Kolping Jarosław bez szans w starciu z mistrzem

luci
Wandżi zanotował trzecią porażkę w tym sezonie.
Wandżi zanotował trzecią porażkę w tym sezonie. Patryk Górecki
Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki nie dał szans ekipie FRAC Kolping Jarosław. Podobnie jak w pierwszej rundzie grodziszczanie wygrali 3:0.

Kluczowa była pierwsza partia. Lider jarosławian Wang Zeng Yi uległ stosunkowo łatwo Danielowi Górakowi 0:3 i już nieliczni chyba wierzyli w końcowy sukces gospodarzy. Każdy set tego starcia miał podobny przebieg - na początku wynik oscylował wokół remisu, lecz potem inicjatywę przejmował grodziszczanin.

Drugi punkt dla Bogorii wywalczył He Zhi Wen. Marek Klasek urwał seta reprezentantowi Hiszpanii, a w kolejnym był o włos od wygranej, ale oddał partię na przewagi. Potem Klasek walczył ambitnie, ale ostatecznie to najstarszy gracz ligi zwyciężył 11-7.

W trzeciej grze Vitalij Nekhwiadowicz po dwóch przegranych setach postawił się nieco Pawłowi Fertikowskiemu. Wygrał trzecią partię, a w czwartej prowadził już 10-7. Jednak w tym momencie serią 5-0 popisał się rywal, który zapewnił mistrzom Polski kolejne trzy punkty.

Kolping Frac Jarosław - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
0-1 Wang Zeng Yi - Daniel Górak 0:3 (6-11, 6-11, 7-11);
0-2 Marek Klasek - He Zhi Wen 1:3 (5-11, 11-5, 10-12, 7-11);
0-3 Vitali Nekhviadovich - Paweł Fertikowski 1:3 (3-11, 9-11, 11-9, 10-12).

Dziś pozostałe mecze 11. Kolejki w tym spotkanie Energa Manekin Toruń - SPAR AZS Politechnika Rzeszów (g. 18).