Konrad Fijołek pokazał siłę samorządu. Przed niedzielnymi wyborami w Rzeszowie wsparli go prezydenci z najważniejszych miast Polski

Kinga Dereniowska
Kinga Dereniowska
Na kilka dni przed wyborami Konrada Fijołka wsparli samorządowcy z największych miast w Polsce.
Na kilka dni przed wyborami Konrada Fijołka wsparli samorządowcy z największych miast w Polsce. Krzysztof Kapica
W ostatnich dniach kampanii sztab Konrada Fijołka sięgnął wręcz po samorządowe armaty z całej Polski. Do stolicy Podkarpacia przyjechali m.in. Rafał Trzaskowski czy Aleksandra Dulkiewicz. Nie obeszło się bez przytyków pod adresem Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS.

W ostatnich dniach kampanii sztab Konrada Fijołka sięgnął po samorządową amunicję. Na rzeszowskim Rynku pojawili się prezydencji największym miast w Polsce, którzy Fijołka wspierali na różnych etapach jego kampanii. W środę byli to m.in. Hanna Zdanowska - prezydent Łodzi, Jacek Sutryk - prezydent Wrocławia, Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania, Tadeusz Truskolaski - prezydent Białegostoku, Krzysztof Żuk - prezydent Lublina, Jacek Karnowski - prezydent Sopotu, czy Bartosz Romowicz - burmistrz Ustrzyk Dolnych.

- Mamy dziś dzień Polskiego Święta Samorządowego. Dzień, jakiego nie mogłem sobie wymarzyć nawet w najśmielszych snach – powiedział Konrad Fijołek. - Tego nie mógł sobie wymarzyć, młody chłopak ze zwykłego Nowego Miasta. A jednak się udało! Dziś w moim ukochanym od dzieciństwa mieście mogę gościć najwspanialszych podkarpackich i polskich samorządowców. W naszym pięknym, ukochanym Rzeszowie mamy święto polskiej samorządności - cieszył się kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Konrada Fijołka na kilka dni przed wyborami wsparli znani po...

Największe emocje wzbudziło przemówienie Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy:

- W każdej podróży trzeba wykonać pierwszy krok - powiedział. - Jest dokładnie tak, że ten pierwszy krok na drodze do odzyskania władzy przez demokratyczną opozycję, przez siły demokratyczne może być wykonany właśnie tutaj, w Rzeszowie. Właśnie wybierając Konrada Fijołka, możecie pokazać, że ta era niedemokratycznych rządów dobiega końca. Możecie wyrazić swój sprzeciw dla polityki opartej na manipulacji, kłamstwie, szczuciu jednych ludzi na drugich ludzi. I właśnie to wszystko może się zacząć tutaj - przekonywał Rafał Trzaskowski.

Wtórowała mu prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz.

- Oczy całej Polski są teraz skierowane na Rzeszów, ale to jest najbardziej wasza sprawa - mówiła. - Program Konrada Fijołka, to jeden z bardziej nowatorskich programów miejskich w Polsce. Ten program tworzyli mieszkańcy Rzeszowa, jego sztab obywatelski tworzą mieszkańcy Rzeszowa. Sam jest rzeszowianinem od lat, tu się urodził i wychował.

Tadeusz Truskolaski, szef Unii Metropolii Miast Polskich, skomentował wpadkę Jarosława Kaczyńskiego, który będąc niedawno na Podkarpaciu, przejęzyczył się i nazwał Rzeszów Szczecinem:

- Nawet najgorsza demokracja jest lepsza niż najlepsza dyktatura. Nie wierzcie takim, którzy tutaj przyjeżdżają i obiecują budowę obwodnicy Szczecina - radził.

Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, zwrócił uwagę na to, że kontrkandydaci Konrada Fijołka, to przyjezdni na chwilę do Rzeszowa. I nawet on sam, mieszkając tu tylko przez 4 lata ma większy staż niż oni.

- Wszyscy jak tu stoimy, wiemy, że Rzeszów ma moc. Wiemy, że potrzebna jest dobra kontynuacja i potrzebny jest nowy impuls. Ale tylko dla Konrada Rzeszów jest najważniejszy - podkreślił, nawiązując do haseł wyborczych wszystkich kandydatów na urząd prezydenta.

Na koniec spotkania kandydata na prezydenta wsparły najważniejsze osoby - jego żona Magdalena i syn Ksawery.

Następnie z zaproszonymi samorządowcami podpisał "Kontrakt dla Mieszkańców". Zawiera on najważniejsze plany kandydata do zrealizowania w Rzeszowie. Polscy samorządowcy zobowiązali się służyć radą i pomocą w ich realizacji.

Pocovidowa łysina

Wideo

Dodaj ogłoszenie