Komar wygrał w Krośnie i prowadzi

bim
W sobotę w Lublinie poznamy triumfatora tegorocznego wyścigu
Mateusz Komar z grupy Voster Uniwheels wygrał na krośnieńskim rynku czwarty etap kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków i został liderem klasyfikacji generalnej.

Triumfator etapu o długości 151 km ze startem w Mielcu, nazywanego królewskim, który przebiegał w trudnych warunkach atmosferycznych, wyprzedza o 8 sekund Pawła Cieślika z czeskiej grupy Elkov-Author i o 12 sekund kolegę klubowego Michała Podlaskiego.
Alan Banaszek z CCC Sprandi Polkowice, dotychczasowy lider dotarł do mety ze stratą ponad pięciu minut, z pewności dały mu się, jak innym kolarzom, ulewy.Peleton porwał się na stromym podjeździe w Odrzykoniu. Tam rozegrały się decydujące akcje piątkowego etapu. Komar w Krośnie wygrał pewnie.

Na mecie w Krośnie Komar wyprzedził Cieślika i Czecha Jiriego Polnicky’ego (obaj Elkov). Ze stratą 3 sekund do zwycięzcy finiszował kolega klubowy Komara Adam Stachowiak, który również uczestniczył w ucieczce. W sobotę kolarz pojadą ze Świdnika do Lublina (164 km), gdzie zakończy się wyścig.