MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne inwestycje i miejsca pracy na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”

apl
Anna Radoń-Cholewa
Anna Radoń-Cholewa Materały prasowe
Firma „Efekt Plus” zamierza na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” uruchomić nową linię technologiczną, skutkiem czego powstaną kolejne miejsca pracy.

„Efekt Plus” jest liderem na rynku europejskim w produkcji folii stretch, znaczna część z Unii Europejskiej, ale również Szwajcarii, Ukrainy, Rosji, Bośni i Hercegowiny.

- Jeszcze w tym roku rozpocznie się montaż kolejnej linii produkcyjnej - planuje Anna Radoń-Cholewa, dyrektor firmy. - W związku z tym na terenie „Dworzyska” planujemy w niedługim czasie zatrudnić w sumie około 40 osób. Docelowo planuje się, że we wszystkich oddziałach spółki pracować będzie około 250 osób różnych profesji: pracownicy produkcyjni, handlowcy, logistycy, planiści, elektromechanicy i pracownicy laboratorium.

Nowa linia produkcyjna zlokalizowana na terenie „Dworzyska” przeznaczona będzie głównie dla potrzeb produkcji nowego asortymentu – folii pre-stretch, która posłuży przede wszystkim do zabezpieczania lekkich ładunków. Dodatkowo zainstalowane będą tutaj urządzenia chłodnicze, system pakująco – paletyzujący, silosy z systemem podawania oraz inne urządzenia towarzyszące, niezbędne do prawidłowego działania instalacji produkcyjnej.

Uruchomienie kolejnej linii technologicznej sprawi, że moce wytwórcze spółki osiągną 150 tys. ton folii rocznie. W sumie w oddział „Dworzysko” spółka zainwestuje do końca 2020 r. ok. 80 mln zł.

Anna Radoń-Cholewa tłumaczy, dlaczego firma zdecydowała się zainwestować właśnie na „Dworzysku”: doskonałe zabezpieczenie działki pod względem infrastrukturalnym, dogodne położenie komunikacyjne oraz stworzenie możliwości prowadzenia firmy mającej innowacyjny charakter.

- „Efekt Plus” to przykład firmy, która nie tylko inwestuje w „Dworzysku”, ale też ciągle poszerza tutaj swoją gospodarczą obecność – cieszy się z kolejnej inwestycji w tym miejscu Józef Jodłowski, starosta rzeszowski. - Na przykład, niedawno spółka dokupiła na terenie naszego parku teren o powierzchni 1,3 ha i w sumie jest teraz właścicielem obszaru o łącznej powierzchni ponad 4 hektary. Takie, wspólne działania, są korzystne dla wszystkich zainteresowanych. Z budżetu powiatu więcej możemy wydawać np. na drogi, firmy mogą inwestować na atrakcyjnym terenie, a mieszkańcy mają szansę na nowe miejsca pracy.

Firma szukać będzie nie tylko specjalistów, zamierza także szkolić nową kadrę, dlatego każdego, kto wyraża taką chęć, zaprasza się do rekrutacji. Kolejny nabór pracowników powinien rozpocząć się już w III kwartale tego roku.

- Nowi pracownicy przejdą szkolenie prowadzone przez doświadczonych fachowców, którzy obecnie obsługują tego typu urządzenia – mówi Waldemar Pijar, sekretarz starostwa powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.


ZOBACZ TEŻ: Fiskus na tropie oszustów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24