Kolarstwo przełajowe. Kolejne dobre występy zawodników Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska i Akademia Kolarska Głogów Małopolski

Na podium Mikołaj Klaczkowski (1 miejsce) i Ignacy Surmacz (2 miejsce)
Na podium Mikołaj Klaczkowski (1 miejsce) i Ignacy Surmacz (2 miejsce) fot. facebook.com/Akademia-Kolarska-G%C5%82og%C3%B3w-Ma%C5%82opolski-382686479146263/
Zo dobrej strony podczas zawodów w kolarstwie przełajowym zaprezentowali się reprezentanci klubów Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska i Akademia Kolarska Głogów Małopolski.

11 listopada odbyła się II runda Pucharu Polski. Gospodarzem zawodów była miejscowość Koziegłowy. Podkarpacie pokazało swoją siłę w kategorii żak, w której to zwyciężył Mikołaj Klaczkowski (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska), a drugie miejsce zajął Ignacy Surmacz (Akademia Kolarska Głogów Małopolski). Wśród młodzików bezkonkurencyjny był Krzysztof Gdula (Akademia Kolarska Głogów Małopolski), a Jan Kuprys finiszował na 10. miejscu. Rywalizację juniorów młodszych na 26. miejscu ukończył reprezentant klubu Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska Borys Klaczkowski, a 39. był Leon Łodej (Akademia Kolarska Głogów Małopolski). Kategorię masters II na 9. pozycji ukończył inny zawodnik z Głogowa Janusz Łodej. Świetnie (jak zwykle) zaprezentowała się wśród juniorek zawodniczka z Brzózy Królewskiej Malwina Mul, która wygrała swój wyścig.

Zawodnicy Azalii startowali również w sobotę w Huciskach, gdzie Mikołaj Klaczkowski ponownie wygrał wśród żaków. 4. miejsce w młodzikach zajął Jan Kuprys, a 13. w juniorach młodszych Borys Klaczkowski.

W niedzielę odbyły się natomiast Mistrzostwa Polski LZS w Szczekocinach. Mikołaj Klaczkowski tym razem rywalizację w żakach ukończył na 2. pozycji, Jan Kuprys ponownie był 4. (w młodzikach), a Borys Klaczkowski finiszował na 19. miejscu.

Malwina Mul z kolei udała do czeskiej miejscowości Tabor, gdzie wystąpiła w Pucharze Świata. Zawodniczka Azalii wyścig ukończyła na 11. miejscu.