Kolarstwo: Kinga i Brygida najszybsze

Brygida Piersiak wygrywa wyścig za wyścigiem.
Brygida Piersiak wygrywa wyścig za wyścigiem. archiwum klubu
Dwa złote medale zdobyły cyklistyki Smak Górna Poltino Azalii Brzózy Królewskiej w Mistrzostwach Małopolski w kolarstwie szosowym.

W imprezie rozegranej w Osieku k. Oświęcimia w rywalizacji młodziczek (30 km) triumfowała Brygida Piersiak, czwarta była Karolina Kozyra. U młodzików 2 miejsce wywalczył Patryk Plasota. Wśród juniorek młodszych (30 km) miła niespodziankę sprawiła Kinga Kalembkiewicz, która niedawno zajęła 4 miejscew mistrzostwach Polski MTM.

- Kinga szybko sie pozbierała i wygrała w ładnym stylu. Bardzo mnie ucieszył jej występ - mówi Stanisław Zygmunt, trener Azalii.

W rywalizacji juniorek (50 km) 3 miejsce zajęła Katarzyna Socha a u juniorów (85 km) 2 lokatę zdobył Wojciech Murias (Resovia),a 4 Wojciech Miazga (Azalia).

Nasi kolarze udanie startują także w wyścigach towarzyszących Tour de Pologne. Wczoraj w Nowym Sączu na dystansie 15 km równych sobie nie miała Piersiak, która wygrała w pięknym stylu. Plasota początkowo miał trochę niedosytu, bo wydawało się, iż zajął 4 miejsce.

- Analiza fotokomórki wykazałą, że Patryk jednak zmieścił się na podium. W czwartek jedziemy w Zakopanem, w sobotę w Krakowie - dodał Zygmunt.