Klaudia Cichoń z Górnika Iwonicz-Zdrój dwa razy na podium w Pucharze Polski - „Celuj w Igrzyska”

luci, inf. prasowa
Klaudia Cichoń była najjaśniejszą zawodniczką Górnika Iwonicz Zdrój w Dusznikach Archiwum Górnika Iwonicz-Zdrój
Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Klaudia Cichoń podczas zawodów Pucharu Polski – „Celuj w Igrzyska” w Dusznikach. Zawodniczka Górnika Iwonicz-Zdrój stanęła dwa razy na podium i otrzymała powołanie za ważne zawody międzynarodowe.

Była to trzecia odsłona Pucharu Polski w tym sezonie. Na obiekcie, gdzie w zeszłym roku biathloniści walczyli w Mistrzostwach Europy, tym razem rywalizowała krajowa ekipa. Klaudia Cichoń w bieg sprinterskim juniorek stanęła na najniższym stopniu podium, a w biegu ze startu wspólnego ukończyła zmagania na 2 pozycji.

Swojego występu nie muszą się wstydzić też inni zawodnicy iwonickiego klubu. Dobre biegi zanotował junior Patryk Jakieła, który był siódmy w sprincie i szósty w biegu ze startu wspólnego. W tej samej kategorii Michał Szwast zajął 8. miejsce w biegu sprinterskim. W juniorach młodszych Dawid Stanisz dobiegł do mety na 9. miejscu biegu ze startu wspólnego.

Udanie zaprezentowały się młodziczki młodsze, uczennice Szkoły Podstawowej w Lubatowej, które w sprincie zajmowały kolejno miejsca: Zuzanna Miszczak - 5., Daria Deryniowska – 7. i Julia Murdzek – 9. W biegu ze startu wspólnego Zuzanna Miszczak została sklasyfikowana na 8 pozycji.

W zawodach PP nie wystąpiła najlepsza zawodniczka Górnika Kamila Cichoń, która przygotowuje się na zgrupowaniu szkoleniowym w Obertilliach (Austria) do Mistrzostw Europy juniorów. Te ostatnie odbędą się w słoweńskiej Pokljuce (30.01-4.02.2018). Na Puchar IBU juniorów do Novego Mesta (Czechy) została powołana Klaudia Cichoń.