Kolarstwo. Zawodnicy Azalii i Resovii na wysokich miejscach

Ewelina Szybiak (Resovia) wygrała V, ostatni etap 36 Wyścigu Po Ziemi Lubartowskiej w kategorii elita-kobiet. Druga była Katarzyna Wilkos (FML Poltino Azalia Brzóza Królewska), która triumfowała w klasyfikacji generalnej.

Piąty etap odbył się w miejscowości znanej z kart historii, bo w Kocku (miejsce ostatniej bitwy kampanii wrześniowej) Kobiety w elicie ścigały się na dystansie 70 km. W "generalce" Szybiak wywalczyła 4 pozycję, 6 była Kinga Sowa (Azalia, 9 miejsce w V etapie).
U młodziczek (34 km) 3 pozycję uzyskała Katarzyna Socha (Azalia), 5 Kaja Rysz (Resovia), 7 Wiktoria Kostyra (Azalia). Socha utrzymała 3 pozycje w klasyfikacji końcowej, Kostyra była 5, Rysz 9. Wygrała Katarzyna Makarewicz (Start Lublin). Średnio poszło naszym młodzikom; Wojciech Miazga był 5, Jakub Murias 7, Sebastian Grabarz 8. Lepiej to wygląda w "generalce", bo Murias zajął 2 miejsce. Miazga był 5, Grabarz 16.

W zmaganiach juniorów młodszych (70 km) świetnie spisali się resoviacy - Kamil Zajączkowski i Michał Nowakowski - uciekli peletonowi i w takiej kolejności minęli linię mety. W całym wyścigu 5 miejsce zajął Kamil Zygmunt (Azalia, 9 na etapie). Wygrał Mikołaj Gutek (Start). U juniorów (84 km) 5 był Maciej Szczepanik (Rseovia, 11 w "generalce"").
W klasyfikacji drużynowej wygrała Pogoń Puławy, Azalia była 3, Resovia 5.

- Czuję mały niedosyt. Liczyłem, że Kinga Sowa i Kamil Zygmunt pojadą nieco lepiej. Szkoda też, że brakło nam kontuzjowanej Kasi Kozyry w juniorkach młodszych - ocenia Stanisław Zygmunt, trener Azalii.