• Michał Kaput - 3
      • Bruno Jordao - 2 (Leandro - bez oceny)
      • Luis Machado - 3 (Guilherme Zimovski - bez oceny)
      • Jardel - 2 (Krystian Okoniewski - 2)
    • +4' Koniec meczu! "Świętą wojnę" wygrywa Korona Kielce, która gromi u siebie Radomiak Radom aż 4:0! Bramki strzelili Luka Vusković (samobój), Danny Trejo i Jewgienij Szykawka (dwa razy).

• [WIDEO] 88' DRUGI GOL JEWGIENIJA SZYKAWKI (4:0)

• +2' Dawid Błanik z żółtą kartką za faul. Ominie go wyjazdowy mecz z Puszczą Niepołomice.

• +1' Guilherme Zimovski przedarł się środkiem, po czym zdecydował się na płask strzał z ok. 18 metrów. Xavier Dziekoński spokojnie łapie piłkę.

• Jarosław Przybył dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Gabriel Kobylak upomniany żółtą kartką.

• Daniel Bąk zmienia Jewgienija Szykawkę, strzelca dwóch bramek. Zmiana była szykowana przed rzutem wolnym.

• Mocne, dochodzące dośrodkowanie Dawida Błanika w pole karne. Do piłki dopada niepilnowany Jewgienij Szykawka, który z bliska kieruje ją do siatki obok lewego słupka!

• DUBLET JEWGIENIJA SZYKAWKI!!!

• Akcja gości lewą stroną przerwana gwizdkiem sędziego. Xavier Dziekoński niespiesznie wznawia grę od rzutu wolnego blisko swojego pola karnego.

• Miłosz Trojak zmienia Fredrika Krogstada.

• Leandro zmienia Bruno Jordao.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Bruno Peglowa z prawej stronie. Xavier Dziekoński wznowi grę od bramki.

• Luka Vusković powstrzymuje Jewgienija Szykawkę w "szesnastce". Gdyby nie on, to najprawdopodobniej Białorusin miałby dublet na koncie!

• Martin Remacle ruszył sprintem prawą stroną, spodziewając się podania na wolne pole. Nie doczekał się.

• Nawet dwa gole dzisiaj nie dadzą nawet punktu

• Guilherme Zimovski zmienia Luisa Machado.

• MICHAŁ KAPUT BLISKI GOLA!!!

Pomocnik Radomiaka zdecydował się na techniczne uderzenie zza pola karnego! Pomylił się nieznacznie, posyłając piłkę tuż nad poprzeczką!

• 10 495 widzów "Świętej wojny" na trybunach. Tylko szkoda, że nie ma kibiców "Zielonych".

• I rzut rożny dla gospodarzy. Nie było zagrożenia pod bramką Radomiaka.

• Marcel Pięczek miał przestrzeń na lewej stronie. Pognał niemal do linii końcowej i zagrywa płasko na bliższy słupek, gdzie wbiegał Jewgienij Szykawka. Ten został uprzedzony wybiciem na aut.

• Centrosrtzał Luisa Machado przed bramkę. Xavier Dziekoński pewnie i spokojnie łapie piłkę.

• Seria dośrodkowań przed bramkę gospodarzy. Przy trzecim Dawid Abramowicz wyjechał z piłką za linię końcową.

• PIOTR MALARCZYK RATUJE KORONĘ!!!

Po niepewnym piąstkowaniu Xaviera Dziekońskiego strzał piłkarza Radomiaka zablokował tuż przed linią bramkową Xavier Dziekonski!

• LUIS MACHADO!!!

Zbiega z lewej strony do środka, po czym huknął z ok. 18 metrów w stronę bramki. Piotr Malarczyk głową wybija na rzut rożny.

• Dawid Błanik zbiega z piłką z lewą stroną do środka. Uderzenie z ok. 25 metrów zostało jednak zablokowane.

• ... a za Jacka Podgórskiego melduje się Jakub Łukowski.

• Bruno Jordao upomniany żółtą kartką za faul w środku pola.

To jego 4. "żółtko" w tym sezonie, wiec nie zagra na zakończenie następnej kolejki z Zagłębiem Lubin (28 kwietnia, godz. 12:30).

• Podwójna zmiana w Koronie: Dawid Błanik wchodzi za Danny'ego Trejo...

• [WIDEO] 55' GOL JEWGIENIJA SZYKAWKI (3:0)

• Xavier Dziekoński kolejny raz spokojnie łapie piłkę po nieudanym dośrodkowaniu z bocznego sektora.

• Chóralne śpiewy niosą się z trybun.

