Klasy OAB Krosno, zobaczcie co wydarzyło się w weekend 22-23 sierpnia 2020 r. Wyniki, strzelcy bramek, tabele

sec, gli, ck, kara
W meczu klasy A2 Krosno Wisłok Krościenko (żółte) - Lubatowa 2:0.
W meczu klasy A2 Krosno Wisłok Krościenko (żółte) - Lubatowa 2:0. fot. Marcin Trzyna
W klasie okręgowej nie ma mocnych na Arłamów Ustrzyki Dolne, który wygrał czwarty mecz.

Klasa O Krosno

Szalony mecz w Kołaczycach
Emocjami z meczu Ostoja Kołaczyce – Tempo Nienaszów można byłoby obdzielić co najmniej kilka spotkań. Najpierw do głosu doszli goście, a ich dominacja uwidoczniła się przede wszystkim między 52., a 56. minutą. Tempo udokumentowało przewagę zdobyciem 3 goli i podwyższyło rezultat w ciągu 4. minut z 2:1 na 5:1, co wydawało się przesądzać o losach potyczki. W 70. minucie jednak do odrabiania strat wzięli się gospodarze i czynili to na tyle skutecznie, że po 6. kolejnych minutach przewaga Tempa stopniała z 5:1 na 5:4. Ostatecznie przyjezdni utrzymali zwycięstwo.

Beskid Posada Górna – Grabowianka Grabówka 8:0 (3:0)
Bramki
: Sołtysik 3, 86, Maślany 30, T. Kasperkowicz 45, 77, Smerecki 47, Świder 65, M. Guzik 81.

Beskid: Gacek – P. Świder (68 Golowski), A. Świder (46 Szatkowski), Sołtysik, Smerecki – M. Niemczyk, Maślany (80 Krukar), T. Kasperkowicz (84 Hanus), M. Guzik (87 Czerniec), Czyż (74 Kozioł) – Rajchel. Trener Szymon Cetnarski.

Grabowianka: B. Dymnicki – Tabisz, Sąsiadek (75 Starzak), Rakoczy, Orłowski – Kozłowski (46 Sołkowicz), Harydczak, Grudz, T. Dymnicki, Czebieniak – Zaiats (62 Ruda). Trener Janusz Sieradzki.

Widzów 150.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Czeluśnica - Markiewicza Krosno 2:3 (1:1)
Rodak 28, Wiklowski 60 – Meier 33, Jarząb 86-karny, Telesz 90+1;

Jedlicze - Ustrzyki Dolne 1:5 (0:1) Limberger 53 – Macnar 34, 64, Ziemba 55, Kuzio 68, Hawaj 89;

Besko - Sieniawa 1:1 (0:0) Wąchocki 62 – P. Wacławski 56;

Rymanów - Nowotaniec 0:2 (0:1) Laskowski 26, Spaliński 50;

Skołyszyn - Faliszówka 3:0 (2:0) K. Stój 31, 34, Skok 84;

Korczyna - Przysietnica 3:0 (2:0) S. Jurczak 32, 76, Balawajder 28;

Kołaczyce - Nienaszów 4:5 (1:2) Sz. Grzesiak 28, 70, Madej 73, Kosiba 76 – Kuciński 6, M. Walczyk 31, 52, 56, A. Majka 53;

Dukla - Odrzykoń 1:0 (0:0) Frączek 85;

Uherce – Brzozovia 1:1 (0:0) dla gości Herbut 70.

Klasa A1 Krosno

Po okazałym zwycięstwie w Nowosielcach pozycję lidera zajmuje LKS Długie. Victoria, choć prowadziła z Sanovią 2:0, musiała się zadowolić remisem. W wyjazdowym pojedynku z LKS-em Płowce/Stróże Małe nic nie zwojował Górnik Strachocina. Bieszczady dobrze zaczęły mecz z Osławą, ale na końcu cieszyli się piłkarze z Zagórza.

