Komplet wyników II ligi siatkarek. Patria i Karpaty zwyciężają w derbach

Łukasz Pado, Piotr Szpak
Marcin Radzimowski
Patria Sędziszów pokonała Bolesława V LO Rzeszów, a Karpaty Krosno wygrały Tarnobrzegu. Tak potoczyły się mecze derbowe naszych siatkarek. Sędziszowianki dzięki wygranej znów są w czwórce.

Początek meczu w Tarnobrzegu zapowiadał nie lada sensację. Gospodynie, wśród których zagrała już na rozegraniu Katarzyna Galica grały jak z nut, w pierwszej partii prowadziły nawet 17:7. Krośnianki jednak nie spasowały i doprowadziły do remisu, ale partię wygrały gospodynie. Drugi set był wyrównany, ale końcówka znów padła łupem Siarki.
Potem rozkręciły się "karpatki". Trzeci set był wyrównany do stanu 16:16, później dominowały przyjezdne, podobnie jak w czwartym secie. Choć gospodynie prowadziły 15:11 zaczęły popełniać błędy, straciły pewność siebie i doszło do tie-breacka. W nim wyrównana walka trwała tylko do stanu 3:3, później na boisku rządziły już siatkarki z Krosna.

SIARKA TARNOBRZEG - PWSZ KARPATY KROSNO 2:3 (25:23, 25:22, 22:25, 17:25, 8:15)
SIARKA: Galica, Jabłońska-Żak, Chorzępa, Kowalczuk, Wacławczyk, Mysiak - Peret (libero), Matejek, Sabat.
KARPATY: Solska-Szepieniec, Beda, Witkoś, Dziadosz, Machowska, Warzocha, Bielecka (libero) oraz Paluch, Kopeć, Bednarczyk, Wąż.
SĘDZIOWALI: Rafał Radłowski (Dębica) i Damian Lic (Żołynia). WIDZÓW 200.

Sędziszowianki podeszły do tego meczu z Bolesławem mocno skupione, czego nie można powiedzieć o zawodniczkach z Rzeszowa, które z pewnością nie zagrały na pełni swoich możliwości. W pierwszych setach dominowały sędziszowianki. Kłopoty z przyjęciem w ekipie przyjezdnych dawały się we znaki i potwierdził to wynik tych dwóch starć.

W trzecim secie przyjęcie i obrona w Bolesławie uległa poprawie od razu zaczęło to procentować. Podobnie działo się w czwartym secie. Do stanu 18:18 nie było wiadomo jak zakończy się ta partia, wtedy jednak lepiej zaczęły się spisywać gospodynie. Odskoczyły na kilka punktów i przy stanie 24:21 wydawało się, że wygrana należy do nich. Zdarzyło im się jednak kilka błędów i zrobiło się nerwowo, sprawę jednak rozwiązała skutecznym atakiem ze skrzydła Żaneta Baran.

EXTRANS-PATRIA SĘDZISZÓW - BOLESŁAW V LO RZESZÓW 3:1 (25:16, 25:19, 22:25, 25:23)
PATRIA: Ciszczoń, Kutyła, Hajduk, Myjak, Chmura, Baran, Zawiślak (libero) oraz Róg.
BOLESŁAW: Baran, Grzegorczyk, Kazała, Wilk, Świątek, Mazur, Filipowicz (libero) oraz Szymańska.
WIDZÓW 300.

POZOSTAŁE WYNIKI: Tomasovia Tomaszów Lub. - Szóstka Biłgoraj 2:3 (25:22, 25:14, 24:26, 23:25, 8:15), Dalin Myślenice - Wisła AGH Kraków 3:0 (25:21, 25:10, 25:23), Pogoń Proszowice - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (25:19, 25:19, 25:20).