Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejni inwestorzy chcą zatrudniać w tarnobrzeskiej strefie

KaT
Kolejni inwestorzy chcą zatrudniać w tarnobrzeskiej strefie
Kolejni inwestorzy chcą zatrudniać w tarnobrzeskiej strefie sxc.hu
Kolejne zezwolenia dla inwestorów w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Stworzą oni nowe miejsca pracy i zainwestują miliony.

Pięć nowych zezwoleń udzieliła Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomiczne. Pierwsze zezwolenie otrzymały m.in. Zakłady Farmaceutyczne „Polpharma” S.A., działające na terenie Nowej Dęby, specjalizujące się w produkcji leków i wyrobów farmaceutycznych oraz suplementów diety.

Nowe zezwolenia otrzymali przedsiębiorcy w podstrefach Stalowa Wola, Nowa Dęba i Łuków (woj. lubelskie). Inwestorzy deklarują poniesienie wydatków inwestycyjnych na łączną kwotę 305 milionów złotych oraz utworzenie 95 nowych miejsc pracy. Firmy, które uzyskały nowe zezwolenia na działalność w strefie, oprócz zwiększenia zatrudnienia przy nowych projektach, mają obowiązek utrzymać dotychczasowe zatrudnienie.

Trzecie już zezwolenia otrzymały firma MCS-Metal Cleaning Service z podstrefy Stalowa Wola. Przedsięwzięcie polegać będzie na usuwaniu powłok lakierniczych z felg i innych elementów metalowych oraz naprawie i konserwacji wyrobów i maszyn. Drugą firma jest ATI ZKM Forging, spółka produkująca elementy do podwozi, elementy obrotowe i nieobrotowe do silników w przemyśle lotniczym, elementy systemów przepływowych do instalacji gazowych i naftowych, elementy do silników lokomotyw. Czwarte zezwolenie otrzymał także działający na terenie podstrefy Stalowa Wola Uniwheels Production (Poland) zajmujący się produkcją felg aluminiowych do użytku masowego i profesjonalnych serii wyścigowych. Nowicjuszem w tym gronie są Zakłady Farmaceutyczne „Polpharma” S.A. z podstrefy Nowa Dęba, zajmujące się produkcją leków i wyrobów farmaceutycznych oraz suplementów diety.

Od początku 2014 roku w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wydano 20 zezwoleń na nowe projekty inwesty-cyjne. Przedsiębiorcy utworzą 352 miejsca pracy i zainwestują 960 milionów złotych.
 

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK WISŁOSAN działa na polskim rynku od 1997 r. Pierwsze zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej zostało wydane w kwietniu 1998 r., a od początku funkcjonowania TSSE, ARP S.A. udzieliła 266 zezwoleń na nowe projek-ty inwestycyjne. Inwestorzy zatrudniają 26,2 tys. osób i zainwestowali 7,7 mld zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24