Kolejna porażka BRW Stal Mielec

ley
Adam Babicz i jego koledzy znów wracają do Mielca z pustymi rękami.
Adam Babicz i jego koledzy znów wracają do Mielca z pustymi rękami. DARIUSZ DANEK
Szczypiorniści Stali choć do przerwy trzymali się nieźle znów wracają z wyjazdowego spotkania na tarczy. Były wielkie nadzieje, skończyło się jak zawsze.

MIEDŹ LEGNICA - BRW STAL MIELEC 38-34 (17-18)

MIEDŹ: Kryński, Kiepulski - Ścigaj 6, Kavaliov 1, Będzikowski 4, Fabiszewski 7, Grębosz 5, Skrabania 4, Szabat 7, Góreczny, Brygier 3, Rosiak, Petela.
STAL: Pawlak, Turowski - Wilk, Mróz 3, Janyst 5, Krzysztofik, Przybylski 5, Sobut 3, Mochocki 10, Babicz 5, Kubisztal 3, Basiak.
SĘDZIOWALI: Igor Dębski i Artur Rodacki (Kielce) KARY 10 i 12 minut CZERWONA KARTKA Mochocki (54-gradacja kar) WIDZÓW 400

Mielczanie nieźle zaczęli pojedynek. Szybko uzyskali dwubramkową przewagę (11-9), którą utrzymywali niemal do końca I części meczu. Po przerwie mielczanie prowadzili jeszcze w 37 minuicie meczu. Wówczas wyrównał nowy nabytek legnickiej ekipy Białorusin Kavaliov.

Za moment mielczanie zgubili piłkę i po szybkiej kontrze to gospodarze objęli prowadzenie. Pech nie opuszczał Stali, bo niezawodny Mochocki zostawił tylko ślad od kleju na poprzeczce, a na mielecką bramkę poszła kolejna kontra i mielczanie mieli już 2 trafienia do odrobienia.

Znów błędy w końcówce

Rywale dołożyli jeszcze jedną bramkę i na 10 minut przed końcem wygrywali już różnicą czterech (31-27), a to poważny kapitał.

- Znowu nie umieliśmy się bronić - żałował po meczu Robert Zawada, kierownik Stali.

Nie pomógł nawet niezawodny zwykle Pawlak w bramce, którego zastąpił Turowski. W 55 minucie przy prowadzeniu Miedzi 35-31, czerwoną kartkę otrzymał tomasz Mochocki i było praktycznie po meczu. Końcówka meczu to gra bramka za bramkę.

Gospodarze grali mądrze i umiejętnie dowieźli przewagę do końca.
Czasu na lizanie ran nie zostało dużo. Liga przyspiesza tempa i już w środę odbędzie się następna kolejka. Mielecka Stal podejmować będzie we własnej hali Zagłębie Lubin.

POZOSTAŁE MECZE AZS AWF Gorzów Wlkp. - Vive Kielce 20-30 (8-14), Zagłębie Lubin - Traveland-Społem Olsztyn 30-30 (16-17), AZS AWFiS Gdańsk - AMD Chrobry Głogów 22-23 (11-13), Azoty Puławy - Wisła Płock 20-30 (8-15), PMKS Focus Park-Kiper Piotrków Tryb. - MMTS Kwidzyn 30-38 (14-17)

W następnej kolejce: Mecze w następnej kolejce: BRW Stal Mielec - Zagłębie Lubin (19.00)
OKPR Traveland-Społem Olsztyn - PMKS Focus Park-Kiper Piotrków Tryb., MMTS Kwidzyn - AZS AWF Gorzów Wlkp., AMD Chrobry Głogów - Azoty Puławy, Wisła Płock - Reflex Miedź-96 Legnica, Vive Kielce - AZS AWFiS Gdańsk.