NOWINY24
  POPULARNE

  To czytają inni

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To czytają inni

  • 11 listopada handel bazarowy w Rzeszowie kwitł
  • Na obwodnicy Radymna zderzyły się 3 osobówki i TIR
  • Podkarpackie odzywki czyli przezwiska w gwarze

  Koncert grupy 2Tm2,3 w Sanoku

  Koncert grupy 2Tm2,3 w Sanoku

  Elżbieta Karaczkowska

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Młodzieżowe Stowarzyszenie "Znak" zaprasza na koncert zespołu 2Tm2,3. Odbędzie się on w sobotę, 20 marca o godz. 20 w kościele p.w. Chrystusa Króla w Sanoku ( ul. Jana Pawła II 55). Koncert będzie stanowił część trasy, obejmującej kilkanaście miast Polski.
  Koncert grupy 2Tm2,3 w Sanoku
  Zespół 2Tm2,3 powstał w połowie lat dziewięćdziesiątych. Stworzyli go trzej muzycy: Tomasz Budzyński, Dariusz Malejonek i Robert Friedrich. Na co dzień grają w formacjach: Arka Noego, Maleo Reggae Rockers, Armia, Voo Voo, Izrael, Kazik na Żywo i Deus Meus.

  - 2Tm2,3 ma na swoim koncie siedem płyt, na których łączą się różne style muzyczne, od ostrego metalowego brzmienia przez reggae, punk rock, folk aż do spokojnych utworów akustycznych - informuje Łukasz Kot prezes Zarządu Głównego Młodzieżowego Stowarzyszenia "Znak".

  Mimo tak wielkiej różnorodności stylistycznej wszystkie płyty zespołu łączy wspólny mianownik - teksty.
  - Są to biblijne psalmy, oraz fragmenty ksiąg i listów Starego i Nowego Testamentu - zaznacza prezes.
  - Zespół pierwotnie rockowy, od kilku lat wykonuje bowiem (raz w roku w okresie Wielkiego Postu) koncerty akustyczne, wzbogacając swoje brzmienie instrumentami dętymi oraz kwartetem smyczkowym, zapraszając znanych i wysoko cenionych muzyków z rodziny Pospieszalskich - dodaje.

  Do tej pory 2Tm2,3 zagrał w USA, Wielkiej Brytanii, Czechach, Chorwacji, na Słowacji i Ukrainie. Dał masę koncertów w Polsce. Wielokrotnie brał też udział w koncertach telewizyjnych emitowanych przez TVP1, TVP2, TV Polonia i TVP Kultura.

  Podczas sobotniego koncertu wystąpią: Tomasz Budzyński, Dariusz Malejonek i Angelika Korszyńska-Górny - śpiew. Robert Friedrich i Robert Drężek - gitara. Krzysztof Kmiecik - bas, Piotr Żyżelewicz - perkusja, Beata Polak - instrumenty perkusyjne, Mateusz i Marek Pospieszalscy saksofony i Marcin Pospieszalski - skrzypce, instrumenty klawiszowe. Będzie też kwartet smyczkowy w składzie: Mikołaj Pospieszalski i Tomasz Sroczyński - skrzypce, Wojciech Wierzba - altówka i Mateusz Smołka - wiolonczela. Wstęp wolny.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  Najlepsze produkty Podkarpacia

  SELFIE.COM.PL w listopadzie w Rzeszowie!

  SELFIE.COM.PL w listopadzie w Rzeszowie!