Płowce/Stróże Małe - Strachocina 5:0 (1:0) Pańko 48-wolny, 75, Kocaj 20, Pietranowicz 60, Boutsikaris 85;

Jankowce - Zagórz 1:3 (1:1) Jarosz 3 - Czura 45, 85, Bańczak 75;

Nowosielce - Długie 2:7 (0:3) Mołocznik 48, Bieleń 85 - Kucharski dwie, Filar dwie, Małek, Prenkiewicz, Wójcik;

Pakoszówka - Lesko 2:2 (1:0) Dżugan 43, Lisowski 47 - Latusek, Wróbel (karny);

Niebieszczany - Bukowsko 3:3 (1:1) Grzyb 30, Kosar 58, Fal 67-karny - Rzyman, Szałajko, Zarzyka;

Polańczyk - Bażanówka 4:2 (3:1) Galant trzy, Benewiat - Sabat, Kalityński (karny);

Bezmiechowa - Zarszyn 4:4 (4:2) Otta dwie, Szmyd, Józefczyk - Pielech, Bury, Józefczyk, Kuzian.

Pauza: Wiki Sanok.

Klasa A2 Krosno

Iwonka Iwonicz rozbiła Golcową 8:0. Hat-trickiem popisał się Zima, dwie bramki ustrzelił Kenar. Gorąco było w meczu Wesołej z Płomieniem Zmiennica, do przerwy było remisowo. Później jednak to goście przejęli inicatywę i strzelili jednego gola więcej. Jabłonica Polska z kolejnym wysokim zwycięstwem.

Jasionka - Klimkówka 3:4 (2:3)
Bramki: Krowicki 18, M. Głód 27, Kogut 90+3 - Puchalik 7, 13, Pacholczyk 40, Waliszko 53.

Jasionka: Uliasz, M. Głód, Drozd, G. Głód (76 Belczyk), Kogut, Kotłowski, Koza, Krowicki (Szczurek), Turek (60 Zawada), Twardzik, Zima.

Klimkówka: Dworzański, Chudziński (65 Wołczański), Kasperkowicz (79 P. Penar), Lenik, Litwin (55 A. Penar), Pacholczyk (88 Pulnar), Puchalik, Waliskzo, Walus, Wiernasz (84 Kowalski), Zych.

Sędziował: Śmietana.

Iwonicz - Golcowa 8:0 (6:0) Zima trzy, Kenar dwie, Nycz, Farbaniec, Szajna;

Krościenko Wyżne - Lubatowa 2:0 (1:0) Pelczar 35, Wiszyński 90+2;

Wesoła - Zmiennica 2:3 (1:1) W. Dyrak 43, A. Lubas 67 - B. Kielar 17, D. Teszner 54, J. Prajsnar 58;

Rogi - Jasienica Rosielna 1:2 dla gości: M. Buczek, samobójcza;

Iskrzynia - Jabłonica Polska 2:7 Supel 15, Rogoz 74 - Czubski trzy, Kubal dwie, Kasprzyk, Aszlar;

Haczów - Lubatówka 1:1 (1:1) R. Bryś 10 - Sz. Dołęgowski 20;

Guzikówka Krosno - Grabownica 2:3 Staroń, Bazentkiewicz - K. Rachwalski 4, Dawid Brodzicki 48, 69.

Pauzowały Górki.

Klasa A3 Krosno

Orzeł Bieździedza niespodziewanie przegrywał ze Spartą Osobnica dwoma golami, ale odrobił straty i zdołał wywalczyć punkt.

– Czujemy duży niedosyt, ale remis trzeba szanować. – mówił Zdzisław Żmigrodzki, trener miejscowych.

Victoria Kobylany sięgnęła po pierwszy komplet oczek w sezonie, zwyciężając w Lubli.

– Graliśmy tylko przez 30 minut, a to za mało, by myśleć o korzystnym wyniku. – opowiadał Piotr Cieniek, opiekun przegranych.

Zamczysko Mrukowa zanotowało trzecią wygraną w sezonie i plasuje się w czubie tabeli.

