Klub Pływacki Masters Krosno zaprosił pływaków na amatorskie Zawody Rodzinne na Basenie Odkrytym "Zakończenie Wakacji" [ZDJĘCIA]

Tomasz JefimowZaktualizowano
Już po raz drugi w tym sezonie Klub Pływacki Masters Krosno i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizowali zawody na obiektach Kompleksu Basenów Bursaki. Pływacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych oraz sztafecie rodzinnej. Pogoda dopisała, frekwencja również. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, zawodnicy biorący udział w rodzinnym ściganiu - puchary.

W zawodach uczestniczyły zarówno dzieci jak i dorośli. Wyścigi indywidualne we wszystkich kategoriach wiekowych odbywały się stylem dowolnym na dystansie 50 metrów. Dwuosobowe sztafety rodzinne rywalizowały na dystansie 2x50 metrów.

W najmłodszej kategorii wystartowali: Zuzanna Koza i Jakub Starczewski.

W kategorii wiekowej "B" wśród chłopców pierwsze miejsce zdobył Szymon Kuczek (48,07 sek.), na drugim miejscu dopłynął Kacper Szpatiuk a na trzecim - Kamil Sieniawski. Wśród dziewcząt najszybsza okazała się Kaja Starczewska (39,34 sek.), drugie miejsce wywalczyła Ewelina Jurczyk a trzecie - Zuzanna Kuczek.

W kategorii "C" pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Podkul (1 min. 4,67 sek.).

W kategorii "D" na najwyższym stopniu podium stanęli Małgorzata Koza (35,06 sek.) i Filip Pawlik (36,78 sek.).

W kategorii "E" zwyciężył Szymon Kania (34,47 sek.). W kategorii "F" - Dawid Pawlik (33,42 sek.).

W kategorii "G" wśród kobiet najszybsza była Renata Koza (56,72 sek.), drugie miejsce zajęła Anika Szpatiuk a trzecie Aldona Pruska. Wśród mężczyzn najszybciej popłynął Jarosław Starczewski (34,38 sek.), drugie miejsce zdobył Grzegorz Podkul.

W kategorii "H" dystans 50 metrów najszybciej pokonał Maciej Pruski (40,39 sek.), drugi był Maciej Pelczar.

W kategorii "I" medal za pierwsze miejsce odebrała Jolanta Kicińska (1 min. 18,77 sek.), w kategorii "J" - Barbara Denda (1 min. 19,60 sek.), a w kategorii "K" - Jolanta Kolendowska (1 min. 7,60 sek.).

W sztafecie rodzinnej zwyciężyli Filip i Daniel Pawlik (1 min. 10,87 sek.), drugie miejsce zajęli Kaja i Jarosław Starczewscy, trzecie - Aleksandra i Grzegorz Podkul. Na pozostałych miejscach uplasowali się Kacper i Anika Szpatiuk oraz Kacper Szpatiuk i Barbara Denda.