sportowy
  NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  Kolejny sukces turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar...

  Kolejny sukces turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

  Miłosz Bieniaszewski

  Nowiny

  Nowiny

  W XVII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” weźmie udział ponad 320 tys. dzieci. Finał na PGE Narodowym

  W XVII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” weźmie udział ponad 320 tys. dzieci. Finał na PGE Narodowym ©Organizator

  Zakończyły się zapisy do XVII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Podobnie jak w poprzednim roku zgłosiło się do niego ponad 320 tysięcy dziewcząt i chłopców z całej Polski.
  W XVII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” weźmie udział ponad 320 tys. dzieci. Finał na PGE Narodowym

  W XVII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” weźmie udział ponad 320 tys. dzieci. Finał na PGE Narodowym ©Organizator

  Ambasadorem turnieju jest Arkadiusz Milik, który swoje pierwsze kroki piłkarskie stawiał właśnie w trakcie rywalizacji o Puchar Tymbarku. Teraz dzieci, które marzą, aby iść jego śladami czeka rywalizacja na etapach gminnym i powiatowym. To dopiero początek drogi do krajowego finału, który ponownie odbędzie się na Stadionie PGE Narodowym. - Gdybym teraz był dzieckiem to zrobiłbym wszystko by tam zagrać - mówi Arkadiusz Milik.

  Po czasie na zapisy przyszedł moment, kiedy zaczyna się walka na boiskach.
  Po raz trzeci rozgrywki odbywać się będą aż w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Co roku znaczną częścią uczestników są dziewczynki, które w obecnej edycji stanowią aż 33 proc. wszystkich zgłoszonych. - Zakończyły się zapisy do XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do największych rozgrywek piłkarskich dla dzieci w Europie zgłosiło się 320 tysięcy zawodników. Rozpoczynamy walkę o Wielki Finał na PGE Narodowym. I Ty możesz być jak Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński i spełnić swoje marzenia, rozpoczynając piłkarską przygodę od naszego turnieju. Życzę wam wielkiej sportowej rywalizacji, niesamowitych emocji, dobrej zabawy, a na najlepszych czekam na Narodowym. Powodzenia! - powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

  Najwięcej, bo aż 42 proc. wszystkich drużyn zostało zgłoszonych do najstarszej kategorii wiekowej, czyli U-12. Dzieci do lat 10 stanowią 34 proc. uczestników. Cieszy także frekwencja w najmłodszej kategorii wiekowej. Mali piłkarze i piłkarki do lat 8 to 24 proc. uczestników. - Na starcie nowej edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” życzę wszystkim uczestnikom dobrej zabawy, wytrwałości w dążeniu do celu oraz spełnienia piłkarskich marzeń. Od 10 lat, kiedy Tymbark jest głównym sponsorem turnieju, każda kolejna edycja pokazuje, że w Polsce nie brakuje uzdolnionych piłkarsko dzieci. Udział w rozgrywkach jest dla nich szansą na odkrycie talentu, a w przyszłości pójście w ślady Ambasadora Turnieju - Arkadiusza Milika. Najważniejsze jest jednak to, że dla setek tysięcy dzieci turniej może być początkiem przygody ze sportem, która zostaje na całe życie - powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex.

  Pierwsza faza Turnieju potrwa do marca 2017 roku. Harmonogramy rozgrywek dostępne są na oficjalnej stronie turnieju www.zpodworkanastadion.pl. Eliminacje gminne i powiatowe będą się toczyć równolegle dla drużyn dziewcząt i chłopców ze wszystkich kategorii wiekowych, a zwycięskie drużyny zakwalifikują się do finałów wojewódzkich rozgrywanych na przełomie marca i kwietnia 2017 roku.

  Zwycięzców XVII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznamy 2 maja 2017 roku na murawie Stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Mecze finałowe rozegrane zostaną bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski. Nagrodą główną dla najlepszych zespołów chłopców i dziewcząt do lat 10 i 12 będzie wyjazd na wyjątkowy mecz piłkarski. - Jako ambasador, wiem ile ten turniej daje dzieciom korzyści, bo sam w nim występowałem i wiem, że jest to dobry początek, żeby w przyszłości poważnie myśleć o graniu w piłkę - powiedział Arkadiusz Milik.

  Honorowy patronat na XVII edycją turnieju sprawuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Rozgrywki swoim patronatem objęli również: UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  Szczegółowe informacje o turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Zgłoś miasto do plebiscytu

  Świeć Się! Zgłoś miasto do plebiscytu

  [FLESZ] Przegląd najciekawszych wydarzeń tygodnia na Podkarpaciu

  [FLESZ] Przegląd najciekawszych wydarzeń tygodnia na Podkarpaciu

  Loteria Nowin - wygraj mieszkanie warte 310 000zł!

  Loteria Nowin - wygraj mieszkanie warte 310 000zł!