Tak się bawi! Tak się bawi! KO-RO-NA!!!
    • Świetna interwencja Xaviera Dziekonskiego

• Podrażnieni piłkarze Radomiaka ruszyli do ataku. Po płaski wstrzeleniu z pola karnego Joao Peglow uderza "krzyżakiem" z kilku metrów! Xavier Dziekoński intuicyjnie odbija za linię końcową!

• Danny Trejo dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. Zgubił rywala, po czym zdecydował się na strzał! Wyciągnięty jak struna Gabriel Kobylak odbija pod nogi Jewgienija Szykawki, który z bliska kieruje do siatki!

• GOL DLA KORONY! STRZELCEM JEWGIENIJ SZYKAWKA!!!

• Daleki wyrzut bramkarza Korony na prawą stronę, gdzie był Jacek Podgórski, który musiał czekać na piłkę z powodu śliskiej murawy. Jeszcze doszło do przepychanki z Luisem Machado. Żółta kartka.

• Dośrodkowanie na 5. metr, gdzie Xavier Dziekoński spokojnie łapie piłkę.

• Rafał Wolski długo ustawia piłkę...

• Rafał Wolski faulowany na prawej stronie przez Marcela Pięczka. Rzut wolny blisko narożnika pola karnego.

• Medycy Korony zajmują się Martinem Remacle'em.

• Bolesny "stempel" Joao Peglowa na stopie Martina Remacle'a. Brazylijczyk pokazywał się, że noga "odjechała" mu na śliskiej murawie. Gospodarze domagali się czerwonej kartki. Bezskutecznie; jest żółta kartka.

• Aut dla Korony na wysokości pola karnego Radomiaka. Goście radzą sobie z wyrzutem Marcela Pięczka.

• Druga połowa rozpoczęta! Korona przystępuje do niej w niezmienionej "jedenastce".

• ... a za Jardela melduje się Krystian Okoniewski.

• ... Rafał Wolski wchodzi za Luizao...

• Potrójna zmiana w ekipie gości: Joao Peglow wchodzi za Lisandro Semedo...

• Wracamy do Kielc, gdzie kończy się przerwa w meczu Korony z Radomiakiem Radom. Na razie bitwa w postaci pierwszej połowy - zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Danny Trejo przejmuje odbitą piłkę i ruszył w stronę linii oddzielającej połowę boiska. Zbiega do lewej strony; Jarosław Przybył zaprasza obie strony na przerwę.

Na otwarcie 29. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce prowadzi w "Świętej wojnie" z Radomiakiem Radom (2:0)
      .

• +1' Aut dla Radomiaka na wysokości pola karnego Korony. Sędzia musiał "cofnąć" kilka metrów Dawida Abramowicza.

• Jarosław Przybył dolicza 1 minutę do pierwszej połowy.

• Dwie próby Luizao zza linii 16. metra w odstępie kilkunastu sekund. Pierwsza zakończyła się blokiem i rzutem rożnym. Drugą spokojnie broni Xavier Dziekoński.

• Po krótkim rozegraniu Lisandro Semedo wrzuca na środek pola karnego idealnie na głowę... Bartosza Kwietnia.

• Szeroko ustawiony na prawej stronie Luis Machado dostaje piłkę. Jego dośrodkowanie blokuje Danny Trejo. Rzut rożny dla Radomiaka.

• [WIDEO] 19' SAMOBÓJ LUKI VUSKOVICIA (1:0)

[WIDEO] 28' GOL DANNY'EGO TREJO (2:0)

• Danny Trejo najpierw faulował, a kilka sekund później sam był powalony. W obu przypadkach krótko porozmawiali z nim Jarosław Przybył i Kamil Kuzera. Zapewne przypominali mu to, że ma już na koncie żółtą kartkę.

• Po chwili Bruno Jordao huknął na wiwat.

• Coraz bardziej do głosu dochodzą "Zieloni". Strzał Luisa Machado "podbity' przez rykoszet przelatuje wysoko nad bramką.

• Z kontrą ruszyli teraz piłkarze Macieja Kędziorka. W polu karnym przerwał ją Piotr Malarczyk wybiciem za linię końcową, uprzedzając.. .wychodzącego z bramki Xaviera Dziekońskiego.

• Jacek Podgórski zameldował się na lewej stronie, by pograć z Marcelem Pięczkiem. Bezskutecznie.

• "Barkowy" pojedynek Jewgienija Szykawki z Jardelem w walce o piłkę blisko "szesnastki" Radomiaka. Sędzia nie sięgnął do kieszonki.

• Martin Remacle przedzierał się lewą stroną. Nie zdołał dośrodkować w pole karne...

• Formalność Danny Trejo

• Zabójcza kontra Korony!!!

