Klęska Miasta Szkła Krosno u siebie z Arką Gdynia. Teraz trzy tygodnie przerwy

tor
Miasto Szkła Krosno przegrało u siebie z Arką Gdynia
Miasto Szkła Krosno przegrało u siebie z Arką Gdynia Tomasz Jefimow
Arka Gdynia wysoko pokonała Miasto Szkła Krosno w hali przy ul. Bursaki w meczu Energa Basket Ligi. Koszykarze z Podkarpacia już na początku meczu pogrzebali swoje szanse na sprawienie niespodzianki.

Miasto Szkła Krosno - Arka Gdynia 72:96

Kwarty: 18:31, 14:20, 24:22, 16:23

Miasto Szkła: Bojanowski 10 (2x3), Oczkowicz 17 (3x3), Alexis 4, Hinds 14 (1x3), Loveridge 4 (1x3) oraz Krefft 0, Put 13 (2x3), Grochowski 3 (1x3), Bogucki 7. Trener Mariusz Niedbalski.

Arka: Florence 14 (3x3), Dulkys 20 (6x3), Ginyard 18 (1x3), Łapeta 15, Garbacz 8 (1x3), oraz Ponitka 15 (1x3, 8 as.), Wyka 6, Stryjewski 0. Trener Przemysław Frasunkiewicz.

Widzów 1000.

Lepiej wystartowała ekipa znad morza, która szybko uciekła na 5:0. Wprawdzie tablica zapaliła po paru chwilach remis (11:11), ale goście w pierwszej ćwiartce trafiali za trzy i znów trzymali na dystans nasz team. W końcówce odsłony gdynianie zaliczyli „trójkę” nr 5 (Dulkys) i po 10 minutach mieli niezłą sytuację (31:18).

Na początku drugiej części zza łuku wycelował Garbacz, potem trafiał wolne, to samo robił Łapeta, nasi pudłowali i w po kwadransie byli już w nie lada opałach (24:45). Do końca kwarty niewiele udało się zdziałać (32:51).

Krośnianie potrafili w tym sezonie odrabiać niemałe straty. W 20 minut można wrócić do gry, ale Miasto Szkła nie nawiązało do meczów z innymi tuzami EBL i Arka kontrolowała sytuację na parkiecie (61:39, 70:44). Krośnianie nie kapitulowali, przed końcem odsłony szarpnęli, weszli na trochę wyższy poziom, odrobili nieco strat, co dawało im cień nadziei na urwanie się ze stryczka (56:73 po 30 minutach). Niestety, cudu nie było. W hali przy Bursaki rządził kandydat do medali i wygrał jak chciał.

Teraz w rozgrywkach nastąpi blisko trzytygodniowa przerwa, w której czasie najpierw odbędzie się finał Pucharu Polski, a następnie nasza reprezentacja zagra z Chorwacją i Holandią mecze eliminacyjne do mistrzostw świata. Jeśli wygra choć jeden mecz, to awansuje do chińskiego turnieju.

POZOSTAŁE WYNIKI: Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 80:89,
TBV Start Lublin - Stelmet Enea BC Zielona Góra 69:77
Spójnia Stargard - AZS Koszalin 76:73,
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 76:82,
Trefl Sopot - HydroTruck Radom 97:93,
Polpharma Starogard Gdański - GTK Gliwice 96:80,
King Szczecin - Legia Warszawa 80:72.