Kolarstwo. Zawodniczki Azalii Brzóza Królewska jadą na Mistrzostwa Świata do Czech

Trener Stanisław Zygmunt może być dumny z dokonań Kingi (z lewej) i Brygidy.
Trener Stanisław Zygmunt może być dumny z dokonań Kingi (z lewej) i Brygidy. Archiwum Azalii Brzóza Królewska
Kinga Kalembkiewicz i Brygida Piersiak (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska) otrzymały powołania do reprezentacji i wystartują w Mistrzostwach Świata Under’23 w kolarstwie przełajowym.

Impreza odbędzie się w czeskim Taborze w dniach 3-4 listopada. - Dziewczyny są nastolatkami, mają szesnaście, siedemnaście lat. Brygida będzie najmłodsza w stawce, więc nie ma co oczekiwać walki o medale. Pojadą po naukę - mówi Stanisław Zygmunt, trener Azalii.

Obie cyklistki mają za sobą wyścig Pucharu Europy na Słowacji, gdzie zajęły odpowiednio 6. i 7. miejsce. Dwa dni późnej w Mikołowie zajęły 2. i 3 miejsce w kategorii open w II serii Pucharu Polski. Wśród juniorek młodszych wygrała Zuzanna Flis, u młodziczek Malwina Mul (4. lokata dla Natalii Muskus), a u młodzików 8. pozycję zajął Norbert Stafiej. W rywalizacji juniorów młodszych Sebastian Stachula zaliczył defekt roweru, dlatego zamiast na podium, wylądował na 5. miejscu.

- Zuzanna i Malwina jeszcze nie przegrały w przełajach w tym sezonie. Sama impreza łatwa nie była, bo lało cały dzień i na trasie było niesamowite błoto. Prawie dwa dni czyściliśmy sprzęt - komentuje Zygmunt.

Przed pucharem w Mikołowie zawodnicy Azalii ścigali się w Hucisku (także województwo śląskie) w wyścigu zaliczanym do punktacji Polskiego Związku Kolarskiego. Kinga i Brygida odpoczywały po starcie na Słowacji. Flis zajęła 1. lokatę, podobnie Mul. Drugie miejsca wywalczyli Stachula, Stafiej. Trzecia wśród młodziczek była Muskus.