Gospodarze wyszli z kontrą po... aucie Radomiaka. Błąd popełnił Luizao i piłkę przejął Jacek Podgórski! Ten prostopadłym podaniem uruchomił Danny'ego Trejo, który z koła środkowego ruszył w stronę bramki gości! Pierwszy strzał z pola karnego odbija Gabriel Kobylak w Amerykanina, który najpierw podbił piłkę kolanem, by z bliska klatką piersiową skierować do pustej siatki!

• GOL DLA KORONY! STRZELCEM DANNY TREJO!!!

• Danny Trejo upomniany żółtą kartką za "stempel".

• Luis Machado ruszył odważnie prawą stroną. Piłkę na aut wybija Danny Trejo.

• Gabriel Kobylak pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony.

• Luka Vusković czysto powstrzymuje Martina Remacle'a.

• TO POWINIEN BYĆ REMIS!!!

Pierwszy z nielicznych ataków gości miał duże na strzelenia bramki! Jan Grzesik pomylił się jednak w polu karnym, uderzając tuż obok bramki!

• Fatalny tydzień chorwackiego defensora Niefortunna interwencja Luki Vuskovicia

• Dalekim wybiciem na prawą stronę Xavier Dziekoński uruchomił Jacka Podgórskiego. Ten posłał mocną piłkę w pole karne w okolice bliższego słupka, gdzie niefortunnie interweniował Luka Vusković!

• CO ZA PECH LUKI VUSKOVICIA! SAMOBÓJ!!!

• Marcel Pięczek zbiera siły, by daleko wyrzucić piłkę z autu. Czekał na stoperów w "szesnastce" gości. Gdy wznowił grę, poradzili sobie goście.

• Dawid Abramowicz upomniany żółtą kartką za faul.

• Przycisnęli piłkarze Kamila Kuzery. Brakuje na razie konkretów - strzał Marcela Pięczka był niecelny.

• Kapitalna interwencja bramkarza gości! Gabriel Kobylak

• GABRIEL KOBYLAK RATUJE RADOMIAK!!!

Zablokowany strzał z rzutu wolnego i do odbitej piłki dopada Fredrik Kogstad, którego strzał z bliska odbija bramkarz gości!

• Rzut wolny dla Korony ok. 20 metrów od bramki Radomiaka. Może być groźnie.

• Pierwsze minuty należą do gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego sędzia dopatrzył przewinienia w ofensywie.

• Jacek Podgórski dopada do odbitej piłki. Uderza z dystansu bardzo niecelnie.

• NIE MA GOLA DLA KORONY!!!

Jewienij Szykawka przedarł się prawą stroną w pole karne. Składał się do strzału z narożnika pola bramkowego, ale... uprzedził go Luka Vusković. Jego "wybicie" w stronę bramki odbija Gabriel Kobylak, a niebezpieczeństwo oddala Jan Grzesik!

• Pierwsza połowa "Świętej Wojny" rozpoczęta!

• Przy dźwiękach "The Final Countdown" legendarnego zespołu Europe "jedenastki" Korony i Radomiaka wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• W rundzie jesiennej obie ekipy podzieliły się punktami po remisie (!:1). Na bramkę Franka Castanedy z początku drugiej odsłony odpowiedział Ronaldo Deaconu. Dzisiaj tych zawodników na pewno nie zobaczymy.

Kto wygra dzisiejszą "świętą wojnę"?

• Radomiak Radom w ostatnich tygodniach złapał niezłą formę i wygrał kilka ważnych spotkań. Tydzień temu "Zieloni" zaliczyli jednak bardzo dużą wpadkę, gdyż przegrali z ŁKS-em Łódź, który już nie ma praktycznie żadnych szans na utrzymanie się w Ekstraklasie. Ekipa Macieja Kędziorka zajmuje 10. miejsce i nie walczy już o nic, dlatego to dobry moment, żeby szlifować formę przed następnym sezonem.

• Skład Radomiaka Radom

• Korona Kielce po ostatniej kolejce ligowej znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Puszcza Niepołomice wygrała z Lechem Poznań i wyprzedziła ekipę Kamila Kuzery, która spadła do strefy spadkowej. Do końca zostało tylko kilka meczów, dlatego margines błędu jest bardzo mały i w każdym spotkaniu trzeba walczyć o pełną pulę.

• Skład Korony Kielce

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• 29. kolejkę PKO Ekstraklasy zaczynamy od mocnego uderzenia w postaci... "Świętej wojny". Już za 25 minut Korona Kielce zmierzy się z Radomiakiem Radom. W poprzedniej serii spotkań obie ekipy przegrały starcia odpowiednio z Wartą Poznań (0:1) i ŁKS-em Łódź (2:3). Dzisiaj będą chciały zmazać tę ujmę, a nic nie wpływa pozytywnie na morale jak wygrana bitwa.

Mecz Korona Kielce - Radomiak Radom poprowadzi Jarosław Przybył...