sokół Sokołów Młp. - Czarni Czudec 9:0 (4:0)
Sobuś 3, Panek 8, 27, 86, Mika 12, 60, Ziobro 82, Płonka 90, Pilecki 90+2; W 42. minucie czerwoną kartkę otrzymał jeden z graczy Czudca;

KS Zaczernie - Orzeł Wólka Niedźwiedzka 2:0 (0:0)
Guzior 84, Śliwa 90;

Włókniarz Rakszawa - Jedność Niechobrz 4:1 (2:1)
Kucharzyk 18-karny, Uram 21, Zaracki 67, 81 – Folta 22;

Stal II Rzeszów - Strumyk Malawa 5:1 (3:0)
dla gości: Odrzywolski;

Bratek Bratkowice - KS Stobierna 1:1 (0:1)
Nowosad 90+3-karny – Wiech 35,

Aramix Niebylec - Błękit Żołynia 4:1 (3:1)
Wójtowicz 8, 19, Pilecki 39, Smalarz 72 – Wal 30;

Start Brzóza Stadnicka - Sawa Sonina 0:1 (0:0)
Rataj 65;

Pauza: Błażowianka Błażowa.

Klasa A Rzeszów

Grupa 1

Albatros sprawił trochę kłopotów liderowi, ale ostatecznie wyjechał ze Strzyżowa bez punktów.

Dwa skuteczne loby Waldemara Śledzia oraz gol Miłosza Poźniaka w doliczonym czasie zapewniły LKS-owi Trzebownisko wygraną w Łukawcu.

Trzecie wiosenne zwycięstwo odniosła Iskra Zgłobień. Nie poddaje się przedostatnia w tabeli Victoria.

Do końca trzymał w napięciu mecz Plantator - Heiro. Przy stanie 0:0 gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.

Trzciana - Zimowit/Korona II 1:4 (0:0)
Mazan - Pietrasiewicz dwie, Mytych, Błaszkiewicz.

Pauza: Nowa Wieś.

Grupa 2

Dąb Kosina odniósł kolejne zwycięstwo - po golu Mateusza Zielińskiego gospodarze ograli Grodziszczankę Grodzisko Dolne.

LKS Wola Dalsza pokonał Korniaktów Północny 3:1, dwoma bramkami popisał się Dawid Gardzielik.

Bramkarza dwukrotnie pokonał także Artur Kubis, a jego drużyna Brzeg Białobrzegi ograła Tatynę Dylągówka.

Trzeboś - Medynia Głogowska 4:1 (1:0)
samobój 10, M. Plizga 60, M. Plizga 75, Kania 83 - Grzegorz Bułaś.

Dynów - Dąbrówki 3:0 (1:0)
J. Dzik, P. Szczawiński, M. Skałuba.

Grupa 3

Hucina postawiła się rezerwom Sokoła, ale nie była w stanie ugrać choćby jednego oczka.

W pojedynku sąsiadów w tabeli Ostrowy Baranowskie nie dały szans gościom z Jaślan, a Grunwald Padew Narodowa rzutem na taśmę zapewnił sobie zwycięstwo w Cmolasie.

Festiwal strzelecki urządzili sobie gracze Kolbuszowianki, którzy rozbili zawodników z Wierzchowin na ich terenie. W takich samych rozmiarach wygrali gracze Chrząstowa, a czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Damian Skiba.

WYNIKI:
Hucina – Kolbuszowa Dolna II 1:2 (0:0)
samobójcza 87 – Okoniewski 81, B.Dziedzic 90;

Cmolas - Padew Narodowa 1:2 (0:1)
Kaczmarski 82-karny – Babula 35-karny, Leśniowski 89;

Ostrowy Baranowskie - Jaślany 6:2 (1:1)
R.Szalony 17, B.Szalony 55, D.Parys 60, M.Parys 71, Świst 80, 86 – Głaz 20, Trela 88;

Grupa 1

Junak Rzeszów mimo osłabień pokonał u siebie Mrowlankę Mrowla, której szanse na awans znacząco spadły, bo prowadzący duet Jasionka i Noverra idzie jak walec.

