Koncertowa gra Eurobud JKS Jarosław. Jarosławianki awansowały do ćwierćfinału EHC Cup

Eurobud JKS Jarosław
Jarosławianki koncertowo zagrały w rewanżowym meczu i z Macedonii wracają z awansem do najlepszej ósemki EHF Cup.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od prowadzenie 2:0 ekipy gospodarzy. Jarosławianki jednak szybko złapały rytm i odpowiedziały trzema trafieniami z rzędu. Od 11 minuty nasz zespół zaczął stopniowo budować przewagę. Dobra gra w defensywie przełożyła się na stratę tylko dwóch bramek w drugim kwadransie pierwszej odsłony. W tym okresie czarno-niebieskie bardzo skutecznie zagrały w ofensywie i na przerwę zeszły z pięcioma bramkami zapasu. Wynik ten premiował Eurobud JKS awansem do ćwierćfinału EHF Cup.

Pierwsze minuty po przerwie to bramki z obu stron. W 37 minucie do siatki trafiła Małgorzata Trawczyńska i jej zespół miał już sześć bramek przewagi. Dwie minuty kary dla Karoliny Mokrzka pozwoliły Macedonkom odrobić dwa trafienia. Szybka riposta Małgorzaty Trwaczyńskiej i Lesii Smolinh dała powrót do sześciu trafień na plusie po stronie jarosławskiej ekipy. Podopieczne Michała Kubisztala nie miały zamiaru zatrzymywać się i zdobywały kolejne bramki. Dwie z rzędy rzuciła Sylwia Matuszczyk, jedno dołożyła Joanna Gadzina i Eurobud prowadził już 22:15. Gdy w 48 min. Joanna Gadzina trafiła na 24:18 awans do ćwierćfinału był na wyciągnięcie ręki. Nakręcone jarosławianki nic nie robiły sobie z defensywy miejscowych i na dziesięć minut przed końcem miały już jedenaście bramek przewagi. W końcowych dziesięciu minutach Macedonki odrobiły kilka bramek, ale nie były w stanie zagrozić naszej drużynie, która w pełni kontrolowała końcowe minuty.

- Pierwszy mecz nie poszedł po naszej myśli. W drugim poprawiłyśmy błędy i było to całkowicie inne spotkanie. Cały zespół zagrał dzisiaj bardzo dobre zawody. Strasznie cieszymy się z awansu do kolejnej rundy

- podsumowała kapitan Eurobudu, Sylwia Matuszczyk.

HC Gjorche Petrov-WHC Skopje - Eurobud JKS Jarosław 22:30 (7:12)

HC Gjorche: Hasanoska, Kiceska, Gjoshevska - Trpeska 1, Vasevska, Velkova, Rizoska, Vasileva, M. Jankulovska 1, Dukoska 1, Damjanoska 3, Grkovska, Kolarovska 4, A. Jankulovska 3, Nikolovska 5, Nikolik 4. Trener Angel Velkov.

Eurobud JKS: Kukharchyk, Kordowiecka - Bancilon 6, Gadzina 8, Dorsz, Trawczyńska 3, Matuszczyk 6, Volovnyk 3, Gliwińska, Nestsiaruk, Mokrzka 1, Zimny, Smolinh 3, Strózik, Kozimur. Trener Michał Kubisztal.

Sędziowali Puksic i Satler (Słowenia)

Kary: 8 i 10 min

Widzów: 150.

Pierwszy mecz: Eurobud JKS Jarosław - HC Gjorche Petrov-WHC Skopje 26:27 (14:14)