Orzeł Bieździedza – Sparta Osobnica 2:2 (0:2)

Bramki: Stasiak 67, Kowalski 74-karny – Niemiec 17, S.Bara 54.

Orzeł: Jarecki – K.Urban, Zając ż , Szot, M.Wilisowski (71 Fara) – Rachowicz (71 Świędrych), Bronowicz, Czapla (55 Czapla), Dziak ż – Stasiak – Kowalski. Trener Zdzisław Żmigrodzki.

Sparta: Gajda ż – Faryj, Budziak ż , Brej, P.Kulig – S.Bara (57 W.Bara), Potyrała ż , Lazar ż (65 Ciemniewski), Kosiek ż (76 M.Kulig) – Niemiec (89 Bora) – Bajorek ż (80 Płoszaj). Trener Dawid Jakubiński.

Sędziował Frankowicz (Krosno). Widzów 200.

Orzeł Lubla – Victoria Kobylany 1:2 (0:2) S.Majewski 61-karny – Mastyj 30, S.Szydło 36;

Tęcza Zręcin – Zamczysko Mrukowa 1:2 (1:2) J.Zuzak 18 – Stachurski 24, 35;

Wisłoka Niegłowice – Czardasz Osiek Jasielski 1:2 (1:0) Musiał 35 – Urban 52, 60;

Standart Święcany – Huragan Zarzecze 0:3 (0:2) Niedziałkowski 11, 34, B.Pierzowicz 58;

Zorza Łęki Dukielskie – Nafta Chorkówka 1:2 (1:2) D.Dziadosz 14 – Gromek 5, Kurowski 23;

Gaudium Łężyny – Polonia Kopytowa 1:1 (0:0) Stachaczyński 64 – Kułak 79.

Pauzował: Sobniów Jasło.

Spotkanie I kolejki Zorza Łęki Dukielskie – Czardasz Osiek Jasielski zostało zweryfikowane jako walkower 3:0 (na boisku 3:1).

Klasa B1 Krosno

Czaszyn pokonał Zalew Myczkowce 3:1. Jedną z bramek strzelił świeżo upieczony pan młody Kamil Wyczesany. - Wczoraj wziął ślub, a dzisiaj zagrał i strzelił bramkę. To się nazywa wejście. Życzymy mu i jego żonie Samancie wszystkiego dobrego i kolejnych wygranych - komentował działacz klubu.

Czaszyn - Myczkowce 3:1 (2:1) K. Wyczesany 10, A. Świder 17, M. Cyganik 75 - Bentkowski;

Olszanica - Lutowiska 2:1 (1:1) dla gospodarzy: Prajzner, A. Józefiak - karny;

Średnia Wieś - Poraż 6:4.

Pauza: Łukowe i Ustjanowa.

Klasa B2 Krosno

Orkan Markowce przegrywał do przerwy 1:5, ale mimo to zdołał odwrócić losy meczu i cieszyć się ze zwycięstwa 6:5. W pojedynku Czerteż - Rymanów Zdrój do przerwy było remisowo, gospodarzom udało się jednak wyjść na prowadzenie i utrzymać przewagę. Wygraliśmy dla naszego kolegi z zespołu - Jacka Burasa, który na piątkowym treningu złamał rękę - komentowali spotkanie.

Głębokie - Pisarowce 2:2 (1:2) dla gości: Pastuszak 4, Blok 39;

Odrzechowa - Pielnia 2:2 (1:1) Sz. Kurpiel, P. Drozd - M. Wanielista, R. Siwik;

Wróblik Szlachecki - Srogów Górny 2:2 (0:1) Wywrót 85, 89 - Michura 38, Miklicz 58;

Markowce - Milcza 6:5 (1:5) B. Daniło 29, M. Starego 48, Sz. Daniło 66, J. Ambicki 71, 86, M. Głowacz 75 - goście w 4, 10, 18, 27 i 36 minucie;

Czerteż - Rymanów Zdrój 2:1 (1:1) dla gospodarzy: G. Sabat, B. Radoń.

