Kolejna porażka Developresu Rzeszów w Lidze Mistrzyń. Niezła gra "Rysic", ale punkty dla Busto Arsizo

Developres przegrał w Schwerinie z Busto Arsizio 0:3.
Developres przegrał w Schwerinie z Busto Arsizio 0:3. CEV.EU
Nie udało się siatkarkom Developresu Rzeszów sprawić urodzinowego prezentu trenerowi Stephane'owi Antidze. W drugim swoim meczu w turnieju grupy A "Rysice" uległy włoskiej ekipie Unet e-work Busto Arsizio 0:3.

Wynik może wskazywać na jednostronny mecz, ale nie do końca tak było, bo w każdym z setów Developres do samego końca był w grze i dopiero w końcówkach wygrana wymykała mu się z rąk.

Rzeszowianki wyszły do tego spotkania w nieco zmienionym składzie, w porównaniu do tego, jaki wyszedł na mecz z Palmberg Schwerin. Trener Antiga zgodnie z zapowiedzią postawił na siatkarki, które we wtorek grały mniej i tak od pierwszej minuty na boisko wyszły m.in. Anna Kaczmar, Aleksandra Rasińska, Alexandra Lazić i Anna Stencel, a niedługo potem Jelenę Blagojević zmieniła Magdalena Grabka, zostając na boisku na dłużej.

Zmiany nie wpłynęły źle na grę "Rysic". Bardzo dobrze grę prowadziła Kaczmar, a w ofensywie rzadko myliła się Rasińska. Dobre momenty miała też Gabriela Polańska. Developres był skuteczny w ataku, ale niewiele mógł zdziałać w obronie, szczególnie gdy do ataku zbierała się Alexia Gray. Kanadyjka była prawdziwym katem rzeszowianek, nękała je zarówno w ataku, jak i na zagrywce.

Dwa pierwsze sety były do siebie bardzo podobne. Przez większość czasu na prowadzeniu był Developres, ale gdy przychodziły kluczowe momenty, lepiej spisywały się włoszki. W pierwszym secie porażkę można częściowo zrzucić na zmiany trenera Antigi, który wprowadził na boisko Martę Krajewską i Kierę Van Ryk, które nie do końca wywiązały się z zadanie, ale z drugiej strony, w drugim secie takiego ruchu nie było, a efekt był podobny.

Niestety w trzecim secie rzeszowianki dały odskoczyć rywalkom już w pierwszej części odsłony (11:16) i tych strat już nie udało się odrobić.

W czwartek ostatni mecz Developresu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń. Rzeszowianki spotkają się z Savino Del Bene Scandicci. Początek spotkania o godzinie 17, transmisja w Polsacie Sport Extra.

Developres SkyRes Rzeszów - Unet e-work Busto Arsizio 0:3 (23:25, 22:25, 17:25)

Developres: Kaczmar, Rasińska, Stencel, Polańska, Blagojević, Lazić, Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Grabka, Krajewska, Van Ryk, Fidon-Lebleu. Trener Stephane Antiga.

Busto Arsizio: Poulter, Mingardi, Stevanović, Olivotto, Gennari, Gray, Leonardi (libero) oraz Piccinini, Escamilla. Trener Marco Musso.