Klęska Stali Mielec w Opolu. Gwardia wzięła srogi rewanż

Mielczanie nie poprawili swojej sytuacji w tabeli, nadal są na przedosotatnim miejscu Mat. prasowe SPR Stal Mielec
Stal Mielec przegrała na wyjeździe z Gwardią Opole 41:24. Był to zdecydowanie najgorszy mecz podopiecznych Dawida Nilssona w tym sezonie, a to nie wróży dobrze przed kolejnymi meczami.

Jesienią mielczanie wygrali u siebie z Gwardią i choć w tabeli oba zespoły dzieli spora różnica, to można było sądzić, że Stal jest w stanie pokusić się o punkty w Opolu, tym bardziej że w poprzednim meczu zagrali całkiem dobre spotkanie przeciwko MMTS-owi Kwidzyn.

Rząd wprowadza kolejny lock down w całym kraju, z tego powodu do 9 kwietnia zamknięte będą wszystkie obiekty sportowe dla amatorów, a co za tym idzie wszystkie planowane w tym terminie rozgrywki w 4 lidze oraz klasach OAB są odwołane. Mimo to dla prawdziwych kibiców nie zabraknie sportowych emocji. Oto Sportowy Rozkład Jazdy na 19, 20 i 21 marca. Szczegóły w galerii zdjęć.

Sportowy Rozkład Jazdy [19-21 marca]. Sport tylko zawodowy, ...

Niestety problemy zdrowotne mielczan przed tym spotkaniem w połączeniu z kontuzjami m.in. Michała Chodary, Łukasza Janysta i Ramona Oliveiry sprawiły, że szanse popularnych "Czeczeńców" w tym meczu znacząco spadły. Nie tłumaczy to jednak ich gry i poziomu, w jakim ponieśli porażkę.

Tylko pierwsze minuty meczu mogły napawać optymizmem kibiców Stali Mielec. Gospodarze zaczęli mecz od prowadzenia, ale "Czeczeńcy" skutecznie odpowiadali, nie mieli jednak sposobu na szybkie ataki rywali. Szwankowała bardzo defensywa Stali, która była daleka od dyspozycji, jaką prezentowała w początkowej fazie innych tegorocznych meczów. Mielczanie wyrównali na 5:5, ale zaraz potem stracili cztery bramki z rzędu. Stal poderwała się i wydawało się, że złapie kontakt, ale najpierw w sytuacji sam na sam jego rzut obronił Malcher, a zaraz potem zbyt mocne podanie w kontrze dostał Wilk. To się zemściło i zamiast 9:8 zrobiło się 12:7. Gospodarze nabrali pewności siebie i zaczęli deklasować mielczan. Poważnym osłabieniem było zejście Wołyncewa, który otrzymał mocny cios w głowę od Zadury i opuścił boisko. W końcówce pierwszej połowy czerwoną kartkę złapał Jan Klimów. Kołowy Gwardii wyleciał z boiska za atak na twarz Wojdaka. Mielczanom jednak nie udało się zmniejszyć strat przed przerwą (18:10).

Niestety początek drugiej połowy nie napawał optymizmem. Mielczanie nadal zawodzili w ofensywie, a z czasem widać było, że tracą ochotę to gry w tym meczu. Stal pierwszą bramkę po zmianie stron zdobyli dopiero w 36. minucie. To był ostatni dzwonek, by do tego meczu jeszcze wrócić. Trafienia Krupy, Wojdaka i dwa Wilka dały cień nadziei, ale ta szybko zgasła. Kolejne trzy bramki Gwardii całkowicie załamały przyjezdnych, którzy gładko oddali rywalom kolejne oczka (28:14). Mnożyły się kardynalne błędy, które kończyły się skutecznymi kontrami opolan. Ostatnie kilkanaście minut meczu, to już była tylko gra bez emocji. Na parkiecie pojawiło się wielu młodych graczy, którzy zazwyczaj otrzymują mniej minut. Nawet rezerwowi Gwardii byli za mocni dla załamanych już gości, którzy tylko patrzyli, żeby ich męki się już skończyły.

Paradoksalnie najskuteczniejszym zawodnikiem Stali okazał się Kosta Petrović, który przez zdecydowaną większość meczu był niewidoczny, a pięć z sześciu swoich bramek rzucił dopiero w ostatnich minutach, kiedy wynik był już dawno przesądzony.

Gwardia Opole - SPR Stal Mielec 41:24 (18:10)

Gwardia: Malcher, Balcerek - Kawka 4, Zarzycki 2, Działakiewicz 1, Milewski 5, Klimków 2, Mauer 4 oraz Zadura 1, Jankowski 5, Morawski 2, Lemaniak 2, Fabianowicz 1, Kucharzyk 4, Kowalski 5, Stefani 3. Rafał Kuptel.

Stal: Andjelić, Wiśniewski, Witkowski - Ivanović 6, Wołyncew, Wojdak 2, Krupa 3, Petrović 6, Wilk 4 oraz Krytski, Monczka 3, Nowak, Flont, Adamczuk, Janyst, Mochocki. Trener Dawid Nilsson.