Kolejna porażka i fatalna sytuacja Lechii Sędziszów. Legion Pilzno tym razem nie dał sobie ukraść punktów

Lechia Sędziszów zanotowała trzecią porażkę na wiosnę
Lechia Sędziszów zanotowała trzecią porażkę na wiosnę ARCHIWUM
Lechia Sędziszów Młp. uległa u siebie Legionowi Pilzno 0:2. To trzecia porażka sędziszowian wiosną i ich sytuacja w tabeli 4 ligi podkarpackiej staje się nieciekawa.

Lechia, żeby jeszcze się liczyć w walce o utrzymanie, musi wrzucić wyższy bieg, bo jej strata do bezpiecznej strefy wciąż rośnie.
Początek meczu nie był jednak najgorszy w wykonaniu sędziszowian. To oni, zdawało się mieli więcej z gry, ale sytuacji bramkowych było, jak na lekarstwo po obu stronach, choć mogło być 1:0 dla jednych i drugich.

Po stronie gospodarzy głową z bliska strzelał Ćwiczak, ale piłka poszybowała tuż nad bramką gości. Legion z kolei domagał się karnego w ostatnich minutach pierwszej połowy, kiedy to faulowany w polu karnym był Barycza. Sędzia jednak nie dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia.

Po zmianie stron górą byli już piłkarze z Pilzna, których bohaterem został bez wątpienia Bartłomiej Sztuka. Pomocnik Legionu w niespełna cztery minuty dwukrotnie zmusił do kapitulacji Łukasza Ćwiczaka. Najpierw goście przejęli piłkę i wyprowadzili skuteczną kontrę. Sztuka ustawił się z prawej strony pola karnego i uderzeniem w „długi róg” bramki dał prowadzenie swojej drużynie. Niedługo potem w podobnych okolicznościach podwyższył, ale tym razem strzelał lewą nogą.

- Nasi piłkarze chyba nie wyszli z szatni na drugą połowę, bo w pierwszej grali bardzo dobrze – mówi Arkadiusz Chorąży, kierownik drużyny Lechii.

Powody do radości miał trener Roman Gruszecki, który w poprzednim meczu stracił dwa punkty w ostatniej akcji meczu.

- Była wściekłość w chłopakach po tamtym meczu z Sokołem. To była jednak pozytywna wściekłość, która przełożyła się na ich dobrą grę. Tym razem nie daliśmy losowi szans, żeby nas pokarał – skwitował Gruszecki.

Lechia Sędziszów Młp. - Legion Pilzno 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Sztuka 57, 0:2 Sztuka 60.
Lechia: Ł. Ćwiczak – Oesztreicher (63 Am. Czółno), Makuch, Godek, Tęczar (60 Urbaniak) – J. Posłuszny (55 Reichel), Lesiński (71 Salamon), Róg, Potwora – B. Posłuszny (75 Dzura), Ćwiczak. Trener Jakub Słomski.
Legion: Kochan – Tragarz, Mazur, Misztal, Buras – Pęcak, Kędzior, Gliwa, Barycza (88 Turczyn), Sztuka (70 Nalepka) – Kuczek (75 Manzo). Trener Roman Gruszecki.