Klasa B3 Krosno

Sokół Trześniów rozgromił na wyjeździe Zryw Dydnię i zapewnił sobie przodownictwo w tabeli. Zwycięską passę z pierwszej kolejki podtrzymały jeszcze dwie drużyny: Sokół Domaradz i LKS Izdebki.

Domaradz – Jaćmierz 3:1
Hłudno – Izdebki 0:1
Niebocko – Jasionów 2:0
Dydnia – Trześniów 0:8
Wzdów – Jabłonka 1:3

Klasa B4 Krosno

Piłkarze Orla Pustyny wygrały drugi mecz z rzędu, strzelając przeciwnikom z Dobieszyna aż 6 goli. Zwycięzcy tego meczu wyszli na pozycje lidera tabeli, zdobywając w dotychczasowych spotkaniach zdecydowanie najwięcej goli spośród wszystkich zespołów tej grupy.

Dobieszyn – Pustyny 2:6
Węglówka – Szczepańcowa 1:2
Głowienka – Kombornia 4:2
Bóbrka – Miejsce Piastowe 2:2
Jaśliska pauza.

Klasa B5 Krosno

Zorza Łubienko wzięła się do roboty w ostatnim kwadransie pojedynku z rezerwami Nafty Jedlicze i strzeliła aż cztery gole, pewnie inkasując komplet punktów. Wyrównane starcie miało miejsce w Błażkowej, gdzie miejscowa Wisłoka nieznacznie uległa Moderówce.

Błażkowa - Moderówka 0:1 (0:1) Wdowiarz 30;

Jedlicze II - Łubienko 1:4 (0:0) dla gości: Wietecha 78, Fiałkiewicz 83, Kobak 86, Marchewka 90;

Łęki Strzyżowskie - Potok 4:2 (0:1) dla gości: A.Karamon 10, Bućko 47, P.Karamon 73, P.Cyrulik 77;

Żeglce - Wojaszówka 2:1 (0:0) Gydziak 65, Rachwał 76 – Kołek 69;

Iwla - Świerzowa 1:3 (0:2) Kogut – Wiklowski, Józefczyk, Skiba.

Klasa B6 Krosno

Robert Cionek przez lata związany z Glinikiem Gorlice zakotwiczył w Dębowczance Dębowiec i jako grający trener dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, mając spory udział w remisie. Łubno Szlacheckie pobawiło się w Hankówce i zaaplikowało miejscowym pięć trafień, nie tracąc żadnego. W derbach Szebnie nie dały szans Warzycom. – Spokojnie mogła być dwucyfrówka. – komentował Marek Macek, kierownik wygranych. Wrzos Krempna chce zapomnieć o niepowodzeniach z poprzednich lat i zgarnął pełną pulę w starciu z Brzezówką. – Moi zawodnicy wyglądali jakby na nowo uczyli się grać w piłkę. – mówił Piotr Lepucki, prezes pokonanych.

Hankówka/Brzyszczki – Łubno Szlacheckie 0:5 (0:2) Młocek 15, 70, J.Sajdak 23, Wilk 80, K.Dobosz 83;

Brzezówka - Krempna 1:3 (0:2) N.Ruszel 85 – D.Parzygnat 15, 30, Zych 75;

Dębowiec – Nowy Glinik 3:3 (2:2) Cionek 12, 88, Mlicki 24 – Stachowicz 28-karny, Machowski 43, 77;

Warzyce - Szebnie 0:6 (0:3) Wałtosz 16, 33, Gałuszka 28, 65, 77, Bieszczad 82;

Brzyska - Makowiska 6:1 (3:0) Szarek 6, Marcisz 20, Krajewski 30, 51, 54, 75, M.Furman 65 – G.Rak 80.

Dariusz Marzec w szczerym wywiadzie po odejściu z PGE Stali Mielec: takie rozstania naprawdę bolą