W meczu w Hucisku do przerwy było bez goli, ale po zmianie stron worek z bramkami się rozwiązał, a gospodarze wygrali 4:1.

- Zabrakło nam kilku chłopaków, którzy nie mogli zagrać w tym meczu, ale walczymy dalej – powiedział Damian Laskowski, prezes Rudzika.

WYNIKI:
Junak Rzeszów - Mrowla 3:1 (1:0)
Wruszak 32, 65, 90 – Kubicz 72;

Noverra Głogów Młp. - Wysoka Głogowska 3:1 (2:0)
Gniatek 30, Chudyba 40, A. Żmuda 60 – Tomaszek 75-karny;

Dąbrowa - Jasionka 1:4 (1:2)
Kuzmiak 4, Wojewoda 6, Mateja 50, Garlak 75- Skóra 2; w 35. minucie czerwoną kartkę otrzymał jeden z graczy Dąbrowej;

Hucisko - Rudna Mała 4:1 (0:0)
Ozimek 55, 66, Bembenek 72, Guzior 80 – Wróbel 76;

Biała - RKS Rzeszów 3:0 vo.

KS II Zaczernie - Staroniwa Rzeszów 0:3 vo.

Pauza: Świlcza.

Awansem: Biała - Świlcza 0:8

Samobójcza 9, Molęda 21, Pizło 43, 54, Preneta 72, 76, Pleśniak 81, Malankiewicz 88.

Grupa 2

Mecz na szczycie na ekipy z Lubeni! Po porażce zespołu z godowej wydaje się jednak, że zarówno Start jak i Herman nie powinny mieć problemów z awansem.

Grupa 3

Zespół z Chmielnika przegrał w Kraczkowej – bardzo dobre zawody w barwach Czarnych rozegrał Bartosz Inglot, który zanotował hattricka.

Wysoko w Zalesiu wygrał Grom Handzlówka, dzięki czemu wskoczył na fotel lidera.

HALO podtrzymuje strzelecką formę – ostatnio ekipa z Hyżnego strzeliła Harcie 7 goli, w niedzielę wbiła Wysokiej 6 bramek – hattrickiem popisał się Sebastian Gudyka.

HALO Hyżne – Wysoka 6:2 (1:1)
Gudyka trzy, Oczoś dwie, Paściak - Kwolek, Łysik.

Grupa 4
Lider z Wólki Podleśnej przegrał w Strażowie.

W Głuchowie gospodarze nie mieli za dużo powodzenia i Łąka zaaplikowała miejscowym 5 goli.

Ostatnia w tabeli Terliczka przegrała ze Stobierną-Krzywe. Gospodarze najpierw objęli prowadzenie po golu samobójczym, a w końcówce rezultat podwyższył Jakub Migut, precyzyjnie uderzając z wolnego.

Grupa 5

Hetman i Sprint skromnie wygrały swoje sobotnie mecze i dalszym ciągu nie są znane losy awansu. Jamnica pewnie też nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa (podobnie jak Iskra), choć po porażce w Żarówce musi teraz gonić konkurentów.

Warto pamiętać, że w tej grupie tylko jeden zespół wywalczy awans, więc końcówka sezonu będzie szalenie ciekawa.

Grupa 6

Wysokie zwycięstwo odniosła Jutrzenka Ławnica, która rozbiła u siebie Madras Goleszów aż 7:0. Druga ekipa Czarnych Trześń zremisowała z drugą drużyną Kolorado Woli Chorzelowskiej, a Skorpion Wylów podzielił się punktami z LKS Dębiaki.

Trześń II - Wola Chorzelowska II 2:2;
Wylów - Dębiaki 2:2;
Jutrzenka Ławnica - Goleszów 7:0;
Orłów - Krzemienica 0:3 (wo).

Grupa 7

Dawid Bartkiewicz strzelił aż cztery gole, a ekipa z Dzikowca odskoczyła na dwa punkty Przyłękowi, który tylko zremisował w Ostrowach Tuszowskich.
Kosowy - Widełka 5:2 (2:0)